Ako za 700 € kompletne zmeniť spálňu

20.05.2013  |     

Premenu v ženskom štýle sme si užili (najmä ja, premenyvedúca z hľadiska nápadov) a Maťa (hlavná stylistka). Nikto nás vankúšovo, prikrývkovo a farebne neobmedzoval. O to viac sme boli spokojné, keď sa do výsledku zamilovali aj sivomilní muži.

rozpočet: čo najnižší

utratené: 700 €

 

Bezpochyby veľké chyby

Zuzkinu spálňu, ktorá sa nám dostala do rúk, postretlo hneď niekoľko katastrof. Malá, tmavá a vyskladaná z kúskov, ktoré do seba nezapadali. Aby sa prebrala, potrebovala dostať poriadny štuchanec.
 

Prajem si...

Zuzka mala len niekoľko prianí. To prvé s názvom Black & white sa týkalo farebnosti spálne. Skriňa, o ktorej sa nevie, odkiaľ sa vzala, mala byť iná – krajšia, s väčším úložným priestorom. Koberec zas príjemný na dotyk. A potom nám len zostávalo splniť policový sen a vyriešiť osvetlenie. So slovami „nechám všetko na vás“ sme sa teda pustili do toho. Pracovali sme na trošku nezvyčajných kúskoch, ktoré sme si pri človeku, ktorý netrpí konzervativizmom a zábranami, mohli dovoliť. Aj keď nie vždy o všetkom Zuzi vedela.

Black & white

Bielo-čiernu kombináciu sme síce dodržali, ale pokoj sme jej nedali. Potrebovali sme zjemniť čiernu dramatickosť a dostať do izby viac svetla. A tak biela prevážila čiernu, nechali sme prirodzenú, drevenú farbu políc a použili sme kontrastné doplnky.

Trámy & police (a svetlá)

Uzatvorené police do malých miestností nepatria. Rozhodli sme sa s tými Zuzkinými pohrať a dať im originálny šmrnc. Police uložené do trámovej konštrukcie napriek svojej mohutnosti priestor nepohlcujú a vďaka prirodzenej farbe dreva nepôsobia ťažkopádne. Izba tak naďalej zostáva nezaťažená a vzdušná. Do trámov Peťo namontoval LED svietidlá, ktoré osvetlili nielen celý priestor, ale aj samotné police.  

A čo na to Zuzka?

„Izba sa mi veľmi páči. Chvíľu mi trvalo zvyknúť si, že toto je môj priestor, ale teraz sa tu už cítim ako doma. Vedela som, že môžem veriť vášmu vkusu, a som rada, že ste to tak pekne vymysleli a zrealizovali. Rebrík je skvelý nápad, ktorý nielenže dobre vyzerá, ale má aj praktické využitie. Stolík z paliet, ktorý bol pôvodne určený na tlačiareň, je skvelý nočný stolík. Ten dokonca očaril aj moju mamu. Trám je nápad, ktorý by som ja nikdy nedostala, a ak aj áno, zdalo by sa mi to nezrealizovateľné. Teraz už ani neviem, ako som v tejto izbe mohla žiť bez neho. Najviac som hrdá na skriňu, pôvodne za 740 Kčs, o ktorej nikto z rodiny nevie, ako sa u nás objavila, a naozaj jej hrozilo, že skončí ako dosky pri smetiaku. Predtým som povedala: Robte si, čo chcete, veď ja si to potom zmením. Nemením nič a to hovorí o mojej nevýslovnej spokojnosti.“


Text: Lucia Pristachová Hô-Chí NÁVRH A STYLING: Ateliér Fresh!
Foto: Dano Veselský
Zdroj: časopis môj dom ekoBývanie JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky