Zdroj: Westwing

Pestrý životný štýl majiteľka preniesla aj do svojho bytu: drevená podlaha, svetlé farby, výrazná keramika a kaktusy

13. 05. 2022
Zdieľať

Vero Baez je Mexičanka žijúca v Amsterdame so svojím holandským manželom a dcérami. Aby jej za rodným domovom nebolo smutno, vniesla do svojho bytu štipku zemitej okrovej farby a kaktusy.

Vero Baez do Amsterdamu dostala láska. Mesto si okamžite zamilovala, páči sa jej jeho rozmanitosť, množstvo kanálov či pôsobivé staré domy. Ako vraví, odkedy žije v Amsterdame, musela sa vzdať opätkov a jej štýl je viac minimalistický, napriek tomu si zachováva aj mexické zvyky, ktoré ju spájajú s domovom.

Prečítajte si tiež
Prírodné materiály a zemité farby. Bohémsky štýl košickému trojizbáku s lodžiou veľmi svedčí

Vero je veľmi aktívna žena, vlastní udržateľnú značku oblečenia Vantee Label a vo voľnom čase sa venuje svojim sociálnym sieťam. Jej instagramový účet je plný krásnych fotiek, Vero na ňom zverejňuje pekné miesta, outfity, srdcu blízke veci…

Žena s dvojíčkami pod obrazmi na svetlej sedačke

Vero opisuje svoje trojročné dvojičky ako skromné a dobré dievčatá. Rady sa spolu všetky tri váľajú na priestrannej pohodlnej pohovke v obývačke. Zdroj: Westwing

Skrátka, svoj pestrý životný štýl. Do toho všetkého patria, samozrejme, aj jej trojročné dcérky. Spoločný život s nimi v Amsterdame nazýva s úsmevom na perách „krásny chaos“.

V každom svojom doterajšom bývaní som vždy mala aspoň jeden obrovský kaktus, ktorý mi pripomínal rodné Mexiko. Je to také moje poznávacie znamenie.

Vero Baez, majiteľka

S deťmi sa často vracia aj do rodného Mexika, kde má rodinu, svoj ženský kmeň. Chce, aby dievčatá poznali jej rodisko, mexickú kultúru a tradície, ktoré sú celkom iné ako tie holandské. Amsterdamský byt Vero a jej rodiny, kam sme nahliadli spolu s Westwingom, je svetlý a priestranný. A vždy vyzerá dokonale uprataný, hoci pri dvoch malých deťoch to teda nie je samozrejmosť. „Mojím najväčším tajomstvom je zákaz hračiek v obývačke a v jedálni. Nič viac. Hneď ako sme sa sem nasťahovali, povedala som dievčatám, že svoje veci budú mať v izbičke. Jasné, nie vždy sa to podarí dodržať, ale väčšinu času sa o to snažíme, vďaka čomu to tu pôsobí čisto a upratane.“

Prečítajte si tiež
Minimalistický slnečný byt dokazuje, že prírodný štýl krásne ladí s francúzskou klasikou

Vero radí dať do detskej izby maximum zásuviek, v ktorých si deti môžu skladovať veľké množstvo najrôznejších hračiek a potrieb, ktoré do detského sveta patria. Veci, ktoré podľa nej rozhodne nemusia byť na očiach, keď sa nepoužívajú.

Štýlová prírodná detská izba s dvojíčkami dievčatkami

V izbe dievčat nenájdete žiadne plasty, všetko zariadenie je z prírodných materiálov, ktoré sú nielen príjemné na dotyk, ale i zdravotne neškodné. Drevo, ratan, ľan a bavlna môžu aj v detskej izbe vyzerať veľmi štýlovo. Zdroj: Westwing

DOBRÝ TIP

Jednoduchý a praktický úložný systém vysúvacích škatúľ je v detskej izbe na nezaplatenie. Dievčatá majú upratané raz-dva.

Mladá influencerka nemá žiadny vyhranený štýl bývania, ale v každom jej interiéri ju vždy sprevádzali svetlé odtiene, ktoré dokážu priestor opticky otvoriť. A tak je to aj tu v Amsterdame. Drevená podlaha, biele steny, svetlý nábytok, biela pohovka, kreslo a doplnky.

Biele dizajnové kreslo so vzorovaným vankúšom

Prevažne biele zariadenie interiéru doplnila majiteľka čiernou farbou, ktorá sa opakuje na plagátoch, textíliách a svietnikoch. Na zjemnenie čierno-bieleho kontrastu zasa využila trávy, rastliny a dekorácie z dreva. Zdroj: Westwing

To je základ, ktorý doplnila čiernou farbou, a kde-tu sa opakuje aj zemitý okrový odtieň, ktorý ju v spomienkach spája s rodným Mexikom, rovnako ako kaktusy či výrazná keramika. Rada trávi čas v obývačke na priestrannej pohovke, odkiaľ si pozrie dobrý film, prípadne si vychutná kávu s priateľmi alebo sa vyšantí s dievčatami.

Prečítajte si tiež
Odvážni architekti ukázali, že v interiéri sa dajú skĺbiť rôzne štýly… a funguje to!

A aký je jej návod na vytvorenie pekného interiéru, ktorý bude vyzerať nadčasovo a zároveň bude útulný pre rodinný život? „Začnite väčšími kusmi, ako je pohovka a stôl. Potom pridávajte menšie, tak aby spolu ladili, nakoniec všetko doplňte farbami vo forme doplnkov a dekorácií. Myslite najmä na to, že bývať tam budete vy, preto by sa to malo páčiť vám bez ohľadu na aktuálne trendy.“ A čo by si Vero rozhodne nikdy do interiéru nedala? „Červenú farbu! Nemám ju v interiéroch rada.“

Stolík so zrkadlom a vázami

Detaily sú štýlové a mnohé pripomínajú Mexiko. Zdroj: Westwing

DOBRÝ TIP

Zrkadiel nikdy nie je dosť. Nebojte sa využiť ich moc. Násobia svetlo, zaplnia prázdnu stenu, odrážajú pekné obrazy interiéru, dodávajú mu hĺbku, a ak treba „obmäkčiť“ strohý kút, v okrúhlom vyhotovení urobia veľkú službu.

Text: Katarína Barošová

Foto: Westwing

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty etno štýl interiérové trendy minimalizmus pastelove farby prírodné dekorácie úložné priestory umenie útulný
Zdieľať článok

Diskusia