Dlhonohý šťavnatý Salif

13. 10. 2005
Zdieľať

Hnacou silou dobrého dizajnu je porušovanie konvenčnej predstavy o určitom produkte. Juicy Salif od dizajnéra Philippa Starcka tento výrok o dobrom dizajne len potvrdzuje. Okamžite sa stal jedným z najkomunikatívnejších produktov spoločnosti Alessi; fotografi, režiséri a reklamné agentúry z celého sveta si ho veľmi radi vyberali ako rekvizitu. Juicy Salif je symbolom inovatívneho a prekvapujúceho dizajnu. Nejde však len o dizajnový objekt. Za netradičným vzhľadom sa ukrýva skutočne praktický a veľmi efektívny pomocník pri odšťavovaní všetkých citrusov.

Philippe Starck je hlavnou postavou súčasného francúzskeho dizajnu. Spolupráca Philippa Starcka s talianskou firmou Alessi sa začala v roku 1986, keď spolu s Centre Pompidou a Francoisom Burkhardtom pracovali na projekte Solférino o francúzskom dizajne. Pre Alessiho vytvoril Philippe Starck mnoho produktov. Legendárny lis na citrusy z antikora – Juicy Salif – vznikol v roku 1990. Dizajn je typickým prejavom súčasnej epochy a Philippe Starck je podľa Alberta Alessiho pravým dizajnérom.

„Pravý dizajn vedie k výsledkom, ktoré sa nedajú vysvetliť len na technologickej alebo obchodnej úrovni. Nikdy nie je konvenčný a bez nápadu; musí s nami hýbať, vedieť prekvapiť, prinášať pocity, prebúdzať spomienky, prekračovať hranice. Musí jasne vyjadrovať, že náš život je jedinečný. Pravý dizajn je jedným slovom poézia. Preto mám rád dizajn Philippa Starcka, je živým príkladom mojej teórie o dizajne a môjho sna,“ povedal Alberto Alessi.

Vyhotovenie: hliník v čiernej alebo striebornej farbe, leštený hliník alebo pozlátená verzia, na spodných plochách nožičiek plastová protišmyková podložka. Priemer 14 cm, výška 29 cm. Predáva DESIGN SHOPA, tel.: 02/63 53 01 31 za 2 250 Sk s DPH (leštený hliník).

Kategória: Dizajn
Tagy: interiérový dizajn
Zdieľať článok

Diskusia