Zdroj: Premac

Terasové betónové platne pre dokonalú pohodu

21. 05. 2021 Zdieľať

Terasa patrí predovšetkým v letnom období k najobľúbenejším častiam domu. Môžete tu tráviť príjemné chvíle s rodinou, či priateľmi. Zladená s architektúrou domu dáva záhrade punc výnimočnosti. Tvorí základ, ktorý dovolí vyniknúť stromom a kvetinovým záhonom.

Výberu vhodného materiálu na exteriérové terasy by sa mala venovať minimálne taká pozornosť, ako sa venuje jej estetickému vzhľadu. Treba si totiž uvedomiť, že exteriérová dlažba bude dennodenne vystavená poveternostným vplyvom. Preto by mala byť farebne stála, mechanicky odolná a bezpečná, teda ideálne s protišmykovou úpravou. Zároveň by mala byť príjemná na chôdzu či dotyk bosých chodidiel. Všetky uvedené vlastnosti sa podarilo skĺbiť v betónových terasových platniach. S protišmykovým povrchom sú vhodné nielen na terasy a do záhrady, ale aj k bazénu. Sú pochôdzne a ľahko zaťažiteľné. Na zaťaženie osobným autom ich treba uložiť do maltového lôžka.

Povrchové variácie

Hladká nášľapná vrstva, zdrsnená štruktúra, platne s vymývaným povrchom, so zdrsneným povrchom alebo s pridaním ušľachtilého kameňa v mnohých farebných odtieňoch – to sú variácie betónových terasových platní, ktoré ponúka firma Premac vo svojej najnovšej produktovej sérii. Vďaka svojej variabilite naplnia predstavy každého.

Dlažba orientálna

Terasové betónové platne Mystika casa, ktoré sú novinkou v sortimente, zaujmú svojím orientálnym vzhľadom. Platne sú dostupné v rozmeroch 60 × 60 × 3 cm. Zdroj: Premac

Pre každý štýl domu

Prémiové veľkoformátové terasové platne Mystika ladia s každým štýlom domu a je jedno, či ide o vidiecku usadlosť alebo modernú stavbu. Sú dostupné v kombinácii niekoľkých vzorov, ktoré zaručujú veľmi hravý konečný výsledok. K nemu jednoznačne prispieva aj osobitý vzhľad kovu, javorového dreva, čistého betónu alebo jedinečného orientu, ktorý je výsledkom špeciálneho výrobného procesu Dizajn Print – tlač na betón. 

Čistá jednoduchosť

Dokonalou jednoduchosťou sa vyznačujú jemne brokované terasové platne Granite. Sú dostupné v niekoľkých odtieňoch sivej, vďaka čomu ich možno zabudovať do každej záhrady, bez toho, aby výraznejšie narušili jej vzhľad. 

Okrem dizajnovej stránky sa nezabudlo ani na praktickú stránku. Terasové platne Granite a Mystika majú povrchovú úpravu M-Coat, ktorá zvyšuje ich odolnosť, zabraňuje znečisteniu a prenikaniu mastnôt alebo vlhkosti. Preto sú ideálnu voľbou pri požiadavke na minimálne nároky na údržbu. Špina a opotrebovanie sa pri tejto ochrannej vrstve stávajú neviditeľné.

Terasové betónové platne

Terasové betónové platne Granite Perla majú jemne brokovaný povrch. Pre svoj jednoduchý vzhľad sa hodia do každej záhrady. Zdroj: Premac

Funkčný a čistý dizajn

Ideálnu kombináciu funkčnosti a čistého dizajnu predstavujú dizajnové terasové platne Casino a La Lina. Ich leštený brokovaný povrch je veľmi ušľachtilý a dokonale spĺňa predstavy o elegantnom vzhľade. Diskrétne ladia s klasickým či moderným okolím. Sú dostupné v sivých a zemitých odtieňoch a vo viacerých rozmerových vyhotoveniach.

Terasové betónové platne

Kombináciu funkčnosti a čistého dizajnu ponúkajú platne La Lina (na obr. La Lina rosso nero). Zdroj: Premac

Drevo a kameň

Pre milovníkov prírodných materiálov sú určené terasové platne Divino a Madera. Jemný efekt prírodnej reliéfnej štruktúry pieskovca a štruktúra dreva z nich robia štýlové a elegantné prvky, ktoré upútajú oko aj toho najväčšieho pôžitkára.

Terasové betónové platne

Terasová platňa Madera zaujme jemnou drevitou štruktúrou povrchu. Tieto platne sú zaujímavou alternatívou k drevenej terase. Zdroj: Premac

Zdroj: Premac

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: relax terasové platne terasy vonkajšie terasy záhrada
Zdieľať článok