Premena panelákového bytu krok za krokom - 3. časť - Kúpeľňa a kuchyňa

31.03.2016  |     

Chcete sa pustiť do rekonštrukcie panelákového bytu dôkladne a z gruntu? Radi by ste vedeli, čo vás pri nej čaká? Kompletnou premenou škaredého káčatka na šik bytík nás deň po dni previedol Martin Duchoň z ateliéru Greenstudio.

Pri rekonštrukcii treba myslieť dopredu, byť detailistami a nič nenechávať na náhodu. Precíznosť a dobre zvládnuté detaily sú vizitkou dobrých remeselníkov.

Piaty a šiesty deň sa spolu s elektroinštaláciami realizovala aj konštrukcia predsadenej steny v kuchyni. 

 


V kúpeľni sa tiež začala budovať predstena, ktorá sa využije aj na vytvorenie odkladacej niky pri vani.

Šiesty deň sú už steny kúpeľne obalené sadrokartónom určeným do vlhkého prostredia a majstri sa pripravujú na obkladanie podľa pripraveného plánu.

Predsadené konštrukcie v kuchyni sa balia do zvukovoizolačného sadrokartónu a miesta, ktoré môžu prísť do styku s vodou, do sadrokartónu vhodného do vlhkého prostredia.

Siedmy a ôsmy deň aplikovali majstri na podlahu a spodok stien kúpeľne hydroizoláciu a osadili vaňu na vopred pripravené tvárnice, ktoré zabezpečia lepšiu stabilitu. 

Deviaty deň pripevnil inštalatér na vaňu sifón a mohlo sa dokončiť jej obmurovanie. Aby sa povrch vane počas stavebných prác nepoškodil, dôkladne ju zabalili do fólie.

Deviaty deň pokračovali práce v kúpeľni, zároveň sa vyrovnávali nedokonalosti dverných otvorov a domurovali sa priečky podľa projektu. Najprašnejšia a najšpinavšia časť rekonštrukcie je tým ukončená. Desiaty deň sa začalo so stierkami.

Nenechajte si ujsť nasledujúce diely nášho seriálu!

Ing. Martin Duchoň
www.greenstudio.sk  

text Kamila Ďuríková
foto Greenstudio a Dano Veselský
zdroj časopis Môj dom 3/2016

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky