Pomôžu nám čističky vzduchu s alergiami? Redakcia testovala, čo dokážu

23. 05. 2023
Zdieľať

Sľubujú nám v domácnosti čistý vzduch bez prachu, smogu, peľu a alergénov, svojimi filtrami dokážu zachytiť aj rozpúšťadlá a výpary zo syntetických materiálov. Ako na výber čističky vzduchu, ak chcete zlepšiť klímu vo svojom domove? Možno to nebude až také jednoduché.

Výsledky testu

Philips 4000i series AC3858 – víťaz testu

Výkon: 610 m3/h, na plochu do 73 m2 * Filtrácia: bubnová, HEPA 3 nm, aktívny uhlík * Hlučnosť: 18 – 57 dB * Senzory: častice PM2,5, VOC * Ovládanie: aplikácia, plánovač, hlasové ovládanie, umelá inteligencia * dotykové ovládanie

Spustí sa pri každom priložení polena do piecky, postupne sa naučí, kedy prichádzate domov a púšťate sa do rušných aktivít dňa. Táto čistička poteší nielen mimoriadne tichou prevádzkou a účinnou filtráciou, ale aj dokonalým prepojením s domácnosťou. Vyskúšali sme si hlasové ovládanie, naplno sme využili plánovač s reguláciou výkonu, pozorne sme sledovali i umelú inteligenciu, ktorá sa snaží preniknúť do koloritu vášho domova. Ak hľadáte výkonnú čističku, ktorá s vami bude držať krok a odfiltruje všetok prach, alergény a škodlivé výpary z domácnosti, tento model to zaručene zvládne.

 čistička vzduchu Philips - 4000i series AC3858

Philips – 4000i series AC3858 Zdroj: Philips

 

Hodnotenie: +++++      Cena: 599,99 €     www.philips.sk

 Nasleduje čistička Rowenta.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: čističky vzduchu testovanie spotrebičov
Zdieľať článok

Diskusia