Zdroj: Profimedia

Jim Carrey na dôchodku po 30 rokoch opúšťa svoju milovanú záhradu. Dokázali by ste sa jej vzdať?

16. 06. 2023
Zdieľať

Prechádzka v peknej tichej záhrade zbavuje stresu. Svoje o tom zrejme vie aj známy komediálny herec Jim Carrey. Posledných 30 rokov prežil v zaujímavom dome s prekrásnou záhradou. Utekal tam pred tlakom a chaosom Hollywoodu. Všetko sa však zmenilo, keď oznámil koniec hereckej kariéry. Záhrady, na ktorú predtým nedal dopustiť, sa chce zrejme čím skôr zbaviť. Dokázali by ste sa vzdať takej nádhery?

Posledných 30 rokov prežil Carrey vo svojom dome v Brentwoode v Kalifornii. Sídlo malo pre neho zvláštne čaro. Dokonca o ňom vyhlasoval, že je to magický zdroj inšpirácie.

Los,Angeles,-,Jan,5:,Jim,Carrey,At,The,Showtime

Zdroj: Shutterstock/Kathy Hutchins

Záhrada ako psychohygiena

Nemalú zásluhu mala na tom aj záhrada. Zvlnený terén s mohutnými stromami ponúka mnoho zákutí, kde sa dá oddýchnuť od filmového biznisu. Pôsobia dokonca až meditačne. Niet divu, že v najodľahlejšej časti má herec meditačný pavilón.

Oddýchnuť si môže aj v bazéne, ktorý vďaka obloženiu zo skál vyzerá ako prírodné jazierko s vodopádom.

Prečítajte si tiež
Pozrite si skutočný dom autorky románu Pýcha a predsudok. Prečo anglický štýl stále inšpiruje vidiecke bývanie?

Krásna, zeleninová a pokojná

Záhrada však nie je určená len na relax. V jednej časti sú úžitkové záhony, v ktorých Jim pestuje organickú zeleninu. Sympatické, nie?

zeleninové záhony Jima Carreyho

Zdroj: Profimedia

Celá záhrada pôsobí príjemne, nie je príliš gýčová. Pripomína skôr moderný vidiek, miestami takmer divoký les.

Pôsobí presne opačným dojmom ako bláznivé postavy, ktorými sa vo filmoch stáva jej majiteľ. Asi preto si ju vybral. Aby dosiahol rovnováhu a mohol pokračovať v tom, čo robí. Šialené tempo Hollywoodu si predsa na mnohých vybralo svoju daň.

záhrada Jima Carreyho

Zdroj: Profimedia

Dokáže sa jej vzdať? Za koľko?

A predsa… Jim Carrey sa jej rozhodol vzdať. Čo ho donútilo ponúknuť na predaj také krásne miesto? Miesto, ktorým bol vraj dlhé roky očarený?

V roku 2022 ohlásil vtedy 60-ročný herec prerušenie kariéry a následne pravdepodobný odchod do dôchodku. Na jar 2023 sa dom a záhrada objavili v ponuke realitnej kancelárie za úctyhodných 28,9 milióna dolárov. Žeby finančná rezerva pred dôchodkom, pýtali sa škodoradostne mnohí. No bývalý zvierací detektív, notorický klamár či maska ju pravdepodobne nepotrebuje. Alebo?

Prečítajte si tiež
Aký vkus má Brad Pitt? V provensalskom zámku ho čaká ocenené víno, v L. A. hranatá vila

Cena domu so záhradou nedávno klesla, a to na 26,5 milióna dolárov. Samotný Carrey sa pre americké médiá vyjadril, čo je za nečakaným predajom.

Podľa vlastných slov momentálne žije viac na Havaji, takže sídlo už nutne nepotrebuje. A práve preto, že bolo pre neho 30 rokov také dôležité, chce, aby si jeho čarovnú atmosféru mohol vychutnať rovnako aj niekto iný.

Spojená s domom nielen cenou

Dom za takmer 30 miliónov dolárov je so záhradou spojený cez veľké terasy a veľkorysé zasklenia. Na takmer 1200 m2 je 5 spální a 6 kompletných kúpeľní. Nechýbajú krby. Okázalosť až dekadencia bohatého človeka sa tu strieda s príjemnou vzdušnosťou a svetlosťou.

obývačka Jima Carreyho

Zdroj: Profimedia

Chladný luxusný mramor, hneď vedľa teplé drevo a vysoké trámové stropy. Všetko zaliate prirodzeným svetlom a skrášlené výhľadmi do záhrady.

Na takomto pozadí sa vynímajú Carreyho filmové ceny aj kúsky moderného výtvarného umenia.

Rovnaké umenie je však vytvoriť a udržiavať záhradu s domácim wellness. Vedeli by ste sa jej vzdať po toľkých rokoch?

Text: Zuzana Kubalová
Foto: Profimedia, Shutterstock/Kathy Hutchins
Zdroj: Profimedia

 

Kategória: Aktuality Návšteva
Tagy: Jim Carrey vidiecka záhrada vila
Zdieľať článok

Diskusia