Zdroj: Westwing

Oáza pokoja vo veľkomeste: Rozľahlý svetlý byt s vysokými stropmi

18. 04. 2021
Zdieľať

Módny návrhár Dawid Tomaszewski pri zariaďovaní svojho priestranného bytu nenechal nič na náhodu. Nachádza sa v berlínskej bohémskej štvrti a tomu zodpovedá i jeho vybavenie a atmosféra. Vďaka Westwingu nás ním previedol a už pri vstupe nás očarilo vydarené spojenie eklektickej elegancie a slobody priestoru.

Vlastne takmer v každom prázdnom kúte je stolík alebo komoda, na nej obraz, svietidlo či živá rastlina v kvetináči, alebo váza s rezanými kvetmi. Táto konkrétna grafika farebne korešponduje so škoricovou pohovkou a dodáva priestrannej obývačke pocit tepla.

Zátišie s umením

Zátišie s umením. Takýchto inštalácií sa v byte nachádza niekoľko. Zdroj: Westwing

Nespočetné množstvo galérií, klubov či rozprávkové palácové záhrady – to je kvintesencia berlínskej štvrte Charlottenburg. Nemožno sa preto čudovať, že si ju pred 20 rokmi Dawid Tomaszewski vybral za svoj domov.

Prečítajte si tiež
Jedinečný byt v eklektickom štýle upúta snáď každého
Majiteľ s miláčikom

Po príchode nového štvornohého člena domácnosti iba vymenil menší byt za tento priestrannejší. Zdroj: Westwing

Záplava svetla, zlaté doplnky, umelecké diela, ale i vtipné solitéry, ako napríklad príručný stolík v tvare mačky, ktorá drží podnos na nápoje, sú rukopisom tohto štýlového interiéru.

Obývačka je situovaná na mieste takzvanej berlínskej izby, ktorá bola charakteristická pre architektúru 19. storočia a spája dve krídla bytu. Zvyčajne má len jedno okno, čo zaisťuje príjemný chládok.

„Rád vymieňam veci a hľadám im nové miesto, preto to tu pomerne často prerábam, veľmi ma to baví. Snažím sa byt naplniť životom. Nielen sebou a svojím psom, ale pomocou dekorácií a rôznych spomienkových predmetov či kníh aj ľuďmi, ktorí sú mi veľmi blízki. Vládne tu útulná umelecká atmosféra, ktorá vonia okrem iného aj čerstvými ľaliami. Milujem ich a kedykoľvek prídem na tretie poschodie, už cítim spoza dverí typickú vôňu domova. Je to taký upokojujúci a uvoľnený pocit. Táto eklektická kombinácia rôznych vecí mi pripadá krásna. Skrátka – mám rád opulentný minimalizmus.”

Prečítajte si tiež
Znovuzrodenie vlhkého bytu na prízemí: Vysoký strop, priznané trámy a farebný interiér
Stena s knihami a doplnkami

Zdroj: Westwing

„Záležalo mi na oddelení pracovného a voľného času. Obývačku som zariadil tak, aby mi umožnila zabudnúť, že hneď vedľa za vysokými dvojkrídlovými dverami mám pracovňu.“

Pracovňa oddelená od obývačky

Zdroj: Westwing

Či už v tvorbe, alebo pri zariaďovaní, vždy som verný svojmu mottu: Viac je viac – menej je o ničom.

Čierna kuchyňa s dizajnovými taniermi

Zdroj: Westwing

Ani kuchyňa neostala nič dlžná povesti tohto umelecky ladeného bytu. Čiernu stenu zjemňujú dekoračné taniere a na uskladnenie všetkých potrebných a praktických kuchynských záležitostí slúži drevená vitrína ako zo starožitností. 

Nekompromisne od seba oddeľujem bývanie a prácu. Nenájdete tu ani jedinú ihlu alebo niť. Dokonca nemám doma ani žehličku, takže ak treba, musím žehliť vo svojom ateliéri. Zato si tu dokážem krásne oddýchnuť.

Domáci miláčik na posteli

Zdroj: Westwing

Štvornohý spolubývajúci Viktor nedbá na starostlivo ustlanú manželskú posteľ. Aj on je tu predsa doma. Smaragdovozelené záhlavie postele, veľa vankúšov a zdobené nočné stolíky so zlatými akcentmi do spálne prinášajú nádych luxusnej elegancie.

Prečítajte si tiež
Milé bratislavské bývanie slovenskej umelkyne Deni Minar (VIDEO)

Dobrý tip:

Ak chcete v miestnosti upútať pozornosť na viaceré inštalácie, namontujte si viacramenné stropné svietidlo a namierte jeho ramená tam, kde budú ukazovať na to pekné, podstatné.

Profil 

Majiteľ

Módny návrhár a dizajnér Dawid Tomaszewski je pôvodom z Poľska a svoj čas delí medzi Londýn a Berlín. Študoval u známej návrhárky Vivienne Westwood. V tvorbe ho inšpiruje umenie a architektúra, je dvorným návrhárom viacerých známych osobností z nemeckej umeleckej scény.

Nehnuteľnosť

Rozľahlý svetlý byt s vysokými stropmi v známej štvrti Charlottenburg, ktorá je domovom mnohých umelcov, dizajnérov a kreatívnych duší. 

Pripravila: Katarína Barošová

Foto: Westwing

Kategória: Návšteva
Tagy: byty dizajnový nábytok eklektický štýl umenie
Zdieľať článok

Diskusia