Prečo by ste mali odhaliť tehlu v interiéri
Zdroj: Unsplash

Prečo by ste mali odhaliť tehlu v interiéri

09. 08. 2021
Zdieľať

Tehla je storočiami overený materiál, ktorý má v stavebníctve nezastupiteľné miesto. Je však škoda, že ju mnohokrát limitujeme len na konštrukciu stavby, pretože vynikajúco poslúži aj ako dizajnový prvok v interiéri. Prináša bývaniu nadčasovosť, takže iným materiálom sa len ťažko nahrádza. Ak patríte k šťastlivcom, ktorí doma tehlu majú, len ju schovávajú, skúsime vás presvedčiť, že by ste ju mali odhaliť.

Ako sa nezblázniť z osekávania omietky

Osekávanie omietky v interiéri nie je práve príjemná a jednoduchá činnosť, ale výsledok vždy stojí za to. Našťastie je to niekoľkohodinová a jednorazová záležitosť. Úplne stačí, ak bude tehlová stena v celom interiéri len jedna.

Tehlová stena v interiéri

Zdroj: Unsplash

Môžete osekať omietku z celej steny alebo len z niektorých miest tak, aby tehla iba „vykúkala“. Ak ide o staršiu stavbu, bude vám stačiť kladivo a veľa trpezlivosti. Po osekaní omietky príde na rad ďalšia neveľmi obľúbená časť – upratovanie. Odstráňte omietku – ideálne vysávačom s nadstavcom alebo vysokotlakovým čističom. Následne vyškrabte škáry a očistu zopakujte. Nakoniec ošetrite praskliny a zaškárujte priestory medzi tehlami.

Tehlová stena v interiéri

Zdroj: Pexels

Prašnosť pod kontrolou

Je viacero spôsobov, ako zminimalizovať prašnosť tehál v budúcnosti. Môžete ich natrieť bielou farbou. Na jednej strane sa tým vzdáte jej výnimočnosti, no budete mať viac farebných možností, ako doplniť interiér. Ak sa rozhodnete tehly nechať v pôvodnom stave, môžete použiť impregnáciu na báze včelieho vosku. Prípravkov, ktoré podčiarknu ich jedinečnosť a dodajú im ďalšie pozitívne vlastnosti, je však na trhu omnoho viac.

Viac si môžete prečítať na webe domztehly.sk

Kategória: Steny a fasády
Tagy: tehlová stena tehlové múry
Zdieľať článok

Diskusia