Zateplenie domu s použitím polystyrénu je bezpečné
Zdroj: Združenie EPS SR

Zateplenie domu s použitím polystyrénu je bezpečné

09. 09. 2020 Zdieľať

Čaká vás ešte na jeseň zatepľovanie rodinného domu? K najčastejšie používaným tepelnoizolačným materiálom patrí polystyrén. Ak ste sa stretli s informáciami, že dom zateplený s použitím polystyrénu „nebude dýchať“ a budú sa v ňom tvoriť plesne, neverte im. Polystyrén je výborná tepelná izolácia a pre človeka úplne bezpečná.

Zateplenie s použitím expandovaného polystyrénu (EPS) nemá vplyv na vznik plesní. Plesne naopak vznikajú na nezateplených stenách, ktoré sa v zime ochladzujú. Na miestach, kde teplota povrchu klesne pod teplotu rosného bodu, dochádza k povrchovej kondenzácii. Práve túto kondenzáciu vodnej pary vo vnútri konštrukcie môže výrazne znížiť vonkajšie zateplenie s použitím polystyrénu.

zateplenie domu

Polystyrén, ktorý sa používa na zateplenie domu je úplne bezpečný materiál.
Zdroj: Združenie EPS SR

Expandovaný polystyrén, ktorý sa na zateplenie domu používa, je po všetkých stránkach bezpečný materiál. Neunikajú z neho látky, ktoré by kontaminovali podzemné vody, neobsahuje ani freóny či iné látky, ktoré by sa uvoľňovali do ovzdušia. Nepotvrdili sa ani podozrenia, že by polystyrén mohol spôsobovať ochorenia. Práca s polystyrénom je jednoduchá a veľmi komfortná, netreba používať žiadne špeciálne ochranné pomôcky, napr. ochranný oblek, rukavice, či respirátor.

Viac informácií získate na www.epssr.sk.

Kategória: Aktuality
Tagy: expandovaný polystyrén tepelná izolácia zateplenie polystyrénom
Zdieľať článok