Zdroj: Aneta Píblová

Ako sa Anete podarilo vytvoriť si z bytu oázu pokoja? Nepotrebovala ani interiérového dizajnéra!

07. 08. 2023
Zdieľať

Influencerka Aneta, zo sociálnych sietí známa ako anette_living_, pracuje v bankovníctve, a pritom má domácnosť ako od interiérovej dizajnérky. Vytvorila si ju však sama. Čo ju motivovalo a odkiaľ čerpala inšpiráciu?

Vytvoriť príjemný interiér znamená riadiť sa vlastnou intuíciou a vymodelovať si priestor, v ktorom sa budete cítiť lepšie ako v akomkoľvek inom. Ak máte dostatok chuti, energie a zmyslu pre dizajn, dokážete si stvoriť atmosféru ako žiaden interiérový dizajnér. Pozrite sa, ako si zariadila bývanie influencerka Aneta Píblová – úplne sama.

„Pre mňa je atmosféra doma veľmi dôležitá, pretože mám náročnú prácu. Chcem, aby miesto, kam sa vraciam, pôsobilo útulne, malo príjemnú atmosféru. Aby som vo svojej domácnosti bola spokojná, šťastná a našla v nej priestor na odpočinok,“ začína debatu o svojej príjemnej domácnosti Aneta.

Útulná obývačka - Byt influencerky v Prahe

Najdôležitejšou miestnosťou v Anetinej domácnosti je obývačka. Zdroj: Aneta Píblová

Vyberá podľa pocitov

Zaujímavé je, že sama nemá žiaden vyhranený štýl, ktorý by preferovala. Začínala ako fanúšička štýlu antik, páčili sa jej starožitné kusy. Dnes si však zariadenie si vyberá podľa pocitov, ktoré v nej vyvolá, a skúša, čo sa k sebe hodí, čo spolu vytvorí želanú atmosféru. Niekedy sa stane, že sa vybraný nábytok alebo doplnok nakoniec do interiéru nehodí.

Prečítajte si tiež
Byt, ktorého majiteľka nefandí trendom, vám dodá odvahu spájať nespojiteľné

Najdôležitejšou miestnosťou v Anetinej domácnosti je obývačka. Ako posledná do nej pribudla biela, čiastočne presklená vitrína v historickom štýle. Okrem tejto zmeny Aneta sama upravila okná, pretože pôvodné mali cez sklá zlaté linky, ktoré jej prekážali. Prelepila ich bielou páskou a efekt je citeľný.

Čiastočne presklená vitrína v historickom štýle - Interiér bytu na poschodí rodinného domu v Prahe

Ako posledná do obývačky pribudla biela, čiastočne presklená vitrína v historickom štýle. Zdroj: Aneta Píblová

Stačí pár vecí popresúvať

Okrem dokupovania nových doplnkov, dekorácií či nábytku sa v domácnosti Anety často čaruje s priestorom. Niekedy stačí popresúvať pár kusov nábytku a domácnosť hneď pôsobí inak.

„Najčastejšie presúvam dekorácie, čomu sa však môj muž neteší, pretože nemá rád zmeny. Takže to máme trošku náročnejšie,“ dopĺňa domáca pani, ktorá zmeny, naopak, potrebuje. Dekorácie si nevyrába sama, hoci čo-to vyskúšala, radšej sa dá inšpirovať ponukou rôznych e-shopov.

Detaily sú dôležité. Pozrite si galériu na konci článku, kde nájdete viac inšpiratívnych fotografií.

I keď mnohí máme s nákupmi cez internet rôzne skúsenosti, Aneta sa nesťažuje: „S nákupmi cez internet mám dobré skúsenosti. Som však ‚odborníčka‘ na rozmery. Síce mi vždy príde to, čo si objednám, ale často je to menšie, ako som si predstavovala, pretože sa nepozriem na rozmery. No už si na to dávam pozor. E-shopy majú pre mňa mnoho výhod – sú rýchle, pohodlné, kuriér, vám to vlastne privezie až domov…“

Byt influencerky v Prahe prispôsobený domácim zvieratám

Bývanie musela prispôsobiť aj štvornohým obyvateľom. Zdroj: Aneta Píblová

Materiál číslo 1: drevo

Keď sa pozrieme na fotografie z Anetinej domácnosti, hneď je jasné, že pri vytváraní atmosféry veľa zaváži výber použitých materiálov. Materiálom číslo jeden je v byte influencerky drevo. Drevené prvky nechýbajú v žiadnej miestnosti, všimnite si aj ratan.

Priznáva, že nie všetko dokáže zmeniť, ako by si želala – aj keď býva spolu s manželom v dome, nie je pre nich reálne upravovať dispozíciu. Kuchyňu majú menšiu, ale o to príjemnejšiu. Finálny pocit z interiéru nakoniec vyplýva zo správnej organizácie priestoru.

Malá kuchyňa - Byt influencerky v Prahe

Kuchyňu má menšiu, ale o to príjemnejšiu. Zdroj: Aneta Píblová

Aj pre štvornohých obyvateľov

Napriek tomu, že jej domácnosť vyzerá uhladene, miesto v nej majú aj štvornohí obyvatelia – jeden pes, dve mačky a králik.

„Samozrejme, bývanie sme do veľkej miery museli prispôsobiť našim štvornohým divochom – najmä materiály. Mačky predsa len majú pazúriky. Ale aj to sa dá,“ dopĺňa.

Vrstvenie textúr, dekorácií a textílií

Charakteristickým prvkom bytu, v ktorom býva Aneta s mužom, je vrstvenie textúr, dekorácií, drobných predmetov, textílií. Nechýba ani v kúpeľni.

Vzniká tak pokojná atmosféra s estetikou, ktorá lahodí nielen oku, ale aj duši a – presne, ako v úvode spomenula influencerka – vytvára priestor, ktorý vás doslova donúti relaxovať.

Terasa a zabudovaná vírivka pri dome v Prahe

Záhradku si spríjemnila terasou a zabudovanou vírivkou. Zdroj: Aneta Píblová

Okolo vírivky vybudovali terasu

Aneta s mužom bývajú na prvom poschodí rodinného domu, kde majú byt 3 + 1, pričom spodnú časť prenajímajú. K domu patrí aj záhradka, ktorú si spríjemnili zabudovanou vírivkou, okolo ktorej vybudovali terasu.

V záhradke pestujú len okrasné rastliny a bylinky, ktoré pani domáca rada zužitkúva v kuchyni.

Aj vy ste môj dom

Ak aj vy chcete inšpirovať ostatných čitateľov časopisu Môj dom a webu mojdom.sk, alebo poznáte niekoho, kto zaujímavo býva, píšte na sommojdom@jaga.sk.

Text: Sabína Zavarská
Foto: Aneta Píblová, @anette_living_
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: bytové textílie drevo v interiéri interiérový dizajn svojpomocne zariaďovanie interiéru
Zdieľať článok
4 videonávody, ako si uviazať cesnakZáhrada

4 videonávody, ako si uviazať cesnak

Ako urobiť sokel na domeDom z tehly

Ako urobiť sokel na dome

Splnený sen manželov o nádhernej drevenici: Relax na peci a nezameniteľná atmosféra s výhľadom do lesaUrob si sám

Splnený sen manželov o nádhernej drevenici: Relax na peci a nezameniteľná atmosféra s výhľadom do lesa

Betónovanie v zime: pri akej teplote sa to ešte dá?Dom z tehly

Betónovanie v zime: pri akej teplote sa to ešte dá?

Diskusia