Zdroj: Westwing

Je naozaj možné vytvoriť útulné bývanie s minimom nábytku a dekorácií? Tento svetlý byt vás o tom presvedčí!

09. 12. 2022
Zdieľať

Ak si myslíte, že vytvoriť útulné bývanie s minimom nábytku a dekorácií, navyše v záplave bielej a béžovej farby, je nemožné, tento interiér vás presvedčí o opaku. Minimalizmus a útulnosť v ňom totiž bývajú bok po boku.

Influencerka Laura Wolter si zariadila svoj byt vo svetlých farbách, najmä v bielej a béžovej. „Béžová farba je podľa mňa taká klasika, ktorá sa dá vždy dobre kombinovať. V lete aj v zime sa hodí kamkoľvek. Vyžaruje pokoj a rada ju kombinujem s rôznymi zemitými tónmi,“ približuje Laura, prečo si zamilovala práve túto farbu a dodáva aj jeden tip do interiéru: „Kombinácia béžovej a tmavej zelenej je krásna a elegantná.“

Influencerka Laura Wolker vo svojej kuchyni

„Béžová farba je podľa mňa klasika, ktorá sa dá vždy dobre kombinovať. Ja osobne ju rada kombinujem so zemitými odtieňmi,“ hovorí majiteľka Laura. Zdroj: Westwing

Svetlý nábytok a prírodné doplnky

V Laurinom byte dominuje svetlý nábytok, množstvo textílií a jednoduchých, zväčša prírodných doplnkov. Všetko to spolu vytvára kúzelnú atmosféru. A tá, samozrejme, nesmie chýbať ani v jedálni. Vďaka množstvu sviečok, papierovej hviezde, šiškám a orechom vykúzlila tvorivá mladá žena v tomto priestore príjemnú atmosféru.

Jedáleň - Svetlý byt s minimalistickým interiérom influencerky Laury Wolter

V jedálni sa opakuje kombinácia obľúbených Lauriných farieb a ani tu nesmú chýbať rastliny či zaujímavý kúsok v podobe stropného svietidla, bez ktorého by priestor pôsobil mdlo. Zdroj: Westwing

Minimalistická výzdoba

Lásku k drevu Laura nezaprie. Drevený nábytok a dekorácie harmonicky a nenásilne prepájajú celý interiér, pričom Laura dodržuje tú správnu mieru ich použitia. Pozornosť upúta i vysoká váza s čerstvými vetvičkami na jedálenskom stole.

Ani počas sviatkov to tu neprezdobuje. Stačia sviece, papierové hviezdy a poklady priamo z prírody. Stenu za jedálenským stolom zdobia grafiky v rovnakých drevených rámoch. „Väčšinou ozdobujem byt počas sviatkov veľmi skromne a minimalisticky,“ vysvetľuje Laura.

Spálňa - Svetlý byt s minimalistickým interiérom influencerky Laury Wolter

Do priestoru s vyšším stropom je veľké visiace svietidlo ideálne. Toto Laurino pripomína lampáš vypustený vysoko do oblakov… Zdroj: Westwing

Pokojný prístav

Ako pokojný prístav pre oddych a upokojenie – tak pôsobí spálňa. Béžový odtieň, ktorý nájdete vo viacerých miestnostiach, vytvára plynulý vizuálny prechod medzi bielou farbou a hrejivým zlatým odtieňom dreva.

Laura obľubuje množstvo vankúšov a prikrývok na posteli, kde-tu sa objaví nejaká vetvička vo váze. To jej celkom stačí na to, aby zo svojho útulného bytu vytvorila harmonický priestor, kde sa dobre žije.

Prečítajte si tiež
Vo svetlom byte v bývalej továrni použili iba prírodné materiály a dnes vyniká príjemnou atmosférou

Profil

Nehnuteľnosť
Mezonetový byt s rozlohou 140 m2 v srdci nemeckého mesta Münster

Majiteľka
Influencerka Laura Wolter (@oursweetliving) spolu so svojím partnerom Victorom Barriosom a s ich dvomi mačkami, ktoré majú originálne mená: Yoko Ono a John Lennon.

Text: redakčne spracovali Lucia Blažiová, Katarína Barošová
Foto: Westwing
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: béžová biela minimalizmus prírodné dekorácie
Zdieľať článok

Diskusia