Vianočné prestieranie stola
Zdroj: BELLA TAVOLA

Vianočné inšpirácie pre sviatočný stôl

07. 12. 2022 Zdieľať

V diaľke cítiť vôňu škorice, vianočného punču, ruch na ulici prezrádza, že ten deň je takmer tu. Prinášame vám pár vianočných inšpirácií, ktoré urobia radosť nielen počas Vianoc. Urobte si pohodlie, zababušte sa do deky a načerpajte inšpiráciu pri šálke lahodného čaju.

Vianočný stôl v štýle Škandinávie, Glamour či francúzskej klasiky? Poďme sa pozrieť na hru farieb, štýlov a doplnkov, ktoré urobia sviatočný stôl nezabudnuteľným.

1. V škandinávskom štýle

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása. V tomto hesle sa riadi škandinávsky štýl bývania.

Vzdušné a jemné tvary, inšpirované severskou krajinou, fjordmi a polárnou žiarou. Vianočný stôl so severským nádychom spája tlmené farby kombinované s prírodnými doplnkami. Kolekcia Crafted Blueberry od Villeroy & Boch sa vyznačuje jedinečnou glazúrou, vďaka ktorej je každý kus originálny a dodá tak stolovaniu ten pravý škandinávsky rukopis.

Škandinávsky štýl stolovania

Zdroj: BELLA TAVOLA

2. Výrazné akcenty

Zahrajte sa s farbami!  Dominantná červená v kombinácii s tyrkysovou vytvoria nezvyčajné akcenty na sviatočnom stole. Liatinový hrniec či chladič na víno od francúzskej značky Le Creuset v čerešňovo červenej farbe vytvorí v spojení s metalickými odleskami neodolateľnú kombináciu, ktorá upúta na prvý pohľad.

Vianočný stôl v červených a tyrkysových farbách

Zdroj: BELLA TAVOLA

3. S nádychom elegancie

Noblesný dizajn a jemný diamantový brúsený vzor. Poháre na víno a na šampanské z kolekcie Octavie z dielne Villeroy & Boch sú vhodné na každú príležitosť a poskytujú elegantný spôsob ako si užiť stretnutia s vašimi hosťami. Dokonalá súhra odrazu svetla a jemných tvarov podporí slávnostnú atmosféru nielen počas silvestrovskej noci.

Poháre na víno a šampanské s jemným diamantovým brúseným vzorom

Zdroj: BELLA TAVOLA

4. V štýle Glamour

Okúzli svojou extravaganciou. Súprava príborov Casablanca od talianskej značky Mepra v sebe spája eleganciu a noblesu, ktorá očarí tých, ktorí majú cit pre dizajn a luxus. Inšpirovaná strieborným príborom z čias viktoriánskej éry, kedy sa príbory považovali za šperky zdobiace stôl. Ručne gravírovaný príbor Casablanca s motívom čipky dodá vianočnému stolovaniu neoceniteľný šarm.

Súprava príborov s ručným gravírovaním

Zdroj: BELLA TAVOLA

5. Chce to lesk

Nerezový pekáč z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele od Le Creuset je všestranný a ideálny na každodenné pečenie. Trojvrstvový materiál  sa vyznačuje rýchlym a rovnomerným rozložením tepla, čo ocení nejeden majster v kuchyni. Navyše je vhodný na elegantné servírovanie na štedrovečernej večere.

Nerezový pekáč z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele

Zdroj: BELLA TAVOLA

6. Zimné zahriatie

Vianočný punč či lahodný čaj? Poháre na horúce nápoje z kolekcie Noblesse od Nachtmannu sú dokonalé na zimné zahriatie. Vychutnajte si v nich svoj obľúbený horúci nápoj počas chladných zimných večerov.

Poháre na horúce nápoje

Zdroj: BELLA TAVOLA

7. S citom pre detail

Hrniek ako šperk? Medené hrnce Historia Decor z dielne talianskej značky Ruffoni zaujmú nielen svojimi top vlastnosťami ale i dizajnom. Tepaná meď, cín lemovaný ručne nad ohňom, zakončený nádhernými rúčkami. Pozornosti neuniknú najmä honosne zdobené úchytky, ručne odlievané z bronzu, ktoré z týchto hrncov robia ozdobu stola. Nádherný dar pre každú bohyňu v kuchyni.

Medené hrnce

Zdroj: BELLA TAVOLA

8. Z rozprávky Janka a Marienky

Zapáľme sviečku a oddýchnime si počas sviatočných dní pri vianočnej klasike „Let it snow.“ Perníková chalúpka Christmas Toy’s je nielen rozprávkovým svietnikom, ale rovnako hracou skrinkou, ktorá vám zahrá čarovnú melódiu Vianoc.

Svietnik v tvare perníkovej chalúpky

Zdroj: BELLA TAVOLA

Viac na www.bellatavola.sk

Zdroj: BELLA TAVOLA, s. r. o.

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: glamour škandinávsky štýl vianočné dekorácie vianočné nápoje
Zdieľať článok