23. 04. 2007
Zdieľať

Predstavte si váhu s dvoma miskami „má dať“ a „dal“. Tá prvá ste vy a druhá vaša záhrada. Aby sa jazýček prechýlil na stranu „dal“, treba najprv investovať do „má dať“. Zdá sa vám to trochu nelogické? Vzhľadom na zákony gravitácie – áno. Nie však, ak je reč o záhradnom zavlažovaní. Aby vám záhrada dala to, čo má – relax a pohodu, musíte jej najprv dopriať. A o vode to platí dvojnásobne.


Smäd záhrade nepristane

88398

Pretože každá záhrada je iná, má aj osobitné nároky na zavlažovanie. Klasické zavlažovače dokážu dodať vlahu v 360-stupňovom kruhu. Tam, kde sa voda nedostane, sa dostanete vy ruka v ruke s hadicou či krhlou. Výhodou zavlažovača AquaContour automatic je, že dokáže zavlažiť akúkoľvek (nielen okrúhlu) plochu do 380 m2. Vďaka možnosti variabilne naprogramovať jeho dosah (od 2,5 do 11 m) a možnosti uložiť do pamäte až 50 obrysových bodov zavlažuje aj asymetrické trávnaté plochy. V ponuke sú dva varianty – mobilný (prenosný) a výsuvný (v zemi zabudovaný) zavlažovač s rozsahom zavlažovacieho sektora od 25 do 360°. Predáva Gardena.


Smäd záhrade nepristane

88402


AquaContour automatic možno zabudovať aj do zeme ako výsuvný model. Po naprogramovaní plní svoje poslanie vo dne v noci, dokonca aj počas dovolenky.
Odporúčaná cena je 7 590 Sk. Predáva Gardena. Vďaka automatickému odvodňovaciemu ventilu je AquaContour automatic mrazuvzdorný. Pevný kryt displeja je odolný aj proti chôdzi. Neviditeľná hlava zavlažovača sa vysunie zo zeme pod tlakom vody. Prevádzka je nezávislá od elektrickej siete. Solárny panel s lítiovým akumulátorom zaisťuje trvalé zásobovanie energiou.


Smäd záhrade nepristane

88403

Iste sa vám už neraz stalo, že ste pri prechádzke v záhrade zakopli o ležérne si vylihujúcu hadicu. Večný problém s jej manipuláciou môžete odstrániť napríklad aj pomocou hadicového navijaka, s ktorým hadicu po použití jednoducho navijete do „kufríka“ tak, aby nikomu neprekážala. Kompaktný vozík s navíjacím systémom a s 30-metrovou záhradnou hadicou (z britského zavlažovacieho systému Hozelock) si môžete zakúpiť za 2140 Sk. Predáva Mountfield.


Smäd záhrade nepristane

88405

Pri zalievaní je dôležité vedieť, koľko (vody) a kam. Niektorým rastlinám neuškodí ani poriadna spŕška, iné si zase potrpia na jemné pokropenie. Na reguláciu vody slúžia postrekovacie pištole Hozelock, ktoré sú navyše ergonomicky tvarované. Odporúčaná cena je 735 Sk. Predáva Mountfield.


Smäd záhrade nepristane

88407

Stavebnicové zavlažovacie systémy umožňujú zostaviť vhodný typ zavlažovania na mieru takmer pre každú záhradu. Jedným z nich je aj systém Hozelock, ktorého jednotlivé časti (napríklad postrekovače, postrekovacie pištole, hadicové navijaky) sa dajú pomocou spojovacích prvkov navzájom jednoducho prepojiť. Do tejto série patrí aj plastový postrekovač Hozelock, ktorý možno použiť až do tlaku 10 barov. Odporúčaná cena je 380 Sk. Predáva Mountfield.

Kategória: Záhradná technika
Tagy: záhrada zavlažovanie
Zdieľať článok

Diskusia