Okná, ktoré rozumejú technológiám aj užívateľom

26. 11. 2018 Zdieľať

Technológia výroby okien sa významne zmenila. Okno už nie je iba médium, ktoré do domu vpúšťa prirodzené svetlo, ale predovšetkým sofistikovaným zariadením a dizajnovým prvkom, na ktorý je v architektúre kladený čím ďalej, tým väčší dôraz.

Výrobcovia okien sú si veľmi dobre vedomí trendov v odbore otvorových výplní. Zahŕňa to veľké zasklené plochy v spojení s inovatívnymi prístupmi vo forme rozmanitých inteligentných zariadení. Dôraz je kladený na komfort užívateľov, dostatok prirodzeného svetla a zdravú vnútornú klímu. To si uvedomuje aj spoločnosť Internorm, ktorá na permanentný vývoj technológií výroby okiendverí významne apeluje a je v mnohých oblastiach považovaná za priekopníka. Kvalitné výrobky pochádzajúce z troch výrobných podnikov sú výsledkom vhodne nastaveného rebríčka firemných priorít. 

Dizajn: vidiecky ráz aj minimalistická moderna


Okná, ktoré rozumejú technológiám aj užívateľom

2297829
Internorm s.r.o.


Okná, ktoré rozumejú technológiám aj užívateľom

2297833
Internorm s.r.o.

Je dôležité podotknúť, že ponúkaný sortiment Internorm je obsiahly. Vyberú si  z neho či už majitelia vidieckych domov, ktorí si prajú zachovať symbiózu pôvodného rázu domu s oknami tradičných tvarov (obsiahle v dizajnovej kolekcii Ambiente), alebo minimalisti preferujúci nekonvenčné, ale elegantné línie s ostrými hranami (typický štýl Studio). Ale tiež tí, ktorí radi kombinujú a nelipnú na miestnych štýloch, si nájdu niečo svoje. Menej avantgardný než Ambiente, ale stále moderný, je dizajn Home pure, hravosťou a prívetivosťou sa potom vyznačuje štýl Home soft. Katalóg Vám ponúkne detailné informácie a rozšíri obzory. Fotografie zachytávajúce kontrasty v podobe tradičnej architektúry s veľkými zasklenými plochami naznačujú škálu možností, ktorými každý objekt disponuje. 

High-tech jadro


Okná, ktoré rozumejú technológiám aj užívateľom

2297831
Internorm s.r.o.

Spoločnosť Internorm sa okrem veľkého rozsahu dizajnových štýlov a štandardných okenných systémov pýši tiež revolučnými technológiami. Prvou z nich je jadro I-tec Core, špičkový materiál, ktorý sa vyznačuje šetrnosťou k životnému prostrediu, nadpriemernou pevnosťou a stabilitou. Tenké lepené vrstvy dreviny sú používané na výrobu jadra drevohliníkových okien a zdvižno-posuvných dverí. Spôsob spracovania dreva zvyšuje odolnosť proti vlhkosti a záťaži. Výhodou je tiež úzka pohľadová šírka rámu, ktorá dodáva celému okennému systému patričný pôvab.

Granulát namiesto peny


Okná, ktoré rozumejú technológiám aj užívateľom

2297835
Internorm s.r.o.

Typickou vlastnosťou plasthliníkových okien Internorm je schopnosť perfektnej tepelnej izolácie. Je jej dosiahnuté s použitím technológie I-tec Insulation. Spočíva v  dokonalom vyplnení okenných rámových profilov granulátom (na rozdiel od štandardnej termoizolačnej peny). Materiál je dovnútra vpravovaný pod tlakom tak, aby vyplnil dutiny rovnomerne po celej ich dĺžke. 

Inteligentné ovládanie

Aktuálnou témou, do ktorej neoddeliteľne patrí aj odbor výroby okien, je inteligentné zariadenie domácnosti. Internorm svojim klientom ponúka aplikáciu I-tec SmartWindow. Užívateľom ponúka možnosť obsluhy vetrania a tienenia okien pomocou inteligentného „smart“ telefónu či tabletu. Je možné tak ventilovať alebo spúšťať rolety a žalúzie kedykoľvek a odkiaľkoľvek, kde je v dosahu internetové pripojenie. 

Automatické tienenie


Okná, ktoré rozumejú technológiám aj užívateľom

2297837
Internorm s.r.o.

Tienenie môže byť okrem iného zabezpečené pomocou fotovoltického modulu s akumulátorom pripevneným na okno. Žalúzie či roleta pritom býva väčšinou umiestnená vo vnútri medzi tabuľami skla, čím je dosiahnutá ochrana zariadenia pred znečistením. Systém I-tec Tienenie je možné nastaviť na automatický režim, ktorý identifikuje deň a noc a tieniaci prvok je uzatvorený večer a otvorený ráno pri východe slnka. Berie do úvahy tiež ročné obdobie a napr. v lete znižuje prehrievanie interiéru. V zime naopak redukuje náklady na vykurovanie tak, že ponechá žalúzie vytiahnuté, teda dovolí aby bol priestor zdarma ohrievaný slnkom.

Decentralizované vetranie


Okná, ktoré rozumejú technológiám aj užívateľom

2297839
Internorm s.r.o.

Zásadné pre zdravú vnútornú klímu v dome je vetranie, pričom na trhu sa objavuje veľké množstvo produktov centralizovanej ventilácie. Internorm sa vydal inou cestou. Technológia I -tec Vetrania je postavená na ventilácií integrovanej priamo do rámu okna. V každej miestnosti je tak vzduch obmieňaný v takom rozsahu, ako je práve potrebné. Nedochádza tak, obzvlášť v zimnou období, k nežiaducim stratám tepla, ale pritom je zachovaná pravidelná výmena znečisteného vzduchu za čerstvý. Samozrejmosťou je možnosť automatického ovládania cez vyššie popísanú aplikáciu I-tec SmartWindow alebo automatické nastavenie. 

Komplexnosť a variabilita


Okná, ktoré rozumejú technológiám aj užívateľom

2297841
Internorm s.r.o.


Okná, ktoré rozumejú technológiám aj užívateľom

2297843
Internorm s.r.o.

Rakúska rodinná spoločnosť Internorm spája tradíciu s inováciou. Progresívne technológie a úspech u verejnosti, ktorými sa môže pochváliť, je dôkazom, že to funguje. Okrem vyššie uvedeného ponúka tiež pokrokové riešenia v oblastiach bezpečnosti a zasklenia. Výsledkom sú okná a dvere spĺňajúce všetky parametre, ktoré sú od otvorových výplní v súčasnosti očakávané a oveľa viac. Tepelná izolácia, akustická ochrana, vysoká bezpečnostná trieda, inteligentné tienenie a vetranie, precízny dizajn. Internorm poskytuje variabilné a predovšetkým komplexné riešenie pre dom (cez kľučky, ornamentné sklá a ochranu proti hmyzu).

Viac informácií na: www.internorm-okna.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Internorm s.r.o.

Kategória: Dvere, brány Okná
Tagy: automatické tienenie decentralizované vetranie inteligentné ovládanie okenné profily okná vchodové dvere
Zdieľať článok