Čím ozdobiť stromček tento rok? Tu je 5 TOP trendov!

27.11.2017  |     

Urobte si inováciu a neobliekajte každý rok svoj vianočný stromček do tých istých ozdôb. Trendy sa i v tejto oblasti menia, tak si vyberte niektorý z nich. Uvidíte, ako nová dekorácia krásne vo vašom byte vynikne!

​​​

Snehobiela dekorácia

Vyskúšali ste už stromček ozdobiť čisto bielymi ozdobami? Snehobiele ozdoby pôsobia veľmi elegantne v kombinácii so stromčekovou zeleňou. Z ozdôb použite rôzne papierové, ktoré si môžete aj sami vyrobiť, až po plstené guľôčky. Je veľmi trendy použiť takéto snehobiele dekorácie v štýle ručnej výroby. Keď nemáte čas vyrobiť si ich sami, určite podobné na trhoch zoženiete. Pozor, nechoďte do iných odtieňov bielej, potom to stratí na efekte! Držte sa snehobielej, ktorá v kombinácii s ihličím vynikne najlepšie, a navyše pôsobí elegantne a sviežo.

 

V prírodnom štýle

Ak máte krásny voňavý prírodný stromček, je hriech ho ozdobiť gýčmi, či sklenenými ozdobami. Použite čisto prírodné materiály, orechy, sušené jablká, pomaranče, škoricové struky. Možno to stojí trochu viac námahy, ale efekt je zaručený.

Ozdoby z dreva

V rámci tohtoročného trendu natural look si môžete zvoliť ozdoby na stromček len a len z dreva. V tomto prípade môžete zvoliť aj humornejšie a veselšie zimné dekorácie, napríklad rôzne postavičky, miniatúrne lyže, sane, korčule alebo iné zimné motívy, pokojne i zvieracie. Deti sa im určite potešia.  

Priesvitné dekorácie hrajúce dúhovými farbami

Strieborné a zlaté ozdoby vždy dávajú nádych honosnosti a zdôrazňujú slávnostné dni, avšak tento rok ich nahrádzajú omnoho zaujímavejšie priesvitné dekorácie s dúhovými odleskami. Naďalej zostávajú trendy aj jemné perleťové odtiene, odtiene šampanského a pastelových farieb. 

Geometrické vzory

Symetrické i asymetrické geometrické vzory vidíme nielen na módnych doplnkoch a oblečení, ale tiež sa dostávajú na významné miesto v rámci dekorácií na stromček. Ozdoby v geometrických tvaroch, rôznych trojuholníkoch, kosoštvorcoch, mnohouholníkoch nikdy nemiešajte s iným typom ozdôb a dbajte, aby boli v jednotnom štýle. Veľmi pôsobivé sú ozdoby, ktoré majú len obrysy a vnútro prázdne.

Len so svetielkami 

Do malých priestorov sa veľmi hodia malé stromčeky v kvetináči. Tieto jednoducho stačí ozdobiť iba žiarovkami a máte vybavené. Ak nepotrebujete svietiacu dekoráciu, veľmi efektné sú aj bez ozdôb, najmä husté štíhle odrody ihličnanov, ktoré sú ozdobou samy o sebe.

 

Sabína Zavarská
Foto: isifa/shutterstock

Tagy:
vianočné ozdoby vianoce vianočné dekorácie vianočné stromčeky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 9/2019 v predaji


8 originálnych návštev
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky