Zdroj: Mgr. art Filip Györe

Veľkosť a dispozícia bytu neumožnili vznik novej miestnosti, všetko vyriešil praktický spací box

18. 02. 2022
Zdieľať

Liberec máme veľmi radi. Jedna polovica nášho miništúdia v ňom dokonca strávila kus života. Mesto v horách obklopené krásnou prírodou má svoje jedinečné čaro. Aj naša klientka objavila toto čaro a zvolila si Liberec za svoj domov. V novom developerskom projekte si vybrala byt s veľkou terasou a výhľadom na symbol Liberca – vysielač Ještěd.

Byt s rozlohou 75 m2 mal od developera navrhnutú dispozíciu 3+kk. Klientka si však priala, aby obaja jej synovia mohli mať vlastnú izbu a aby aj ona mala svoj priestor na súkromie. Veľkosť bytu a rozmiestnenie okien a vstupných dverí neumožnili vznik plnohodnotnej samostatnej miestnosti.
Vytvorili sme preto spací kút (box) jednoducho oddelený od priestoru obývačky nábytkovou zostavou s kuchynskou linkou a vstavanými skriňami. Kút je koncipovaný tak, aby sa dal v budúcnosti využívať ako plnohodnotnú súčasť obývačky.

Chodba bytu so vstavanými dizajnovými béžovými skriňami

Architekti sa pohrali s atypickými detailmi konštrukcie políc, vinotéky a nábytkových madiel v kuchyni a vstupnej hale. Zdroj: Mgr. art Filip Györe

Keď sa synovia majiteľky osamostatnia a uvoľnia svoje izby, bude toto miesto slúžiť ako oddychová zóna alebo pracovňa. Sledovanie filmov (vo vstavanej skrini je príprava na audiovizuálnu techniku) alebo relax pri obľúbenej knižke na mäkučkom vlnenom koberci bude majiteľke každý závidieť.

Drevený spací box s kuchyňou v strede bytu

Architekti vytvorili spací kút (box) jednoducho oddelený od priestoru obývačky nábytkovou zostavou s kuchynskou linkou a vstavanými skriňami. Zdroj: Mgr. art Filip Györe

Pri návrhu tohto interiéru sme sa inšpirovali krásnou prírodou, ktorá je pre Liberec typická. Paletu zemitých farieb béžovej (podlahová stierka), čiernej (batérie, vypínače, svietidlá) a teplej sivej (lamináty) dopĺňa drevo vo farbe mliečnej čokolády.

Drevený spací box v strede bytu

Mierne ázijský šmrnc dodávajú interiéru posuvné dvere s textilnou výplňou oddeľujúcou spací kút. Zdroj: Mgr. art Filip Györe

Do každého projektu, ktorý sa prehupne do fázy prípravy realizačnej dokumentácie, sa snažíme vniesť nejaký špecifický prvok, ktorý ho robí jedinečným. V prípade tohto interiéru sme sa pohrali s atypickými detailmi konštrukcie políc, vinotéky a nábytkových madiel v kuchyni a vstupnej hale.

Prečítajte si tiež
Rekonštrukcia elegantného interiéru mladej ženy s citom pre dizajn a umenie

Mierne ázijský šmrnc dodávajú interiéru posuvné dvere s textilnou výplňou oddeľujúcou spací kút.

Úzka kuchyňa s drevenou a bielou linkou v malom byte

Kuchyňa. Zdroj: Mgr. art Filip Györe

Zadanie (požiadavky klienta):

Úprava dispozície 3+KK > 4+KK (požiadavka nahradená riešením s „boxom“), kompletný návrh interiéru, materiálové a farebné riešenie, návrh atypického nábytku, výber typového nábytku, návrh osvetlenia.

Autori interiéru: Ing. arch. Jiří Nosek, Ing. arch. Alena Valová

Veľkosť: 75 m2

Realizácia: 2021

Autor fotografií: Mgr. art Filip Györe

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2021

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: drevo v interiéri malý byt multifunkčné zariadenie úložné priestory vstavané skrine zmena dispozície
Zdieľať článok

Diskusia