Zdroj: IKEA

Pri príležitosti 80. narodenín IKEA oživuje obľúbené dizajnové kúsky svojich zákazníkov

28. 07. 2023 Zdieľať

28. júla 1943 založil vtedy iba 17-ročný Ingvar Kamprad v malom meste Älmhult v švédskej provincii Småland spoločnosť IKEA. Teraz IKEA oslavuje 80 rokov podnikateľského ducha, inovácií a spoločnej tvorby so zvedavým, skromným a pozitívnym výhľadom do budúcnosti.

Ingvar Kamprad

Ingvar Kamprad, rok 1983 Zdroj: IKEA

Na začiatku bola IKEA malým zásielkovým obchodom, v ktorom objednávky vybavoval tínedžer Ingvar na bicykli. Značka je teraz zastúpená na 62 trhoch a má 462 kontaktných miest IKEA, 700 miliónov fyzických návštev zákazníkov, 2,6 miliardy online návštev a viac ako 20 miliónov stiahnutí cez aplikáciu IKEA*. Tím 231 000 zamestnancov IKEA na celom svete pomáha spríjemniť každodenný život mnohých ľudí.

Spoločne si poskladáme lepšiu budúcnosť

IKEA vždy vychádzala zo záujmu o život, potreby a sny ľudí v domácnosti. Má za sebou jedinečnú 80-ročnú históriu plnú inovácií, ikonických výrobkov, riešení a záväzkov voči ľuďom a planéte. Na počesť tohto sa IKEA neustále snaží robiť veci lepšie tým, že zostáva otvorená vyvíjajúcim sa potrebám a túžbam mnohých ľudí.

„Sme odhodlaní navrhovať výrobky a hodnotové reťazce budúcnosti. Musíme nájsť nové spôsoby, ako znížiť ceny bez toho, aby sme znížili kvalitu alebo aby na to doplatilo naše životné prostredie. Aj naďalej budeme využívať našu kreativitu, vedúce postavenie a prístup k práci. Som hrdá na našu minulosť a do budúcnosti sa dívam s optimizmom,“ povedala Fredrika Inger, Managing Director v IKEA of Sweden.

IKEA Copenhagen, rok 1970

IKEA Copenhagen, rok 1970 Zdroj: IKEA

Ingka Group, najväčší maloobchodný predajca IKEA, približuje sortiment IKEA ľuďom prostredníctvom obchodných domov v mestách, nových formátov predajní a online nakupovania a služieb.

„Keď sa pozeráme na ďalších 80 rokov, robíme to z vedúcej pozície a so zvedavým, pozitívnym, ale zároveň skromným postojom. Aj naďalej budeme pracovať v záujme mnohých ľudí, inovovať, predvídať budúce trendy a testovať nové spôsoby práce, ktoré odrážajú potreby ľudí a planéty, a neustále sa prispôsobovať a transformovať naše podnikanie. Spolu s našimi zamestnancami, zákazníkmi, dodávateľmi, partnermi a podporovateľmi budeme aj naďalej milovať našu minulosť a vytvárať budúcnosť. Ako raz povedal Ingvar: Ešte toho máme toľko pred sebou. Tomu hovorím nádherná budúcnosť!“ – povedal Jesper Brodin, CEO v Ingka Group.

Nytillverkad – nová kolekcia vytvorená na oslavu dizajnového dedičstva IKEA

IKEA by nikdy nedosiahla taký úspech bez svojich zákazníkov a zamestnancov. Aby oslávil 80. výročie dizajnu, tím IKEA sa vrátil do svojich archívov a oživil obľúbené dizajnové kúsky svojich zákazníkov.

Nytillverkad - nová kolekcia IKEA

Zdroj: IKEA

Tieto ikonické výrobky budú nanovo stvárnené v sviežich, veselých farbách a nových materiáloch v kolekcii s názvom Nytillverkad. IKEA chce poďakovať každému zákazníkovi za prvých 80 rokov a teší sa na ďalších vzrušujúcich 80 rokov a ešte vzdialenejšiu budúcnosť.

Nytillverkad - nová kolekcia IKEA

Zdroj: IKEA

Nytillverkad - nová kolekcia IKEA

Zdroj: IKEA

Viac informácií nájdete na webe www.IKEA.sk.

* Podľa údajov za finančný rok 2022 (1. septembra 2021 – 31. augusta 2022)

Zdroj: IKEA

Kategória: Aktuality
Tagy: interiérové trendy interiérový dizajn
Zdieľať článok