Zdroj: Martin Zilka

Nadčasový byt na Kolibe: Moderný minimalistický štýl spríjemnili výberom prírodných materiálov a farieb

23. 07. 2021
Zdieľať

Rezidencia na dosah od oddychovej zóny Kamzík Koliba a zároveň na skok od srdca mesta je ideálnym útočiskom pre tých, ktorí túžia po pokoji prírody, no nechcú sa vzdať výhod veľkomesta.

Ako to už pri samotných realizáciách býva, aj tu sa dizajnérky stretli s náročnejšími miestami a mnohé výzvy museli riešiť takpovediac ‚za chodu‘. Vďaka spoľahlivým a šikovným remeselníkom sa však podarilo vyriešiť každú z nich.

„Trochu nás potrápila kúpeľňa, ktorá nebola pripravená na bezvaničkovú sprchu. Zmenili sme aj vykurovanie bytu. Namiesto radiátorov, ktoré vedľa francúzskych okien skôr zavadzali, sme zvolili podlahové vykurovanie s rozdeľovačom skrytým v chodbe a v obývačke sme ho doplnili krbom.

Prečítajte si tiež
Severská nadčasovosť v Novom Meste nad Váhom: Dvojizbový byt vyniká pohodovou atmosférou

Náročnejšie na realizáciu boli aj veľkoformátové dlažby v kúpeľni a na podlahách, pretože majú zapustené podlahové sokle. Tie bolo potrebné najskôr vyrezať do steny,“ opisujú priebeh realizácie dizajnérky zo štúdia ModerneByvanie.sk. „Všetok nábytok v byte navrhla na mieru naša dizajnérka Zuzana, o vyhotovenie sa postarali stolári z osvedčenej stolárskej firmy, s ktorou dlhodobo spolupracujeme,“ dodávajú.

Obývačka spojená s jedálňou a kuchyňou

Priestor kuchyne a jedálne vymedzuje veľký jedálenský stôl pre 6 osôb od slovenského výrobcu Javorina. Na zástenu kuchyne bol použitý drevený obklad, ktorý ladí so stolom a materiálovo prepája kuchyňu a jedáleň s obývačkou. Zdroj: Martin Žilka

V dennej zóne sa nachádza kuchyňa s jedálenským kútom a obývačka. Kuchyňu s obývačkou spája už na prvý pohľad teplá dubová dyha, ktorá je použitá nielen na zástenu a nábytok multimediálneho centra, ale aj na samotné reproduktory, takisto zhotovené na mieru u hifi výrobcu podľa predstavy domáceho pána.

Materiály a jednotlivé zariaďovacie prvky som vyberala tak, aby byt zostal čo najdlhšie dizajnovo aktuálny a praktický zároveň. Vďaka šikovným a ústretovým dodávateľom sa nám podarilo realizovať aj niekoľko neštandardných detailov, ktoré podčiarkujú moderný a funkčný minimalizmus.

Zuzana, dizajnérka

 

Nočnú zónu si majiteľ želal zachovať jednoduchú a čistú, no zároveň chcel mať čo najviac úložného priestoru. Dizajnérka Zuzana preto prišla s návrhom pokryť celú stenu oproti posteli nábytkom na mieru. V minimalistickom bielom vyhotovení vizuálne pôsobí ako jednoliata stena. Skriňa plynule prechádza do dverovej zárubne a bezfalcových dverí podobne ako dyhový obklad, skriňa a dvere v chodbe.

Presklená obývačka na vrchnom podlaží

Výberom materiálov a farieb dosiahla dizajnérka veľmi príjemný výsledok, ktorý nepotrebuje ďalšie dekorovanie a je funkčný aj s minimom doplnkov. V čase fotenia majiteľ ešte čakal na dodávku koberca a obrazu na stenu podľa návrhu. Zdroj: Martin Zilka

Pracovňa, ktorá slúži zároveň ako hosťovská izba, je zariadená prakticky a účelne. Je pritom vymyslená a vyhotovená tak, aby sa do budúcna dala bez väčších zásahov upraviť na detskú izbu.

Bielo hnedá kuchyňa s jedálňou

Horizontálne a zvislé povrchy vytvárajú v byte nezvyčajne príjemnú rovnováhu. Surový chladný betón v podobe industriálne ladenej dlažby na podlahe kontrastuje s teplými zvislými povrchmi z prírodnej dyhy. Farebnú škálu od bielej po čiernu dopĺňa hrejivá štruktúru radiálneho dubu. Zdroj: Martin Zilka

Mladý majiteľ svoje rozhodnutie dať si navrhnúť celý interiér dizajnérkou rozhodne neľutuje: „Byt je podľa našich predstáv. Vybrať si dizajnérku z ModerneByvanie.sk bola dobrá voľba. Hneď prvý návrh od nej nás zaujal a ukázalo sa, že má dostatok skúseností aj s návrhom nábytku na mieru a cit pre detail. Výsledný dizajn interiéru by obstál aj v zahraničnej konkurencii.”

Spolupráca s dizajnérmi bola veľmi príjemná a na profesionálnej úrovni. Oceňujem aj komunikáciu s dodávateľmi a celkovú koordináciu prác pri samotnej realizácii. S výsledkom som nadmieru spokojný, spoluprácu s ModerneByvanie.sk s radosťou odporúčam.

Juraj, majiteľ

PROFIL

Majiteľ Juraj

Pracuje v oblasti IT a k jeho záľubám patrí hudba, filmy a cestovanie.

Nehnuteľnosť

Trojizbový byt s obytnou plochou 92 m2 v novostavbe v lokalite Bratislava Kamzík.

Návrh a realizácia

Mgr. art. Zuzana Škrinárová

ModerneByvanie.sk

Text: Katarína Paukeje

Foto: Martin Zilka pre ModerneByvanie.sk

Zdroj: Časopis Môj dom špeciál

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty byty v Bratislave minimalizmus moderná architektúra nábytok na mieru pánsky byt terasy
Zdieľať článok

Diskusia