Nenašli si byt, a tak kúpili veľkú garáž a dnes v nej bývajú!

20.09.2019  |     

Premena garáže na obývateľný priestor si vyžaduje niekoľko logických zmien. V prvom rade bolo potrebné bojovať s tmou, ktorá v garáži panovala a presvetliť ju. Architekti to zvládli na jednotku, navyše pridali kúsok prírody.

Prirodzené svetlo do interiéru vstupuje cez pás strešných okien, a tiež vďaka terase vtiahnutej do interiéru a umiestnenej prekvapivo medzi obývacou izbou a hlavnou spálňou.

Kontrast farieb a materiálov

Základným princípom výberu farieb a materiálov bola jednoduchosť a sviežosť. Vybrali svetlé farby, ktoré priestor presvetľujú a zútulňujú. Kuchyňa je navrhnutá na mieru, šikovným riešením je integrovaný úložný priestor skrytý za posuvnými dverami. 

Pred neho architekti postavili kontrastný čierny ostrov na varenie a prípravu pokrmov. Výrazné biele steny vytvárajú kontrast s drsnými dubovými povrchmi, čiernymi plochami a sivou podlahou.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Koberec s prírodným vzorom

Materiál krbu a vstavaných skriniek nad ním priestor zjednocuje. Dvere do súkromnejších priestorov – spální a kúpeľne, sú zabudované v drevených stenách. Zaujímavý spôsob, akým architekti dosiahli výraznejšie prepojenie interiéru s exteriérom je ručne tkaný koberec s prírodným machovým vzorom. 

I zelená pohovka prispieva k intenzívnejšiemu prepojeniu vonkajšieho a vnútorného prostredia. Nad ňou sa nachádzajú ďalšie svetlíky. Celkovú atmosféru moderného bývania dotvárajú portréty na stenách hlavnej miestnosti.

Bývanie v garáži v skratke

architektonický ateliér: i29 interior architects

podlahová plocha: 230 m2

lokalita: Amsterdam, Holandsko

realizácia: 2015 

konštrukcia: KJ Aannemers, Kooijmans Interieur 

Sabína Zavarská
Foto: Ewout Huibers

Tagy:
byty garáže rekonštrukcia garáže

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky