Na čo myslieť pri výbere bazéna?

Na čo myslieť pri výbere bazéna?

30. 05. 2014 Zdieľať

Leto búcha na dvere. A ten, kto plánuje, že sa tento rok bude konečne kúpať vo svojom bazéne, má najvyšší čas začať konať.

Lenže výber bazénov je značný a nie každý má dosť času, aby skúmal, aký a prečo si má vybrať. Prinášame preto niekoľko rád, ktoré by vám mohli byť na ceste k súkromnému moru dobrým sprievodcom.

Kam bazén umiestniť?

Voľba správneho bazéna je mimoriadne zodpovedná vec, pretože by vám mal v záhrade spoľahlivo slúžiť po mnoho rokov. „Mal by pochopiteľne spĺňať nielen všetky technické podmienky, ale mal by do záhrady aj dobre zapadnúť, ladiť so svojim okolím, s priľahlým domom či terasou. Preto nie je od veci prebrať jeho tvar a umiestnenie sa záhradným architektom. Nie je napríklad vhodné, aby bol bazén položený v tesnej blízkosti vysokej zelene, predovšetkým listnatých alebo ihličnatých stromov. Bazén by mal byť umiestnený tak, aby naň pokiaľ možno svietilo celý deň slnko,“ hovorí Jiří Dobeš zo spoločnosti Mountfield SK. Potrebné informácie by vám mohol poskytnúť aj predajca bazénov. Medzi nimi však bývajú značné rozdiely. Preto hľadajte takého, ktorý má s predajom a výstavbou bazénov mnohoročné skúsenosti. S prekvapením môžete zistiť, že takých nie je zase až tak veľa. Aj keď všelijakými bazénovými firmami internet doslova prekypuje, tie dobré by ste spočítali na prstoch jednej ruky.


Nadzemný bazén s možnosťou zapustenia do zeme – Azuro

Mountfield

Ako spoznať profíkov

Spoľahlivým indikátorom skutočnej profesionality je história firmy. Tie najstaršie fungujú na slovenskom trhu už aj 10 rokov a viac a majú za sebou desiatky tisíc realizovaných bazénov. Výborným vodidlom je tiež šírka ponuky. Na trhu sú dnes už k dispozícii nielen bazény nadzemné či fóliové, ale tiež napríklad keramické, sklolaminátové, kompozitné alebo design-kompozitné. A každý z nich je niečím jedinečný.

Ak má predajca „na sklade“ jeden alebo dva typy bazénov, pozrite sa radšej k nejakému inému. Ľahšie si vyberiete taký bazén, ktorý bude presne zodpovedať vašim predstavám. Tí najlepší predajcovia majú tiež v každom väčšom meste svoje predvádzacie centrá, kde môžete vidieť jednotlivé typy bazénov v „životnej“ veľkosti a v plnej prevádzke. Tu nájdete aj bazénových špecialistov, ktorí by vám mali poskytnúť odpovede na všetky otázky ohľadne samotného výberu, realizácie aj následnej starostlivosti o bazén.


Keramický bazén

Keramický bazén
Mountfield

Žiadajte komplexnú službu

Nejde však len o bazén. Veľmi dôležitá je aj široká ponuka bazénovej výbavy. Zaujímavým trendom posledných rokov je u niektorých predajcov ponuka bazénov v zvýhodnených sadách, teda s výbavou, ktorá je ku komfortnému kúpaniu nevyhnutná. Do takej výbavy patrí nielen kvalitná a dostatočne výkonná piesková filtrácia, ale tiež napríklad niektorý zo systémov na ohrev vody (solárny alebo tepelné čerpadlá), automatický alebo poloautomatický vysávač nečistôt alebo aj plavecký protiprúd.


Bazén s protiprúdom

Bazén s protiprúdom
Mountfield

Určite sa zaujímajte aj o komplexnosť ponúkaných služieb. Žiadajte, aby vám predajca zvolený bazén aj dopravil na záhradu, tam profesionálne zmontoval, zapojil všetky technologické zariadenia a uviedol do plnej prevádzky.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: bazén solárny ohrev stavba
Zdieľať článok