Príjemné teplo domova

06. 09. 2018 Zdieľať

Funkčnosť a dizajn - aspekty, ktoré snúbi vo svojich výrobkoch firma Romotop. Dokázala to aj v prípade krbových vložiek Heat, s ktorými prerazila nielen na českom trhu, ale prenikla aj na svetový trh.

Technika nás baví a s týmto mottom boli vytvárané jednotlivé konštrukčné časti. Veľmi zásadný bol, a aj je pre nás výsuv dvierok, preto bol  firmou Romotop vyvinutý unikátny systém Silent Lift, ktorý zaručí tichý a bezstarostný chod dvierok. Dôležitou časťou krbov Heat je spaľovacia komora, preto Romotop dbá, aby boli vždy použité na najviac exponované časti iba prvotriedne materiály. Z toho dôvodu je spaľovacia komora vyložená pravým šamotom, ktorý dokáže akumulovať teplo a tým zlepšovať dynamiku horenia. Štandardné prevedenie spaľovacej komory je bezroštové aj roštové, pričom možno vykonať jednoducho zmenu na želanie zákazníka. Snažíme sa čo najviac uľahčiť ovládanie vložky, preto sa primárny a sekundárny spaľovací vzduch reguluje iba jedným ovládacím prvkom. Mottom firmy Romotop je „ekonomická a ekologická prevádzka“, z tohto dôvodu je v krboch Heat použitý vysoko účinný systém vedenia spalín Double Spin s dvoma deflektormi, ktorý napomáha odvodu spalín do hrdla vložky s cieľom dosiahnutia maximálnej ekológie, čistoty spaľovania a zvýšenia účinnosti spaľovania až o 10%. Novo je privedený aj terciárny vzduch, ktorý zaručí, že krbovej vložke nikdy nedôjde dych.


Príjemné teplo domova

Príjemné teplo domova
Romotop

Produktová komplexnosť firmy Romotop, ktorá nemá na európskom trhu obdobu, je podčiarknutá aj možnosťou inštalácie akumulačných sád Mammoth. Tie možno umiestniť na zadné, bočné aj horné strany vložiek Heat. Hlavnou devízou akumulačných sád Mammoth je fakt, že teplo, ktoré by inak uniklo do komína, sa ukladá na dobu, keď už nie je po ohni v krbe ani stopy. V neposlednom rade je potrebné spomenúť veľmi vysokú účinnosť spaľovania. Pohybuje sa v rozmedzí  81 až 89%, regulovateľný výkon je od 2,4 kW. Všetky tieto aspekty zaradili krbové vložky HEAT na špicu v odbore krbových vložiek.


Príjemné teplo domova

Príjemné teplo domova
Romotop

S krbmi Romotop si nekupujeme len výrobok, ale organickú súčasť Vášho domova. Krása živého ohňa Vás nikdy neomrzí.

Zdroj: PR článok firmy Romotop 

Kategória: Energia
Tagy: akumulačné vykurovanie energie kozub kozubová vložka teplo vykurovanie
Zdieľať článok