Zdroj: Pavel Kudiváni

Elegantný a svetlý ženský interiér v bratislavskom štvorizbovom byte

18. 06. 2021
Zdieľať

Investorka ma oslovila na zariadenie interiéru svojho 4-izbového bytu v Paláci Motešických v historickom centre Bratislavy. Keďže má byt v prenájme, zadanie bolo meniť všetko okrem podlahy a okien. Súčasťou požiadavky bolo mať ženský mestský byt s nádychom elegancie, ktorý bude zároveň funkčný a vhodný na bývanie investorky s jej dcérou stredoškoláčkou.

Cieľom bolo zachovať charakter bytu aj prostredia Paláca Motešických, prispôsobiť ho potrebám majiteľky, ktorá je v biznise známa ako „beauty queen“, pretože vlastní kliniky krásy a estetickej medicíny. Jej želaním bolo mať priestranný toaletný stolík s prísunom denného svetla, reprezentatívny šatník a spojenú obývačku spolu s jedálňou na príležitosti stretávania sa s priateľmi.

Prečítajte si tiež
Vzdušný a svetlý dámsky byt: Keď menej znamená viac

Kuchyňa prešla kompletným redizajnom, t. j. stará kuchynská linka bola demontovaná a novú na základe zadania vyrobil stolár v spolupráci s kamenármi, aby vyhovovala potrebám majiteľky a dizajnu celého otvoreného priestoru.

ženský mestský byt s nádychom elegancie

Súčasťou požiadavky bolo mať ženský mestský byt s nádychom elegancie a to sa podarilo. Zdroj: Pavel Kudiváni

Bytu dominujú mosadzné prvky a detaily, dekor tvoria prvky prevažne slovenského a českého dizajnu, ako sú Moser, Petra Mark, RÜCKL, Lukáš Novák, Aneta Kurta… Maľbám dominujú slovenské autorky: Margaréta Petržalová, Patrícia Koyšová, Kristína Mesároš a česká maliarka Antonie Stanová, ktoré štýlom a farbami vystihujú majiteľku.

Kuchyňa s bielou linkou a mosadzné detaily

Bytu dominujú mosadzné prvky a detaily. Zdroj: Pavel Kudiváni

Všetko bolo dôsledne a koncepčne vyberané so zámerom zosúladiť nové produkty s vintage kúskami, ako napríklad komoda zo 70. rokov a svietidlo v jedálni so súčasným dizajnom.

Prečítajte si tiež
Vďaka vhodne zvolenému mixu štýlov sála z trojizbového bratislavského bytu teplo domova

Byt má dve spálne, každá disponuje vlastnou kúpeľňou, sú uzatvorené a oddeľuje ich otvorený priestor bytu, čo poskytuje mame aj dcére samostatné súkromie. Medzi značkami tu kraľuje dánske GUBI, ďalej sú tu vintage kúsky, slovenské Variedo, taliansky Poliform, Calligaris a stolárske prvky na mieru od Mate Wørks.

Jedáleň s ružovými stoličkami

Jedáleň slúži najmä na stretávanie sa s priateľmi. Zdroj: Pavel Kudiváni

Priestor je prepojený opakujúcimi sa materiálmi na nábytku a svietidlách, ako napríklad kararský mramor, travertín, prírodný dub. Celkový pocit útulnosti a pohodlia a použitie svetlých farieb bol veľkým snom a hlavným zadaním klientky.

Prečítajte si tiež
Zopár jednoduchých úprav rozžiarilo starý panelákový byt v Bratislave

Autor interiéru: Romana Klimeková

Foto: Pavel Kudiváni

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2020

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty byty v Bratislave otvorený priestor šatníky vintage štýl
Zdieľať článok

Diskusia