Zdroj: Kalypso

Vonkajšie žalúzie zlepšujú energetickú účinnosť okien

24. 05. 2023 Zdieľať

Energeticky účinné okná a dvere v kombinácii so správne navrhnutým tienením výrazne znižujú náklady na kúrenie a chladenie. Exteriérové tienenie je výrazne efektívnejšie.

Jednoznačne najobľúbenejší typ exteriérového tienenia sú vonkajšie žalúzie. Vďaka naklápacím hliníkovým lamelám umožňujú regulovať intenzitu slnečného žiarenia prenikajúceho do miestnosti. V letných mesiacoch môžu byť otvorené a zároveň stlmia priame svetlo.

Výhodou tohto typu žalúzií je, že sa vyrábajú vo veľkých rozmeroch a sú vhodné na zatienenie veľkých presklených plôch, napr. francúzskych okien a posuvných systémov.

Exteriérové žalúzie

Exteriérové žalúzie Zdroj: Kalypso

Exteriérové žalúzie zabraňujú prehrievaniu interiéru

 Vnútorné žalúzie síce dobre tlmia slnečné lúče, ale pred samotným teplom neochránia. Naopak, vonkajšie žalúzie vďaka svojmu umiestneniu pred oknami zachytia lúče aj podstatnú časť tepelného žiarenia. Do miestnosti prenikne iba malá časť, ktorá sa odvíja od typu tienenia, vzdialenosti od skla alebo farby lamiel.

Systém HAGOFIX

Systém spájania a naklápania lamiel HAGOFIX Zdroj: Kalypso

Systém HAGOFIX® – detail, ktorý určite oceníte

Spájanie a naklápanie lamiel systémom HAGOFIX® je najmodernejším riešením. Vďaka nemu sa lamely vždy rovnomerne uložia, nevznikajú náhodné medzery medzi lamelami, ktoré  zväčšujú objem a deformujú tvar balu.

Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie Zdroj: Kalypso

Vydržia roky

Vonkajšie tienenie musí byť schopné odolávať poveternostným vplyvom, má oveľa pevnejšiu konštrukciu, je teda aj finančne náročnejšie. Na druhej strane, je to určite dlhodobé riešenie.

Pohodlné a esteticky príťažlivé

Motorické ovládanie žalúzií v kombinácii s rôznymi typmi inteligentného riadenia prináša do domácnosti vyššiu úroveň pohodlia. Žalúzie môžete regulovať programovateľnými centrálnymi hodinami alebo aj prostredníctvom aplikácie v smartfóne.

Hliníkové okná Heroal a exteriérové žalúzie

Hliníkové okná Heroal a exteriérové žalúzie Zdroj: Kalypso

 Exteriérové tienenie je aj štýlovým prvkom bývania a vďaka trendu veľkých presklených plôch je dnes neodmysliteľnou súčasťou praktickej stránky okien a dverí. Umocní tiež pocit súkromia a bezpečia. Pôsobí luxusne a perfektne dotvára celkový dizajn objektu.

Logo Kalypso

Zdroj: Kalypso

Viac na www.kalypso.sk

Zdroj: PR článok KALYPSO SK, spol. s r. o.

Kategória: Okná
Tagy: vonkajšie žalúzie žalúzie
Zdieľať článok