Zdroj: istock.com

Čiernobiela kúpeľňa je elegantná a nadčasová. Viete, ako tieto dve farby kombinovať?

15. 02. 2021
Zdieľať

Ak sa čo len trošku zaujímate o súčasný interiérový dizajn, určite ste natrafili na kontrastnú čiernobielu kombináciu. Je nadčasová, výrazná, napriek tomu čistá a štýlová. Z väčších miestností a kuchýň sa dostáva už aj do kúpeľní.

Prečo je dnes čiernobiela farebná kombinácia jedným z najobľúbenejších nápadov do kúpeľne? Čierna absorbuje svetlo a biela ho odráža. Spojenie týchto dvoch farieb-nefarieb je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako vytvoriť kúpeľňu, ktorá má svoj štýl. Možnosti kombinovania sú nekonečné, od jednoduchého striedania bielych a čiernych obkladov po náročnejšie dizajnové hry.

čiernobiela kúpeľňa

Zdroj: istock.com

Najjednoduchšia dvojkombinácia

Obľúbeným a nadčasovým trikom je kombinovať jednofarebné – biele alebo čierne dlaždice s kontrastnou škárovacou hmotou. K bielym zvoľte tmavú antracitovú, k čiernym bielu. Myslite tiež na to, že svetlá škárovačka časom chytí na seba nečistoty a nebude taká žiarivá. Preto na frekventované miesta zvoľte radšej svetlú dlažbu a tmavú škárovačku.

Prečítajte si tiež
Ako si navrhnúť kúpeľňu, v ktorej sa budete cítiť dobre
biele keramické obkladačky s čiernou škárovacou hmotou

Zdroj: istock.com

čiernobiela kúpeľňa

Zdroj: istock.com

Položenie dlaždíc a obkladov

V jednoduchej monochromatickej kúpeľni sa môžete pohrať s ukladaním dlaždíc a obkladov. Obdĺžnikové obklady či dlaždice môžete poukladať nielen zvisle alebo vodorovne, ale aj priečne či do rybieho vzoru. Obľúbený je tiež spôsob ukladania ako tehly pri murovaní. Použitie viacerých spôsobov uloženia obkladov v jednej miestnosti vytvára zaujímavý textúrovaný efekt, ktorý osvieži priestor.

čiernobiela kúpeľňa

Zdroj: istock.com

Ako zmodernizovať kúpeľňu bez rekonštrukcie

Ak máte bielu kúpeľňu, ktorú chcete modernizovať bez rekonštrukcie, máme jednoduché riešenie. Vymeňte klasické vodovodné batérie a sprchovú armatúru za batérie z čierneho matného kovu. Okamžitú zmenu vzhľadu miestnosti určenej na hygienu dosiahnete namontovaním novej sprchovej zásteny alebo zásteny k vani, napríklad v industriálnom štýle zasklenej kovovej mriežky.

Prečítajte si tiež
Jednoduché dizajnové triky s obkladačkami, ktoré dajú vašej kúpeľni štýl

Bielu kúpeľňu úplne vzhľadovo i atmosféricky zmeníte, keď do nej osadíte čierne police a použijete zrkadlo vo výraznom čiernom ráme. Nič viac nie je treba. Do bielej kúpeľne sa hodí tiež čierna voľne stojaca vaňa v klasickom štýle.

čiernobiela kúpeľňa

Zdroj: istock.com

Mramor ako luxusný materiál

Z materiálov sa veľkej obľube teší mramor. Stále je považovaný za jeden z najluxusnejších materiálov, ktorý sa skvele kombinuje s mosadzou aj s bronzom. Dramatický vzhľad kúpeľni dodá mramorový vzor v čiernej farbe s jemným bielym alebo zlatistým žilnatením. Ak chcete svetlejšiu kúpeľňu, vyberte si biely alebo svetlosivý mramor s tmavým žilnatením. Kontrast čiernej a bielej zvýrazníte napríklad sklenou zástenou orámovanou čiernym kovom.

čierny mramor

Zdroj: istock.com

čiernobiely mramor

Zdroj: istock.com

Nový rozmer pre kúpeľňu

Nebojíte sa riešiť kúpeľňu v čiernej? Zabudnite na to, že zmenšuje priestor – lesk, zrkadlá, kovové predmety a inteligentne riešené osvetlenie vrátane podsvietených priestorov sa tiež vedia pohrať so svetlom a vytvoriť zaujímavé optické ilúzie. Lesklé čierne obkladačky v kombinácii s čiernobielou podlahou dajú každej kúpeľni úplne nový rozmer.

Prečítajte si tiež
Redakcia radí: Ako si navrhnúť kúpeľňu snov?
čiernobiela kúpeľňa

Zdroj: istock.com

Ak máte väčšiu kúpeľňu, samostatnú vaňu a páči sa vám boho štýl, bude sa vám páčiť aj ďalší trend, viacramenný krištáľový luster v kúpeľni. 

Sabína Zavarská

Foto: istock.com

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: keramické obkladačky kúpeľne kúpelňové dlažby obkladačky
Zdieľať článok

Diskusia