Pri výbere vykurovania myslite na zdravie vašich detí
Zdroj: SPP – distribúcia

Pri výbere vykurovania myslite na zdravie vašich detí

30. 11. 2020 Zdieľať

Vykurovať systémom, pri ktorom sa netvorí prach znamená znížiť riziko výskytu problémov s dýchaním vašich detí.

Pri výbere vykurovania svojho domu preto treba mať na zreteli jeho tri „éčka“ – ekologickú šetrnosť, ekonomickú výhodnosť a energetickú hospodárnosť. Všetky 3E spĺňa napríklad vykurovanie zemným plynom. Vďaka plynovému vykurovaniu nebudete mať vo svojom dome prach ako pri kúrení uhlím alebo drevom a s využitím úsporného kondenzačného kotla ani hlboko do vrecka pri mesačných platbách.

Zemný plyn spĺňa kritériá 3E

Zemný plyn spĺňa kritériá 3E Zdroj: SPP – distribúcia

Vychutnávajte si spoločné chvíle hry s vašimi deťmi vo vykúrenom dome. Žiadne pílenie a prikladanie do pece. Čas a energiu venujte svojim najbližším. Pri výbere zdroja vykurovania v prvom rade myslite na zdravie vašej rodiny. Smog sťažuje dýchanie aj zdravým ľuďom. Zvlášť ho pociťujeme teraz v zimnom období. Znečistené ovzdušie však vážne ohrozuje hlavne starších ľudí, alergikov, astmatikov a srdciarov. Smog najviac škodí najmenším deťom a tehotným ženám. Chorobnosť na respiračné ochorenia je na Slovensku alarmujúca. Jedným z dôvodov sú prachové častice unikajúce do ovzdušia z komínov pri vykurovaní uhlím a drevom.

Moderné zdroje vykurovania na báze obnoviteľných zdrojov energie sú pre väčšinu obyvateľstva cenovo nedostupné, ich životnosť a poruchovosť ešte nie sú v praxi odskúšané a návratnosť investície do ich nainštalovania je prinajmenšom otázna. Elektrické vykurovanie zase zvyšuje celkové účty domácnosti za elektrinu. Na druhej strane, cenovo najvýhodnejšie je vykurovanie uhlím a drevom, ale za ušetrené peniaze si svoje zdravie a zdravie vašich detí nekúpite. Rozumným riešením je zvoliť si vykurovanie, ktoré je aj cenovo dostupné, nezaťažuje ovzdušie, a navyše je užívateľsky pohodlné a čisté.

Kategória: Aktuality
Tagy: kondenzačné kotly vykurovanie
Zdieľať článok