Vychytávky a praktické vlastnosti moderných svietidiel
Zdroj: Alza

Vychytávky a praktické vlastnosti moderných svietidiel

30. 06. 2023 Zdieľať

Aj vo veciach každodennej potreby, ktoré si často už takmer ani nevšímame, sa často dá nájsť či objaviť niečo nevšedné a zaujímavé. Napríklad také svietidlá, ktoré máme všetci doma. Bežne možno okolo lustrov či lámp prejdeme bez extra záujmu, no aj ony v sebe skrývajú vychytávky. Stačí o nich len vedieť.

1. Variabilné lustre

Moderné lustre už môžu byť naozaj variabilné a môžete si ich upravovať podľa svojich osobných preferencií. Tak napríklad, vedeli ste, že súčasné lustre dokážu byť stmievateľné, takže môžete meniť intenzitu či farbu vyžarovaného svetla? V praxi si teda osvetlenie prispôsobíte úrovni denného svetla, ktoré preniká dnu, alebo jednoducho len svojej nálade či príležitosti. Pri moderných lustroch môžete svetlo ovládať prostredníctvom diaľkového ovládača alebo ich nastaviť na zapínanie a vypínanie podľa senzora pohybu.

2. Luster ako z čarodejníckej knihy

Ste fanúšikmi sci-fi či čarodejníckych príbehov? Niečo magické by ste si možno radi dopriali aj u vás doma a možno vás prekvapí, že práve luster môže byť spôsobom, ako to docieliť. Ak si totiž zvolíte závesný luster na lanku, ktoré je rovnakej farby ako tienidlo, čiže napríklad biele lanko pri bielom lustri, tak to bude vyzerať, akoby sa svetlo vo vašej miestnosti vznášalo.

Ak si navyše vyberiete aj luster s nastaviteľnou dĺžkou zavesenia, môžete variovať jeho výšku podľa svojej potreby a preferencií.

3. Moderné funkcie pri lampách

Medzi obľúbené svietidlá nepochybne patria aj stojace lampy, ktoré radi používame napríklad na čítanie. Aj do tejto oblasti prenikli moderné technológie. Moderné modely stojacich lámp dnes už môžete ovládať aj pomocou mobilnej aplikácie, prostredníctvom ktorej sa dá nastaviť napríklad farba svetla či teplota bielej farby, teda to, či je svetlo žlté a mäkšie, alebo jasnejšie a belšie. Nové funkcie ušetria čas pri nastavovaní a zároveň spríjemnia zážitok z používania lampy.

Zdroj: PR článok Alza

 

Kategória: Bývanie
Tagy: interiérové osvetlenie svietidlá
Zdieľať článok