Zvodná batéria

Zvodná batéria

13. 12. 2006
Zdieľať

Aj vaša stará mama spomínala, že pravá dáma musí mať štýlovú kabelku a kvalitné topánky? Urobte teda aj z vašej kúpeľne dámu. Ak sa má prezentovať na úrovni a zachovať si tvár v záťažových situáciách, potrebuje sa spoľahnúť na svoje doplnky. Medzi nevyhnutné doplnky pravej kúpeľne patrí kvalitná umývadlová batéria. A tá bude s vami dlhšie a častejšie ako vaše vlastné topánky...

Zvodná batéria

73114


Zvodná batéria

73113

Umývadlová batéria z nadčasovej modernej línie AxorUno2. Bez zbytočných ozdôb, so štíhlymi geometrickými tvarmi… Nevybočuje z koncepcie interiéru kúpeľne, no napriek tomu na seba upozorňuje vďaka modernému dizajnu. Cena 9880 Sk. Trojotvorová umývadlová batéria patrí do kolekcie Axor Uno2, ktorá vznikla v spolupráci s dizajnovým štúdiom Phoenix Design. Axor Uno2 dokáže splynúť do jedného celku s keramikou, povrchovou úpravou i materiálmi. Má moderný vzhľad a jej vysoko položený výtok opisuje široký oblúk. Silueta zdôrazňuje vzdušnosť celej kolekcie. Jej obsluha je veľmi jednoduchá. Cena 15960 Sk. (Hansgrohe)


Zvodná batéria

73103


Zvodná batéria

73102

Art DA1635, klasická bidetová batéria s otváraním odpadu. Cena od 8600 Sk bez DPH. (RAF armatúry) Na skok do kuchyne so sklopnou batériou SENTA 567120! Je ľahko odnímateľná a dá sa kedykoľvek sklopiť, napríklad ak je umiestnená pod oknom. Zmiešavač batérie možno tesne pred montážou v kuchyni prednastaviť tak, aby sa predišlo obareniu. Aj otvorenie sa dá nastaviť tak, aby sa zabránilo nežiaducemu silnému prúdu vody. Keďže každú sprchu aj perlátor treba občas vyčistiť, batéria SENTA 567120 ponúka originálne riešenie tohto problému – ručne odnímateľný diel s bajonetovým uzáverom. Cena od 12900 Sk bez DPH. (vyrába KMW, Schock)

Zvodná batéria

73108


Zvodná batéria

73112

Stojančeková umývadlová batéria Square značky Villeroy & Boch s dvoma kohútikmi; kohútiky v tvare kocky robia batériu populárnou pre tých, ktorí hľadajú modernú alternatívu do kúpeľne zariadenej v secesnom štýle. Cena 18030 Sk. (vyrába Dornbracht, predáva Armaturex) Umývadlová batéria Axor Citterios s troma otvormi. Kohútiky sú v tvare kríža a držia sa geometrickej línie navrhnutej štúdiom Phoenix Design. Ide o novinku z minulého roka. Cena 42420 Sk. (Hansgrohe)


Zvodná batéria

73107


Zvodná batéria

73095

Séria Bugatti od výrobcu Pharis priniesla na trh umývadlovú stojančekovú batériu s odtokovou garnitúrou. Cena: 5260 Sk. (Viva) ACQUAVIVA – podomietková umývadlová batéria s výtokovým ramienkom dlhým 120 mm a obdĺžnikovou doskou. Voda vyteká samospádom, nie pod tlakom, na to je určený kanálik s polkruhovým profilom, ktorý nahrádza bežné výtokové ramienka. Prietok vody sa nastaví pri inštalácii batérie. Teplota sa reguluje pomocou oblúkovej páčky. Cena chrómovej batérie 68590 Sk. (vyrába Bongio, predáva Aquatrade)


Zvodná batéria

73117


Zvodná batéria

73106

Umývadlová batéria Alfiere s joystickom. Dizajn Baroni & Valeriani Taliansko. Cena 8366 Sk bez DPH. (Ideal Standard) Elegantná umývadlová nástenná batéria AIRTECH s troma prvkami z chrómu. Cena od 4600 Sk. (vyrába Reitano, predáva Sapho)


Zvodná batéria

73094


Zvodná batéria

73091

Návrhári A. Rizzi a R. Didaglio sa rozhodli nadviazať na romantický príbeh Božskej komédie a vytvorili sériu s pozoruhodnými harmonickými tvarmi nazvanú Paolo e Francesca. Cena umývadlovej stojančekovej batérie 10990 Sk. (vyrába Ritmonio, predáva Aquatrade) Séria WaterBlade povyšuje bežnú kúpeľňovú poličku na dominantný prvok s mnohými funkciami. Z čelnej hrany tryská vodopád, ktorý zaujímavo kontrastuje s jednoduchosťou a priamosťou celej zostavy. Vaňová a umývadlová batéria, držiaky na uteráky, toaletný papier či pohár vytvárajú nádhernú dominantu interiéru. Jasné, čisté línie a variabilita – práve tým WaterBlade osloví aj tých najnáročnejších vyznávačov minimalizmu. Cena 20990 Sk. (vyrába Bongio, predáva Aquatrade)


Zvodná batéria

73097


Zvodná batéria

73110

ONE – dizajn Marco Poletti. Batériu charakterizuje valcovité teleso, na ktoré nadväzuje ovládacia páka. Slovom, dizajn na jednotku. Cena 20290 Sk. (vyrába Bongio, Aquatrade) Prísna, nezvyčajne priama extravagantná umývadlová batéria Hansacanyon uspokojí aj tých najväčších fajnšmekrov: má elektronické ovládanie a ponúka aj svetelnú šou (so zmenou teploty vody sa zmení aj farebný odtieň vodného prúdu). Cena 48700 Sk. (Hansa, predáva Armaturex)


Zvodná batéria

73118


Zvodná batéria

73098

Umývadlová batéria Mood z kolekcie Marc Sadler sa predáva spolu s umývadlom Sadler; dôvodom je patentovaný odpad a prepad integrovaný do armatúry. Cena za umývadlo s armatúrou 19688 Sk bez DPH. (Ideal Standard) ALCOR – umývadlová batéria, podomietková bez výpustu, ramienko 160 mm, ovládače krížového tvaru, zhotovenie chróm. Cena 12590 Sk. (vyrába Bongio, Aquatrade)

Záver: Čo s takou „maličkosťou“, ako je umývadlová batéria? Jedine dobre si vybrať spomedzi pákových, kohútikových, termostatických alebo podomietkových armatúr. Platí sa za technické vymoženosti, kvalitu aj dizajn. Každé umývadlo, každý interiér ponúkajú iné možnosti. Dobre sa pozerajte a dajte si vysvetliť rozdiely medzi batériami, ktoré vás najviac oslovili.

Viac v galérii k článku.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľňa vodovodná batéria
Zdieľať článok

Diskusia