Zdroj: iStock

Ako do miestnosti umiestniť televízor, aby nepôsobil rušivo

29. 10. 2021
Zdieľať

Časy, keď musel každej obývačke dominovať čo najväčší televízor sú už dávno preč. Dnes je snahou väčšiny dizajnérov pravý opak: čo najlepšie skryť televízor v izbe, aby nepôsobil rušivo a nekazil starostlivo naplánovaný dizajn. Bez ohľadu na to, ako elegantne a štýlovo vyzerajú najnovšie televízory, vždy existuje riziko, že budú prekážať dizajnu obývačky, spálne či inej miestnosti.

Ukryte televízor do skrinky

Najjednoduchšou metódou, ako zabrániť tomu, aby vám televízor rušil dizajn, je zatvoriť ho do skrinky. Dajte si vyrobiť skrinku na mieru, ktorá bude z rovnakého materiálu ako ostatný nábytok v miestnosti a jednoducho televízor zatvorte za posuvné alebo otočné dvere.

Zenová obývačka v béžovej farbe

Zdroj: iStock

Ak máte šikovného majstra, môžete skúsiť ešte sofistikovanejšie riešenie s prepracovaným mechanizmom, ktorý zasunie televízor zhora do štrbiny v skrinke a keď je treba, stlačením tlačidla ho vysunie.

Prečítajte si tiež
Ako má vyzerať jednoduchý multifunkčný nábytok

V moderných obývačkách sú tieto čarovné skrinky aj so zabudovanými reproduktormi často vyrobené z kvalitného dreva. Metóda ukrytia televízora v skrinke dobre funguje aj v kuchyni, kde chráni televízor pred znečistením potravinami.

Vyberte si televízor, ktorý slúži aj ako umelecké dielo

Ďalším spôsobom je vybrať si televízor, ktorý priamo vyzerá ako umelecké dielo. Existujú inteligentné televízory, ktoré sú navrhnuté tak, aby v čase, keď ich nepoužívate zobrazovali navolené obrazy či fotografie. Keď je teda televízor vypnutý a v režime zobrazovania umenia, na obrazovke vidíte známe umelecké dielo alebo jeden z vašich vlastných obrázkov.

Zamrznutý konár na modrom pozadí

Zdroj: iStock

Televízor vsaďte do výklenku, aby bol v jednej rovine so stenou

Ak ešte len staviate, vopred si naplánujte umiestnenie televízora. Minimalistický efekt dosiahnete, keď obrazovka bude v jednej rovine so stenou.

Prečítajte si tiež
Ako do moderného priestoru zakomponovať staré kusy nábytku, aby výsledok nebol chaotický

V tom prípade treba vybudovať výklenok s presnými rozmermi televízora, ktorý potom jednoducho vsuniete do steny a pripevníte na rameno držiaka.

Moderná obývačka so záclonami a abstraktným kobercom

Zdroj: iStock

Skryte televízor za umelecké diela

Ak ste milovníkom umenia a vlastníte dostatočne veľké obrazy, aby pokryli obrazovku televízora, zvážte skrytie televízora za jedno z vašich majstrovských diel. Viaceré spoločnosti ponúkajú mechanizmy, ktoré obrazy vytiahnu do výšky, teda posunú hore a odhalia ukrytú televíznu obrazovku.

Moderná hotelová izba

Zdroj: iStock

Schovajte si televízor do postele

Hoci televízor do spálne z hľadiska spánkovej hygieny nepatrí, predsa len ho mnohí máme aj tam. Ak chcete, aby nepôsobil rušivo, máte viacero možností. Jedno z najjednoduchších riešení je ukryť televízor za dekoratívny záves alebo roletu.

TV skrinka s veľkým okom na tv

Zdroj: iStock

Ak hľadáte premyslenejšie riešenia, existujú aj televízne postele, ktoré majú pri nohách zabudovaný priestor na zasunutie televíznej obrazovky. V prípade potreby sa jednoducho vysunie a máte pohodlné domáce kino.

Prečítajte si tiež
Zariaďujeme menší byt

Prispôsobte farbu steny farbe televízora

Ďalšou jednoduchou možnosťou, inšpirovanou škandinávskym štýlom, je upevniť televízor na tmavosivú stenu, aby nepriťahoval oči hneď, ako vstúpite do miestnosti. Zaujímavým riešením je tiež výklopná obrazovka skrytá v strope.

Sabína Zavarská

Foto: istock.com

Kategória: Obývacia izba
Tagy: interiérový dizajn LED TV moderné bývanie stolík pod televízor televízor
Zdieľať článok

Diskusia