Zdroj: Ing. arch. Barbora Jozová

Ako do malého priestoru štýlovo vtesnať kuchyňu s veľkou pracovnou plochou, ostrovčekom a jedálenský stôl pre 6 ľudí

15. 02. 2022
Zdieľať

K interiéru bytu sme sa dostali v momente, keď si ho klient kúpil v developerskom projekte. Museli sme si poradiť s existujúcimi prvkami interiéru, ktoré pre nás boli nemenné – dispozície, nášľapné vrstvy podláh, interiérové a vstupné dvere a ďalšie. Zrealizovalo sa niekoľko drobných stavebných úprav – úprava pozícií svetiel, rozvody zásuviek v kuchynskom kúte a nová sadrokartónová stena za televízorom v obývačke.

Klienti si priali moderný interiér s prvkami industriálneho štýlu. Zamilovali sa do tmavého nábytku a tehlového obkladu. Aj keď plocha obývačky s rozlohou 27 m2 nie je príliš veľká, požiadavky zneli jasne: kuchyňa s veľkou pracovnou plochou, ostrovčekom a barovým sedením, jedálenský stôl pre šesť ľudí a rozkladacia pohovka.

Predtým

Predtým. Zdroj: Ing. arch. Barbora Jozová

Museli sme teda do malého priestoru vtesnať priestorovo náročné prvky. To sa mohlo podariť jedine s nábytkom na mieru. Kuchynská linka, ktorá prechádza cez vysoké moduly do sedacej lavice k jedálenskému stolu, využíva priestor na maximum.

Kuchynská linka ponúka pracovnú plochu v tvare L, dva vysoké moduly s voľne stojacou chladničkou i ostrovček, ktorý slúži nielen ako pracovná plocha, ale aj ako vyvýšený bar so zaujímavo členenými policami. Industriálny štýl sa premieta do interiéru čiernym nábytkom v kombinácii s červeným tehlovým obkladom, drevom s hrčami, čiernymi svetlami a kovovými detailmi.

Obývačka so žltým gaučom a tehlovou stenou

Industriálny štýl sa premieta do interiéru čiernym nábytkom v kombinácii s červeným tehlovým obkladom a drevom. Zdroj: Ing. arch. Barbora Jozová

Naopak, zádverie tohto bytu je priestorovo pomerne veľkorysé a ponúklo nám možnosť vytvoriť „nábytkovú“ komoru, do ktorej sa zmestia aj dva bicykle a pritom zostávajú úplne skryté. Rohový vstupný priestor je prepojený s nízkou čiernou skrinkou na topánky, ktorá prechádza do veľkého úložného priestoru. Pre optické zväčšenie priestoru je tu umiestnené vysoké zrkadlo.

Industriálna L kuchyňa v čiernohnedej

Ostrovček slúži nielen ako pracovná plocha, ale aj ako vyvýšený bar so zaujímavo členenými policami. Zdroj: Ing. arch. Barbora Jozová

Nábytok je vyrobený z lamina s milimetrovou ABS hranou. Úchytky nábytku sú tvorené skrytými kovovými lištami alebo sa nábytok otvára push systémom, bez úchytiek. Jedálenský stôl tvorí masívne drevo s kovovou podnožou. Z na prvý pohľad obyčajného developerského projektu sa podarilo vytvoriť osobitý interiér s výraznými prvkami a pritom príjemnou a útulnou atmosférou.

Biela chodba so zrkadlovou stenou

Pre optické zväčšenie priestoru je v chodbe umiestnené vysoké zrkadlo. Zdroj: Ing. arch. Barbora Jozová

Autori interiéru: Kreatier s.r.o.: Ing, arch, Barbora Jozová, ing. arch,

Vladislava Zikešová, Ing. arch. Daniela Mynářová

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2021

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty industriálny štýl Interiér roku kuchynské linky nábytok na mieru
Zdieľať článok

Diskusia