Zdroj: Somfy

Pripravujete sa na stavbu domu? Na bezpečnosť sa oplatí myslieť už od začiatku

29. 09. 2023 Zdieľať

S príchodom jesene spravidla všetci trávime viac času v pohodlí a bezpečí domova. Ako však zabezpečiť, aby bol náš domov skutočne bezpečný bez toho, aby sme obetovali svoje pohodlie? Pomôcť s tým môže inteligentná domácnosť, pomocou ktorej možno ľahko nastaviť rôzne procesy a funkcie tak, aby vyhovovali každému používateľovi na mieru. O jednotlivých komponentoch inteligentného bývania sa oplatí premýšľať už od začiatku, teda pri stavbe alebo kúpe vlastného domu. Či už ide o pohony pre vonkajšie a garážové dvere, inteligentné alarmy alebo od jesene vzdialený Wi-Fi videointerkom - značka Somfy ponúka pomocnú ruku všetkým nadšencom bezpečného bývania.

Čo dokáže inteligentné zabezpečenie domácnosti a prečo by ste ho mali používať

Získať vlastný domov môže byť v dnešnej dobe naozaj náročné. Pri stavbe to platí dvojnásobne, a to aj v prípade, že – ako je to zvyčajne na jeseň – dokončujete poslednú etapu výstavby. Okrem tradičných vecí, ako je osadenie fasády, doladenie interiéru a dokonca aj výber plota, brány a garážových dverí, sa oplatí myslieť aj na bezpečnosť.

Keďže stavba domu rozhodne nie je krátkodobá záležitosť, bezpečnostné doplnky je potrebné vyberať tak, aby sa navzájom dopĺňali a mohli spolu komunikovať. Inteligentný dom môže v tomto smere ponúknuť jednoduchú pomoc, pretože dokáže prepojiť vstupné alebo garážové dvere, vchodové dvere, ako aj rôzne bezpečnostné alarmy a iné inteligentné systémy. Takúto funkcionalitu ponúka ekosystém Somfy, ktorý spája všetko v rámci jednotky inteligentnej domácnosti TaHoma. V praxi inteligentný systém funguje tak, že detekuje pohyb vždy, keď dôjde k narušeniu v dome, a upozorní používateľa prostredníctvom inteligentnej mobilnej aplikácie TaHoma. Používateľ si zároveň môže prispôsobiť ďalšie automatické reakcie na odradenie narušiteľov – zapnutie svetiel v dome, spustenie poplašnej sirény alebo otvorenie či zatiahnutie vonkajších žalúzií.

Rodinný dom za súmraku.

Zdroj: Somfy

Pohodlný prístup na pozemok a do garáže

V prípade garážových brán a vstupných brán ako takých je potrebné zohľadniť aj pohodlie a bezpečnosť. Namiesto zastavenia auta na príjazdovej ceste, vystúpenia a prácneho otvárania brány alebo bránky môže efektívne poslúžiť diaľkové elektrické ovládanie, dnes už bez potreby tlačidlového ovládača, len pomocou hlasu alebo inteligentnej aplikácie.

Špičkou v tejto oblasti je napríklad súprava pohonu IXENGO 3S io od spoločnosti Somfy, ktorá využíva rádiovú technológiu io-homecontrol a je vybavená mechanizmom, ktorý zaručuje mimoriadne vysokú odolnosť voči silnému vetru, ako aj pokusom o násilné otvorenie. V prípade posuvných brán je skvelým riešením pohon Elixo Smart io, ktorý možno pripojiť aj k výstražnému svetlu alebo externému svetlu na osvetlenie príjazdovej cesty.

V prípade garážových brán sú najobľúbenejšie sekcionálne brány z veľkých panelov alebo roletové brány. V tomto prípade sa pre väčšie pohodlie oplatí myslieť aj na údržbu a diagnostiku. Napríklad model Dexxo Smart 800 io z portfólia spoločnosti Somfy ponúka jednoduché a intuitívne programovanie rôznych funkcií a umožňuje vykonávať všeobecnú údržbu vrátane diaľkovej diagnostiky. Rovnako ako v prípade vstupných brán môže ponúknuť synchronizáciu s osvetlením alebo úplne nezávislé ovládanie pomocou diaľkového ovládača alebo jednotky TaHoma®. Ďalším obľúbeným pohonom je spoľahlivý a robustný Dexxo Smart 1000 io s ťažnou silou až 1000 N. Jeho použitie je všestranné a dá sa prispôsobiť rôznym typom brán.

