Zdravo sa dá nielen žiť, ale aj bývať

Zdravo sa dá nielen žiť, ale aj bývať

22. 12. 2014 Zdieľať

Pojmy ako zdravý, ekologický, prírodný, či bio na nás dennodenne vykukujú z obálok časopisov, reklám i popisov výrobkov. Zdravý životný štýl čím ďalej tým viac preniká do všetkých oblastí nášho života. Prečo sem teda nezahrnúť aj bývanie?

Investícia do kvalitného stavebného materiálu sa oplatí

Majitelia domov chcú, aby ich príbytky názorne demonštrovali ich spoločenské postavenie, angažujú pre návrhy svojich domov renomovaných architektov, v interiéroch sa vynímajú designové kúsky a veľkosť miestností vzbudzuje obdiv. Investori nešetria ani na vybavení podporujúce užívateľský komfort v podobe obstarania tesniacich okien a systému rekuperácie vzduchu, ale zabúdajú základný faktor potrebný k vytvoreniu zdravého vnútorného priestoru, ktorým je kvalitný plášť domu z prírodných surovín. A pritom práve voľba vhodného stavebného systému nie je iba otázkou peňazí a nemusí tak byť spojovaná s nákladnými individuálnymi projektmi.

Zdravo sa dá nielen žiť, ale aj bývať
Xella Slovensko, spol. s r. o.

Zdravo sa dá nielen žiť, ale aj bývať
Xella Slovensko, spol. s r. o.

Biely pórobetón tvárnic Ytong – priekopník „eko“ domov

Pórobetón je vďaka svojej špecifickej štruktúre ľahší než iné stavebné materiály, a preto sú i jeho energetické nároky na dopravu oveľa nižšie. Minimálny je aj odpad pri spracovaní, pretože sa spätne znovu spracováva pri výrobe − z jedného kubického metra prírodných surovín sa vyrobí päť kubických metrov tvárnic a behom výroby sa spotrebuje niekoľkonásobne menej energie než u iných materiálov. Správne zvolené konštrukčné riešenie Ytong dokáže dokonalo skĺbiť prevádzkové úspory energií s vysokou kvalitou vnútorného prostredia domu, za použitia stavebných materiálov ohľaduplných k životnému prostrediu.

Zdravo sa dá nielen žiť, ale aj bývať
Xella Slovensko, spol. s r. o.

Zdravé riešenie aj pre pasívne domy

Produkty Ytong predstavujú jednoduché riešenie pre zaistenie optimálnej mikroklímy a sú vhodné aj pre nízkoenergetické a pasívne domy. Výborné tepelnoizolačné vlastnosti Ytongu zaisťujú stavbe tepelnú pohodu s nízkymi prevádzkovými nákladmi, v prostredí úplne zdravotne neškodnom. Pórobetón reguluje teplotu i vlhkosť v interiéri, a tým zabraňuje vzniku škodlivín a plesniam. Táto unikátna schopnosť materiálu je dôvodom, prečo si projektanti stále častejšie vyberajú pre návrh domu pórobetónové murivo od Ytongu, ktoré dokonca nie je nutné dodatočne zatepľovať.

Zdroj: Ytong

Kategória: Materiály
Tagy: bývanie materiály zdravé
Zdieľať článok