Majiteľovi pohodlie a deťom bezpečie

Majiteľovi pohodlie a deťom bezpečie

14. 10. 2008 Zdieľať

Štýlová a na údržbu nenáročná terasa a zároveň bezpečné miesto pre radovánky Vašich detí. To všetko na jednom mieste nájdete pri vilke na strednom Slovensku. Majiteľ sa rozhodol na vonkajší bazén a terasu použiť kompozitný materiál Twinson spoločnosti Deceuninck, ktorý v sebe spája kvalitatívne vlastnosti dreva a PVC. Materiál je vhodný na terasy, chodníčky a pre svoj nekĺzavý povrch taktiež na okraje bazénov. Je vynikajúcou alternatívou tvrdých exotických driev, ktoré sú na tieto účely doteraz využívané.

—Komerčná prezentácia spoločnosti Deceuninck, spol. s.r.o.—
 

Výber materiálu

Majiteľ rodinného domu na strednom Slovensku musel pri umiestení bazéna do svojej záhrady riešiť hneď niekoľko problémov. Chcel dať miestu zaujímavý a štýlový vzhľad bez vysokých nárokov na údržbu a taktiež vytvoriť priestor na relaxáciu v tesnej blízkosti bazéna. Dôležitým aspektom realizácie bola aj bezpečnosť detí. Materiál Twinson spĺňa tieto náročné podmienky predovšetkým vďaka nekĺzavému povrchu, minimálnym nárokom na údržbu a odolnosti voči plesniam a hnilobám, ktoré vznikajú vo vlhkom prostredí, akým okraj bazéna nesporne je. Materiál je z päťdesiat percent tvorený borovicovým drevom a jeho štruktúra a vzhľad sú veľmi podobné exotickým drevám.
 


Majiteľovi pohodlie a deťom bezpečie

164364

 

Majiteľovi pohodlie a deťom bezpečie

164365

 

Terasa z materiálu Twinson

Majiteľ vybral kompozitný materiál Twinson v lieskovo hnedej farbe tak, aby dokonale ladil s okolitým prostredím a odtieňom fasády rodinného domu. Materiál bol použitý na terasu v tesnej blízkosti vstupu do bazéna, ktorá slúži ako relaxačná zóna. Zároveň bol po celom obvode bazéna nainštalovaný zvýšený stupeň v šírke 44 centimetrov, ktorý vytvára optický okraj bazéna.

 

 

 


Majiteľovi pohodlie a deťom bezpečie

164371

 

Majiteľovi pohodlie a deťom bezpečie

164370

 

 

 

Bezpečie pre deti a ochrana pre bazén

Dôležitým aspektom pre majiteľov domu bola aj bezpečnosť vlastných detí, ktoré okolo bazéna budú pobehávať. Spoločnosť Deceuninck dodala riešenie aj na zakrytie bazéna. Aj tu rozhodovala kvalita materiálu, bezpečnosť a praktickosť, ktorú lamelový kryt PoolonPoolup od spoločnosti Deceuninck poskytuje. Kryt bol použitý na celej ploche bazéna vrátane výrezu slúžiaceho na zakrytie schodov do vody. Kryt PoolonPoolup je vyrobený z plastu, ktorý vytvára trubicovú konštrukciu neprepúšťajúcu vodu. Taktiež ľahko pláva na hladine a unesie váhu 80 kg. Dospelý človek teda po ňom môže bez obáv prejsť. Tu bol zvolený solárny variant lamiel napomáhajúci ohrevu vody v bazéne.

 

 

 


Majiteľovi pohodlie a deťom bezpečie

164364

 

Majiteľovi pohodlie a deťom bezpečie

164367

 

 

 

Pohodlný a bezpečný variant

Realizácia terasy a okraja bazéna pri rodinnom dome je skvelým príkladom toho, ako sa dá kompozitný materiál Twinson využiť. Spĺňa náročné kritériá kvality a odolnosti voči vonkajším vplyvom a to predovšetkým vzniku plesní a hnilôb. Má nekĺzavý povrch. Je ponúkaný v ôsmich farebných odtieňoch, každý si teda vyberie podľa svojho estetického cítenia a farebnej kompozície okolitého prostredia. Materiál je stopercentne recyklovateľný a borovicové drevo, ktoré je jeho súčasťou, má pôvod v trvalo obnovovaných lesoch a nie v ohrozených dažďových pralesoch, ako je tomu pri exotických tvrdých drevách.

Viac informácií nájdete na www.okno-centrum.sk.

 

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: terasy
Zdieľať článok