Zdroj: Johana Antošová

Katastrofálny stav bytu spôsobil prepadnutie stropu. Ako vyzerá po náročnej rekonštrukcii?

27. 01. 2021
Zdieľať

Interiér je zariadený vo svetlých odtieňoch kombinovaných s dubovým drevom a betónovou stierkou ako doplnkovým materiálom. Je využitá na pohľadových častiach. Kontrastnou farbou sa stala biela, objavuje sa na doplnkoch a osvetlení.

Tento materiálový koncept je aplikovaný v každej miestnosti. Tým sa docielilo koncepčné prepojenie. Najviac kontrastná je kúpeľňa zahalená do dekoru betónových stierok s čiernymi doplnkami a dekorom dubovej dyhy na nábytku.

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Byt na nábreží s atmosférou tridsiatych rokov

Nábytok vo zvyšnom priestore bytu je čistobiely, dopĺňa ho dubový dekor. Kuchynská linka a obývačková zostava je navrhnutá ako jeden kus spolu s barom, ktorý dopĺňajú barové stoličky Split od českej firmy TON.

Interiér je zariadený vo svetlých odtieňoch kombinovaných s dubovým drevom

Interiér je zariadený vo svetlých odtieňoch kombinovaných s dubovým drevom. Zdroj: Johana Antošová

V celom byte je dubová veľkoformátová podlaha, ktorá priestor zjednocuje, prepája a zútulňuje. Dispozíciu bytu v starej vile sme úplne prekopali, upravili a vytvorili tak nové miesto na novú etapu života v Liberci. Priestor je teraz naozaj využitý.

Prepadnutý strop

Zaujímavosťou rekonštrukcie bolo prepadnutie stropu do bytu o poschodie nižšie. Vďaka rekonštrukcii sme totiž prišli na zlý stav nosných trámov, preto bola úprava časovo omnoho náročnejšia a nákladnejšia.

Osvetlenie dodala liberecká firma Severské světlo. Je charakteristické jednoduchým škandinávskym dizajnom, ktorý nám koncept krásne dopĺňa.

Svietidlá so škandinávskym dizajnom

Osvetlenie je charakteristické jednoduchým škandinávskym dizajnom. Zdroj: Leona Špačková

Zadanie od investora bolo veľmi otvorené. Hlavnou požiadavkou bolo, aby sa rodine v priestore krásne žilo s práve narodeným dieťatkom. Bývanie malo byť priateľské a otvorené rodinným návštevám a stretnutiam, v priestore malo byť dubové drevo, ktoré majú majitelia veľmi radi.

otvorený interiér so sivou sedačkou

Majitelia si priali príjemný a otvorený priestor. Zdroj: Johana Antošová

Klienti sa nebránili ani novým riešeniam a inovatívnym postupom. Tento princíp sme uplatnili napríklad v kúpeľniach a „mokrých“ priestoroch, kde sme namiesto obkladu na stenách využili betónové stierky v sivých odtieňoch, v kuchyni, naopak, zasa biele. Ďalší netradičný koncept je otvorený vzdušný šatník ako súčasť spálne.

Sprchovací kút v sivej kúpeľni

V kúpeľni je namiesto obkladu na stenách betónová stierka v sivých odtieňoch. Zdroj: Johana Antošová

Autor interiéru: MgA. Josef Trakal
Fotograf interiérových celkov: Johana Antošová
Fotograf detailov: Leona Špačková

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Keď sa majitelia bytu neboja odvážnych riešení

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2020

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty dubové drevo interiérové osvetlenie interiérový dizajn moderné bývanie
Zdieľať článok

Diskusia