Elegantný rodinný dom očarí každého, kto má rád minimalistický štýl

01. 08. 2019
Zdieľať

Kontrast bielej a čiernej, prísne geometrické tvary a veľký presklený roh – to sú hlavné prvky elegantného bieleho domu.

Dom očarí každého, kto má rád jednoduchý minimalistický dizajn. Geometria domu je pri celom projekte najdôležitejšia, šikmé línie nie sú len estetické, ale majú aj praktický efekt. Prísne tvary určujú štýl domu, zároveň ho prispôsobujú terénu. Vďaka hre s terénom pôsobí dvojpodlažný dom z jednej strany ako jednopodlažný.


Biely rodinný dom v Portugalsku

Biely rodinný dom v Portugalsku
Ivo Tavares Studio

Keď však idete po chodníku popri dome dolu ulicou, postupne sa vynára spodné podlažie. Na fasáde si všimnete viacero zaujímavých detailov – napríklad, vystúpené časti nad vstupom do domu, ktoré chránia pred nepriazňou počasia.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Dominantným prvkom domu je odľahčené schodisko

Čierno-biela kontrastná kombinácia je prenesená aj do interiéru. Prízemie a horné podlažie navzájom komunikujú prostredníctvom schodiska, ktoré ozvláštňuje celý denný priestor. Je osvetlené prirodzeným svetlom zhora, vďaka strešnému oknu. Odľahčený dizajn schodiska tvorí len čierna kostra a tmavohnedé nášľapné plochy schodov. Takto sa zo schodiska stáva monument.

Prečítajte si tiež:

Členitý moderný dom vo Vrakuni s dvomi terasami a bazénom


Schody v rodinnom dome

Schody v rodinnom dome
Ivo Tavares Studio

Dispozícia domu

Priestor prízemia je venovaný veľkej bielej kuchynskej časti s čiernymi detailmi spojenej s priestrannejšou obývačkou. Nachádza sa tu tiež hygienické a technické zázemie. Vyššie podlažie patrí nočnej časti – spálni rodičov s vlastnou šatňou a kúpeľňou, do ktorej vchádza prirodzené svetlo cez strešné okno.


Schody v rodinnom dome

Schody v rodinnom dome
Ivo Tavares Studio

Spálňa má presklený kút s výhľadom na okolie. Eleganciu kúpeľne znásobuje použitie mramorového motívu v svetlej sivej a presklené dvere sprchového kútu. Na poschodí sú ešte dve ďalšie spálne a hygienické zázemie.


Spálňa s francúzskymi oknami

Spálňa s francúzskymi oknami
Ivo Tavares Studio

Premenlivá hra tieňov

Na šikmé línie v exteriéri i v interiéri upozorňujú tiene, ktoré sa počas dňa menia. Hra tieňov dotvára zaujímavú atmosféru – pôsobia ako neustále sa meniace výtvarné dielo. Jedna strana domu zostáva úplne hladká, bez akýchkoľvek otvorov či vystúpených častí.


Biely rodinný dom v Portugalsku

Biely rodinný dom v Portugalsku
Ivo Tavares Studio

Rodinný dom MM v skratke

architektonický ateliér: Sérgio Miguel Godinho Architect, Facebook: https://www.facebook.com/smgarquitectos, Instagram: https://www.instagram.com/sergiomiguelgodinho_arq/

lokalita: Odivelas, Portugalsko

realizácia: 2018

zastavaná plocha: 180 m2

Sabína Zavarská

Foto: Ivo Tavares Studio, , Facebook: www.facebook.com/ivotavaresstudio, Instagram: www.instagram.com/ivotavaresstudio

Kategória: Návšteva
Tagy: minimalistický štýl moderné domy rodinné domy
Zdieľať článok

Diskusia