03. 10. 2013 Zdieľať

Na slovenskom trhu sú mnohé typy kotlov. Iba niekoľko z nich však dokáže uspokojiť širokú škálu najrôznejších zákazníckych požiadaviek. Mnohé domácnosti túžia po dome s nízkou energetickou náročnosťou, k čomu je potrebný vysokoúčinný kotol s menším tepelným výkonom. Na druhej strane nechcú prísť o komfortnú dodávku teplej vody, čo si naopak žiada kotol s výkonom čo najväčším. Okrem toho užívateľ uprednostňuje úsporné vykurovanie s nízkymi prevádzkovými nákladmi, kotol s nenáročným ovládaním a estetickým dizajnom.

Napriek odlišnosti názorov a požiadaviek ľudí, existuje kotol, ktorý „sadne“ každému. Tiger Condens značky Protherm vyhovie náročným i menej náročným užívateľom, vykúri garsónku, byt o veľkosti 80 m2, ale aj väčší rodinný dom. Závesný kondenzačný kotol navyše nielen zahreje, ale zabezpečí domácnosti aj dostatok teplej vody, a to v každom okamihu.


Kondenzacny kotol Tiger Condens

Kondenzacny kotol Tiger Condens
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Unikátna technológia ISODYN2

Kondenzačný kotol Tiger Condens s moderným patentovaným systémom je vhodný pre ktorúkoľvek domácnosť. Má široký rozsah výkonu, ktorý dokáže aj veľmi efektívne využívať. Výkon pre vykurovanie sa pohybuje v rozmedzí od 4,9 kW do 18,1 kW (pri teplotnom spáde 80/60°C), pre ohrev teplej vody od 5,1 kW do 25,5 kW. Takéto rozpätie výkonu umožňuje kotlu Tiger Condens vykúriť malý i väčší rodinný dom a byt, pritom zabezpečiť dostatok teplej vody pre dvojčlennú, rovnako aj pre päťčlennú rodinu. Súčasťou kotla Tiger Condens je unikátna technológia ISODYN2, s ktorou je príprava teplej vody v porovnaní s nepriamo vyhrievaným zásobníkovým ohrevom až trojnásobne rýchlejšia. Tiger Condens je kompaktný kotol, ktorý v domácnosti plnohodnotne nahradí bojler či prietokový ohrievač. V kotle sa súbežne využíva prietokový ohrev v doskovom výmenníku a v jednom alebo vo dvoch zabudovaných zásobníkoch z nehrdzavejúcej ocele. Zásobníky, každý s objemom len 21 litrov, dokážu za krátky čas dodať až 185 litrov teplej vody s teplotou 40 °C.


Tiger Condens je kompaktný kotol, ktorý v domácnosti plnohodnotne nahradí bojler či prietokový ohrievač.

Tiger Condens je kompaktný kotol, ktorý v domácnosti plnohodnotne nahradí bojler či prietokový ohrievač.
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Stabilita teplej vody

Efektívnosť prípravy teplej vody v  kotle so zabudovanou technológiou ISODYN2 zvyšuje vrstvené ukladanie teplej vody v zásobníkoch. V tradičných zásobníkoch s rúrkovým výmenníkom je teplota teplej vody nerovnomerná. Do umývadla prichádza voda s rôznou teplotou, čím sa znižuje užívateľský komfort. V systéme ISODYN2 sa podarilo eliminovať problém so stabilitou teploty teplej vody nezávisle od veľkosti prietoku v priebehu doby vyčerpania zásobníka. V zásobníkoch s rúrkovým výmenníkom predlžuje čas prípravy teplej vody aj vznikajúci vodný kameň. Keďže v systéme ISODYN2 nie sú v zásobníkoch zdroje tepla, k usadzovaniu kameňa nedochádza. K predĺženiu doby medzi dvomi ohrevmi zásobníka, redukcii tepelných strát a zníženiu hlučnosti kotla Tiger Condens prispieva aj umiestnenie hydraulických komponentov v dobre izolovanom puzdre. Vylepšená modulácia umožňuje závesným kondenzačným kotlom Tiger Condens pracovať vždy s najnižším možným výkonom a nízkym počtom cyklov zapínania a vypínania.


Zásobníky, každý s objemom 21 l, s vrstveným ukladaním teplej vody

Zásobníky, každý s objemom 21 l, s vrstveným ukladaním teplej vody
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Elegantný a pritom úsporný 

Tiger Condens je elegantný kondenzačný kotol, ktorý svojím dizajnom zapadne do každého interiéru a pohodlne ho možno nainštalovať do ktorejkoľvek obytnej miestnosti. K šetreniu domácnosti prispeje niektorý z radu obojsmerne komunikujúcich izbových regulátorov Thermolink, ktorý možno ku kotlu pripojiť a jednoducho si tak naprogramovať ekonomický režim vykurovania a prijateľnú teplotu teplej vody. Ekvitermický regulátor sa stará o tepelný komfort v domácnosti, pričom výkon kotla nastavuje nielen podľa vnútornej, ale aj podľa vonkajšej teploty. Jednotlivé obytné miestnosti sa neprekurujú, vďaka čomu možno výrazne ušetriť. S izbovými regulátormi radu Thermolink sa dá navyše kotol ovládať aj priamo z izby, a to dokonca bezdrôtovo. Nový dom či byt si určite zaslúžia štýlový kotol Tiger Condens, ktorý sa postará o tepelnú pohodu a luxusné množstvo teplej vody pre každú domácnosť. Viac informácií na www.tigerprevsetkych.sk

Kategória: Energia
Tagy: kotol vaillant vykurovanie
Zdieľať článok