Rodinný dom s inteligentnou bránou.

Zdroj: Somfy

Alarm a video interkom pre väčší pocit bezpečia

V neposlednom rade sú vítaným komfortom aj bezpečnostné alarmy a videohovory. Tie môžu obyvateľom každého domu priniesť vytúžený pokoj a bezpečnosť. Na čo však myslieť pri výbere takéhoto zariadenia? Správny alarm alebo bezpečnostný systém by mal byť schopný rozpoznať aj jemné vibrácie na dverách alebo oknách. Okrem toho sa oplatí myslieť aj na prepojenie s ďalšími prvkami domu, ako sú osvetlenie, zvukové signály alebo rolety. V tomto smere môže pomôcť napríklad novo dostupný systém Home Alarm Essential, ktorý je vybavený patentovaným snímačom IntelliTAG; po pripojení k jednotke TaHoma môže pomôcť aj so spomínaným prepojením jednotlivých funkcií.

Náročnejší zákazníci ocenia produkt Home Alarm Advanced, ktorý okrem vyššie uvedených funkcií obsahuje aj ďalšie pokročilé funkcie. Systém dokáže fungovať 14 dní bez dodávky elektrickej energie, vďaka GSM modulu zaručuje záložné pripojenie na internet aj v prípade výpadku a dokáže spolupracovať s roletami alebo žalúziami aj bez centrálnej jednotky TaHoma.

Home Alarm Advanced od Somfy nainštalovaný na stene v interiéri domácnosti.

Zdroj: Somfy

Na jednoduché ovládanie prístupu a zabezpečenie domácnosti z pohodlia gauča je k dispozícii aj videointerkom. Vďaka nemu je možné sledovať, kto stojí pred naším domom, na diaľku otvárať bránu, ale aj spustiť až dva prednastavené scenáre z jednotky Tahoma. Systém V-Connect od spoločnosti Somfy dokáže v tomto smere splniť všetky bežné požiadavky. Pri príchode návštevy nielenže upozorní obyvateľov klasickým zvonením, ale návštevníka aj odfotí a odošle upozornenie do mobilnej aplikácie Somfy Protect.

Špeciálna ponuka

Aby sa zákazníci mohli cítiť bezpečne a zároveň si užívať pohodlie a pokoj svojho domova, spoločnosť Somfy, jeden z popredných svetových poskytovateľov inteligentných domov, pripravila pre záujemcov o vonkajšiu bránu špeciálnu akciu. V rámci tejto akcie získajú kupujúci, ktorí si zakúpia vybraný operátor značky Somfy od niektorého z certifikovaných dodávateľov, riadiacu jednotku inteligentného spínača TaHoma len za 1 Kč. Akcia platí od septembra do začiatku novembra.

Produkty zahrnuté v podujatí:

  • Pohon posuvnej brány – Somfy Elixo 3S M io
  • Pohon krídlovej brány – Somfy Ixengo L 3S io
  • Pohon krídlovej brány – Somfy Axovia 3S io

Obdobie propagácie: 4. 09. 2023 – 3. 11. 2023.

Viac informácií o ponuke nájdete na adrese: www.somfy.cz.

Zdroj: PR článok SOMFY, spol. s r.o., organizačná zložka Slovakia

Kategória: Dvere, brány
Tagy: bezpečnostná elektronika garážová brána inteligentná domácnosť zabezpečovacie systémy
Zdieľať článok
Čo ešte rezať koncom zimy? Tieto kríky a popínavé dreviny sa odvďačia bohatým kvitnutímZáhrada

Čo ešte rezať koncom zimy? Tieto kríky a popínavé dreviny sa odvďačia bohatým kvitnutím

Praktický postup, ako rozmraziť mrazničku bez veľkej námahy a dlhého čakaniaUrob si sám

Praktický postup, ako rozmraziť mrazničku bez veľkej námahy a dlhého čakania

Slovo oheň už ani nehovoria. Kino Lumiére ohlásil návrat po požiari z roku 2022 veľkolepou rekonštrukciouASB.sk

Slovo oheň už ani nehovoria. Kino Lumiére ohlásil návrat po požiari z roku 2022 veľkolepou rekonštrukciou

Martin Čurda radí: Ekologická ochrana proti kučeravosti broskýňZáhrada

Martin Čurda radí: Ekologická ochrana proti kučeravosti broskýň