Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Najprv vpustili dnu svetlo. Rodinný dom plný poetiky, v ktorom hrá hlavnú úlohu meď

28. 02. 2022
Zdieľať

Keď vojdete do priestoru domu, v prvom rade vnímate vyžarovanie celého diela a až postupne odhalíte jednotlivé detaily. V projekte, ktorý vám predstavujeme, hrá hlavnú úlohu meď.

Čo bolo a čo bude, čo sme vonku a čo vo vnútri

Meď pochádza z prírody. V kombinácii medi so zemitými farbami a textúrami vznikol priestor, ktorý – ako hovorí sama autorka – „vytvára dokonalú asymetriu medzi krásnym a emocionálne funkčným. Spojenie medzi tým, čo sme vonku, a tým, čo sme vo vnútri. Tento priestor sa rodí z toho najminimalistickejšieho detailu, ktorý sa snaží vrátiť k tomu, čo bol predtým, ctiť meď, jej zemitú farbu a štruktúru bezpečnosti.“

Prečítajte si tiež
Premyslená prístavba rodinného domu s úžasnou kuchyňou je spätá so záhradou

Tento kov s nádhernou farbou, ktorá sa skvele kombinuje s bielou i drevom, nájdete všade. Na nohách stola, na textúre zásuviek, na raňajkovom bare, armatúrach. Nečudo, že v konečnom dôsledku interiér pôsobí ako šperk. Ešte aj oheň v krbe pripomína farbu medi.

Bielo béžová útulná obývačka v rodinnom dome

V obývačke dominuje biela a béžová. Priestor je doplnený drevom a je veľmi svetlý a útulný. Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Prirodzené svetlo je nevyhnutnou súčasťou kvalitného bývania

Tento projekt nezahŕňal návrh interiéru nového domu, ale predstavuje rekonštrukciu už existujúceho bývania. Prvým krokom bolo vpustiť dnu svetlo. Práve preto dizajnérka spodné podlažie otvorila, prepojila jednotlivé oblasti a zjednotila interiér s exteriérom. Podarilo sa to tak, že spojenie vnímate v každom ročnom období.

Drevená dizajnová pracovňa s medenými prvkami s výhľadom na záhradu

Priestor je otvorený a ponúka krásne výhľady. Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Biela vyvažuje, drevo harmonizuje

Biela farba je pre tvorbu dizajnérky typická. Je to podľa nej spôsob, ako utíšiť dialóg medzi rôznymi odtieňmi v detailoch (medené tóny, zemité farby a textúry). Nájdeme ju všade – v hlavnom obytnom priestore, hygienickom zázemí i v spálni. V kuchyni a v kúpeľni s medenými detailmi.

Kuchyňa s meďou v béžovom interiéri moderného domu

Rovnaké medené detaily nájdete v rôznych častiach domu. Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Na hornom podlaží v kombinácii s dubom poskytujúcim teplé objatie. Vo veľkej spálni sú vďaka krytým stenám, ktoré obsahujú krb a malý písací stôl, aplikované rovnaké medené detaily ako v kancelárii na prízemí.

Prečítajte si tiež
Murovaný bungalov v Zálesí s pôsobivou záhradou v japonskom štýle

Každý detail je dokonalý

Štvorcová pohovka (tú, i mnoho ďalšieho integrovaného nábytku, navrhla sama Susanna Cots), dizajn stola, ktorý ladí s raňajkovým barom, detaily zásuviek, čalúnené stoličky v kuchyni, dva drezy ako dve jadrá rodinnej interakcie, vodovodné batérie, ktoré ladia s lampami, čelo postele a skrinka na šperky, vešiaky na uteráky…

Kuchyňa s barovým pultom a stoličkami v béžovom interiéri moderného domu

Kuchyňa. Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Všetky tieto detaily dokonale fungujú v priestore, pretože slúžia jednému hlavnému cieľu: domácej pohode, vrátane rešpektu k rytmu každého obyvateľa domácnosti a k múdrosti prírody.

Prečítajte si tiež
Ideálny dovolenkový dom vo Vajnoroch? Jednoduchý interiér, veľká terasa, bazén a záhrada

Španielska dizajnérka Susanna Cots už viac ako 20 rokov navrhuje interiéry charakteristické mimoriadnou rovnováhou a vizuálnym komfortom. Pre jej práce je podstatné citlivé vnímanie hry svetla, prepojenie materiálov a predmetov s emóciami i prírodou.

Drevená jedáleň v béžovom interiéri moderného domu

Jedáleň. Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

The Leap to Copper

štúdio: Susanna Cots Interior Design

interiérová dizajnérka: Susanna Cots

lokalita: Peratallada, Španielsko

realizácia: 2022

Sabína Zavarská

Foto: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Zdroj: v2com

Kategória: Návšteva
Tagy: drevené podlahy drevený nábytok minimalizmus moderné bývanie otvorený priestor rodinný dom
Zdieľať článok

Diskusia