Zdroj: Geberit

Kúpeľňa, ktorá kráča s dobou? Priestranná, praktická a komfortná

30. 09. 2020
Zdieľať

Moderná kúpeľňa je priestranná, vďaka kvalitným materiálom sa ľahko udržiava čistá a patria do nej nielen rôzne technologické „vychytávky“, ale aj štýlové dizajnové doplnky, ktoré z nej robia miesto, kde radi trávite čas. Presne tak ako kdekoľvek inde.

Nároky na kúpeľňu nie sú vôbec malé. Okrem toho, aby bola praktická, mala by byť aj bezpečná, komfortná a pekná. Skrátka, dokonalá v rámci našich možností.

elektronické ovládanie splachovania WC

Spláchnutie bez dotyku. Sigma 10 od Geberitu ponúka aj elektronické ovládanie splachovania WC pomocou infračervených senzorov. K toalete musí byť privedená elektrina, ale to sa už dnes stáva bežným štandardom. Zdroj: Geberit

Steny

Ak sa rozhodnete pre obklady, siahnite po veľkoformátových. Menej škár, menej usadených nečistôt. Trendové a nadčasové sú všetky odtiene sivej, ale aj tie prírodné. Obkladačky však nemusia byť v kúpeľni pravidlom. Zvoliť si môžete aj odolnú omietku a na jednej stene super ukáže aj tapeta s vhodným „vodným“ motívom.

Prečítajte si tiež
Ako si naplánovať praktickú a funkčnú kúpeľňu
štýlový vozík na kúpeľňové doplnky

Doplnky a dekorácie docielia, že z kúpeľne bude nielen miesto osobnej hygieny, ale aj príjemný priestor, kde budete rozmaznávať svoje zmysly. Obraz na stene, váza s kvetmi, svietnik, drevený rebrík na vešanie uterákov či takýto štýlový vozík vytvoria potrebný kontrast so zvyšným praktickým zariadením. Zdroj: Westwing

Podlaha

Dlažba je klasika, čoraz častejšie sa však v kúpeľniach stretávame s vinylom či liatou podlahou. Mnohí si trúfajú aj na drevo, ktoré pôsobí teplo a je príjemné na dotyk. Treba ho však ošetrovať impregnáciou proti nasiakavosti.

Sprchovacia vanička zo smaltovanej ocele

Sprchovacia vanička zo smaltovanej ocele Kaldewei Conoflat je zapustená do úrovne podlahy, má dômyselne riešený odtok a bezpečnú protišmykovú úpravu. Vaničku možno farebne zladiť s okolitou dlažbou, čím docielite harmonický celok. Oceníte nielen nadčasový elegantný vzhľad, ale aj bezproblémovú údržbu. Zdroj: KALDEWEI

Svetlo

Ak v kúpeľni nie je okno, na osvetlení si dajte záležať o to viac. Okrem centrálneho stropného oceníte aj bodové svetlá, ktoré osvetľujú jednotlivé zóny – zrkadlo, umývadlo či sprchovací kút. Náladové podsvietenie zasa navodí atmosféru domáceho spa.

Prečítajte si tiež
5 vecí, ktoré by nemali chýbať v modernej kúpeľni

Sanita

Oblá či hranatá? Biela alebo čierna? Masívna či subtílna? Taká, aká sa páči vám. Zohľadňujte však nielen dizajn, ale najmä kvalitu a praktickosť. Dobré je, ak budete sanitu vyberať v rámci jednej série. Predídete tak vizuálnemu chaosu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Zariadenie

Ideálne vo vzduchu a ideálne z materiálov, ktoré nebudete musieť hodiny leštiť, aby boli čisté. Dôležité je aj vnútorné usporiadanie skriniek, ktoré by malo byť prehľadné a praktické. Kde inde ako v kúpeľni potrebujete mať všetko poruke rýchlo?

vyhrievaná doska na WC

Inteligentná doska – niečo pre technologických nadšencov. Vyhrievaná a príjemná na dotyk, pričom teplotu si môžete sami upraviť. Okrem toho je z antibakteriálneho materiálu a osvetlená LED svetlami, čo je praktické najmä v noci. Technológia spomaľujúca pohyb jej padania je samozrejmosťou, takže jej hlasné buchnutie už nehrozí. Súčasťou je aj vodná dýza, ktorá toaletu premení na bidet. V tomto prípade si viete nastaviť nielen teplotu a tlak vody, ale dokonca aj špeciálny masážny režim. Za 229 € môže byť tento zázrak od značky Xiaomi váš. Zdroj: Xiaomi

Čosi navyše

A na záver ešte zopár „vychytávok“, ktoré v modernej kúpeľni nebudú môcť časom chýbať: mechanizmus tichého zatvárania zásuviek, podomietková batéria, senzorické ovládanie, reproduktor, osvetlené zrkadlo a USB port. Pohodlné kreslo či rastliny v kvetináčoch už budú len čerešničkou na torte.

Zrkadlová skrinka do kúpeľne

Zrkadlová skrinka plná prekvapení. Celá jej zadná časť je pokrytá osvetleným zrkadlom a na oboch krídlových dvierkach sú zavesené poličky. Vďaka tejto koncepcii sa môžete vidieť v zrkadle aj pri otvorených dvierkach a zároveň máte poruke všetky toaletné potreby. Súčasťou skrinky je aj zväčšovacie zrkadielko umiestnené na vnútornej strane dvierok a elektrická zásuvka s USB portom na nabíjanie moderných kúpeľňových spotrebičov alebo mobilu. Zdroj: Geberit

Prečítajte si tiež
Kúpeľňa podľa Feng Shui: Čo by v nej nemalo chýbať a na čo si dať pozor?

NÁŠ TIP

Ľahšie sa udržiava zrkadlo, ktoré visí viac ako 30 cm nad umývadlom. Vyhnete sa na ňom kvapkám vody či fŕkancom od zubnej pasty.

Pripravila: Katarína Barošová
Foto: Archív firiem
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: doplnky do kúpeľne moderné bývanie zariaďovanie kúpeľne
Zdieľať článok

Diskusia