Zdroj: BSH domácí spotřebiče
23. 04. 2021 Zdieľať

Následky veľkého varenia - hromada hrncov, panvíc a tanierov po celej kuchyni - tiež vás desí táto predstava? Pokiaľ nie, pozrite sa na niekoľko ďalších dôvodov, prečo investovať do umývačky riadu. Určite to stojí za zváženie.

Ako ušetriť za vodu

Voda je snáď najvzácnejším prírodným zdrojom na svete. Využite v domácnosti každú kvapku na maximum. Pokiaľ napríklad ešte stále umývate riad ručne, porozmýšľajte nad kúpou umývačky. Na ručné umytie riadu z jednej naplnenej umývačky by ste spotrebovali okolo 40 litrov vody. Na jednom umývacom cykle v umývačke riadu tak môžete ušetriť až 33 litra* vody v porovnaní s bežným umytím pod tečúcou vodou. Za týždeň tak ušetríte dostatok vody na jeden extra kúpeľ vo vani! 

A energiu

Pokiaľ umývate riad ručne, spotrebujete na ohriatie vody 2,6 kWh s porovnateľným množstvom riadu, ktorý sa zmestí do umývačky. Umývačka pritom spotrebuje za jeden cyklus iba 0,73 kWh, teda až o 1,87 kWh energie menej. Ušetríte tak peniaze a zároveň ide o šetrnejší prístup k životnému prostrediu.

Ovládanie umývačky cez smartón

Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Elektrina je drahšia ako voda. Preto sa oplatí sledovať energetické štítky na spotrebičoch a vyberať čo najúspornejšie modely. Niektoré moderné spotrebiče, navyše, ponúkajú technológie, vďaka ktorým ušetríte ešte viac energie. Napríklad umývačky Bosch využívajú vlastnosti prírodného minerálu Zeolith, ktorý premieňa vlhkosť na teplo. Vďaka tomu dochádza k úspornému a perfektnému sušeniu skla, porcelánu a dokonca i plastového riadu.

Je tiež oveľa hygienickejšie

Staré hubky na riad sú liahňou baktérií E.coli a salmonely. Na rozdiel od ručného umývania riadu, zabíja umývačka baktérie horúcou vodou. Navyše sa priamo v dreze nachádza v priemere 100 000 000 baktérií na cm2. Umývačky riadu Bosch zaručia maximálnu hygienu.

Bosch_ExtraSpace

Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Odstránia odolné nečistoty jednoduchšie

Obľúbené lasagne zmiznú z taniera veľmi rýchlo, ale následné umývanie pripálených zvyškov trvá oveľa dlhšie. Umývačka riadu jednoducho odstráni odolné nečistoty pomocou zvýšeného tlaku vody. Jediné, čo musíte urobiť, je vidličkou odstrániť zvyšky jedla z riadu do koša a vložiť ho, vrátane zapekacej misy, do umývačky.

Ušetrite až 210 hodín času ročne

Naplnenie a následné odkladanie riadu z umývačky zaberie ani nie 15 minút. Pokiaľ budete to isté množstvo riadu umývať ručne, stratíte aj hodinu času. Použitím umývačky riadu teda ušetríte až 45 minút pri jednom umývaní – získate tak 210 hodín voľného času, čo predstavuje 23 voľných dní za rok!

Umývačka riadu v kuchyni

Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Tiché ako šepot

Kuchyňa nie je len miestnosť, kde sa varí. Je priestorom na stretávanie, miestom, kde sa cítime doma. Často tu čítame, pracujeme, počúvame hudbu, hráme sa s deťmi alebo večeriame s hosťami. Preto ponúkame umývačky s výnimočne tichou prevádzkou. Extra tichý program 50° C takmer nepočujete, čo oceníte obzvlášť v noci, alebo pokiaľ je kuchyňa prepojená s obývačkou.

Ďalšie tipy nájdete tu

* Na základe spotreby 6,7 litra vody na cyklus umytia. Hodnoty sa môžu líšiť v závislosti od modelu a značky.

Zdroj: PR BSH domácí spotřebiče s.r.o. – organizačná zložka Bratislava

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: domáci pomocníci inteligentné spotrebiče Praktické rady umývačky riadu úspora energie
Zdieľať článok