Zdroj: Kalypso

Okná majú mať 5 zmyslov, tie poriadne aj šiesty. Ktoré sú to

20. 04. 2023 Zdieľať

Všimli ste si, ako sa v súčasnosti presklené plochy pomerovo zväčšujú na úkor vonkajších múrov domu? Nie je to len záležitosť estetiky

Okná a dvere harmonizujú pre zdravie dôležité faktory, ako sú prestup svetla, vzduchu, tepla a zvuku medzi interiérom a exteriérom. Výrazne ovplyvňujú celkový pocit z bývania.

Akých šesť zmyslov má mať poriadne okno? Pri výbere sledujte tieto aspekty:

Funkčnosť

Okná a dvere sú dominantným prvkom na dosiahnutie stálej tepelnej pohody v dome. Je to stav, v ktorom sa cítite pohodlne a príjemne aj v dňoch extrémnych výkyvov počasia (napr. mrazivé dni). Energeticky účinné okná a dvere v kombinácii so správne navrhnutým tienením tiež výrazne znižujú náklady na kúrenie a chladenie.

Hlinikové okna

Hliníkový posuvný systém HS portál, Heroal Zdroj: Kalypso

Praktickosť

Iba správne navrhnuté okná a dvere sú maximálne efektívne. Preto je každý jeden dom jedinečným projektom. Pri navrhovaní vychádzame z rozmiestnenia okien, budúceho pohybu osôb v dome, prestupu svetla a tepla z exteriéru. Vzhľadom na rozmery zohľadňujeme spôsob otvárania a nezabúdame na potrebu umývania.

Exteriérové žalúzie

Exteriérové žalúzie Zdroj: Kalypso

Neodmysliteľnou súčasťou praktickej stránky okien a dverí sú doplnky. Napríklad exteriérové žalúzie alebo rolety umocnia pocit súkromia, bezpečia a tiež ovplyvnia energetickú účinnosť okna. Sieťky proti hmyzu sú v našich podmienkach praktickou nutnosťou. Na dosiahnutie maxima z vizuálnej aj praktickej stránky navrhujeme okná a doplnky spolu ako celok.

Bezpečnosť

Vyššia úroveň bezpečnosti okien a dverí je samozrejmosťou. Kvalitné kovanie, sklo a bezpečnostná kľučka sú nevyhnutnosťou. Máte špecifické bezpečnostné potreby? Úroveň zabezpečenia dnes už vieme zvýšiť do takej miery, že vaše „bežné“ okno bude bezpečné rovnako, akoby bolo prekryté mrežou.

Dizajn

Okná a dvere vo výraznej miere prispievajú k estetickému vzhľadu domu, čím zvyšujú jeho hodnotu. Trendom sú veľké presklené systémy HS portál, s bezbariérovým vstupom a takmer neviditeľným, zapusteným rámom. Veľmi atraktívny dizajn ponúka širokú škálu farieb a luxusných povrchových úprav. Vieme zosúladiť okná a dvere s doplnkami a vytvoriť tak absolútnu harmóniu.

Vchodové dvere

Hliníkové vstupné dvere Zdroj: Kalypso

Montáž

Odborná montáž je rovnako dôležitá ako výber samotných okien. Správne zameranie a technický návrh konštrukcie okien je prvým a dôležitým predpokladom správnej montáže. Nasleduje príprava stavebných otvorov a napokon samotná montáž, Ako odborníci s 27-ročnou praxou by sme jednoznačne odporúčali trojrovinovú montáž bez tepelných mostov.

Montáž okien

Montáž okien bez tepelných mostov Zdroj: Kalypso

Budúcnosť

Stavba rodinného domu je náročné obdobie. Veľa investovaného času, rozhodnutí, stretnutí, nehovoriac o financiách. Všetko to vyústi v ten úžasný moment, keď sa doň konečne nasťahujete. Je nový a perfektný. Ale viete si predstaviť svoj dom o takých 20 rokov? To už vaše stavebné rozhodnutia preverí samotný čas.

Skúsenosť nám ukázala, že poriadne okno má zmysel pre budúcnosť. Bez ohľadu na materiál, ktorý ste zvolili, je poriadne okno plne funkčné aj po desaťročiach. Zároveň je aj estetickým pilierom domu. Trendy a technológie sa budú meniť, ale váš dom bude starnúť s gráciou. Pre prípadné „korekcie“ alebo zmeny tu stále bude autorizovaná starostlivosť, ktorú dostanú zákazníci v Kalypso automaticky.

detské a ženské ruky držia zelený dom, udržateľné stavebníctvo symbol

Na výrobu okien vyberáme suroviny s ohľadom na ich udržateľnosť. Zdroj: Kalypso

Ak nie ste ľahostajní k sebe a ani k životnému prostrediu oceníte, že suroviny používané na výrobu poriadneho okna vyberáme s ohľadom na ich udržateľnosť. Premyslený recyklačný proces zaručuje, že materiál z vyradených okien bude možné využiť na výrobu nových okien.

Ak hľadáte poriadne okno, navštívte nás. Radi vám do detailov ukážeme, že okná v Kalypso skutočne majú všetkých šesť zmyslov.

Viac o Kalypso na: www.kalypso.sk

Zdroj: PR článok spoločnosti Kalypso

Kategória: Dvere, brány Okná
Tagy: dvere hliníkové okná
Zdieľať článok