Zdroj: pexels.com

Vírivkou proti bolesti, stresu či prebytočným kilogramom?

11. 11. 2021 Zdieľať

Záhradná vírivka alebo jacuzzi nie je len perfektnou príležitosťou na romantické večery alebo večierky s priateľmi. Pobyt vo vírivke je prospešný pre váš organizmus, kde môže vaše telo zrelaxovať, zregenerovať, prípadne zmierniť bolesť kĺbov a šliach.

Vedeli ste, že pobyt vo vírivke spôsobuje…

  • Uvoľnenie stresu – pri pobyte vo vírivke zrelaxuje vaše telo i myseľ. Upokojujúci účinok teplej vody a masáže môžu pomôcť zmierniť fyzický, emocionálny a duševný stres.
  • Uvoľnenie svalstva – horúca voda a masážne trysky vírivky môžu byť efektívnym spôsobom, ako pomôcť relaxovať a upokojiť napnuté a napäté svaly po tréningu či nadmernej fyzickej záťaži.
  • Zlepšenie spánku – štúdia hodnotila pasívne zahrievanie tela ako liečbu nespavosti u starších dospelých. Zistilo sa, že horúce kúpele podporovali podstatne hlbší a pokojnejší spánok.

    Muž vo vírivke

    Zdroj: Unsplash.com

  • Zmiernenie bolesti – pobyt vo vírivke môže zmierniť niektoré druhy bolesti uvoľnením napätých svalov, kĺbov a šliach. Ak máte artritídu, môže vám pôsobenie tepla a masáže pomôcť zmierniť stuhnutosť a zápal, ktoré spôsobujú bolesť.
  • Spaľovanie kalórií – v štúdii sa účastníci ponorili na hodinu do horúceho kúpeľa siahajúceho po pás a spálili približne rovnaký počet kalórií ako 30 minút chôdze. To neznamená, že by malo nahradiť cvičenie, ale môže pomôcť metabolizmu. Najmä u tých, ktorí majú s cvičením ťažkosti.

Možno aj vy ste si práve povedali, že by bolo dobré mať doma tú svoju. Pri výbere treba zvážiť viacero faktorov.

Veľkosť vírivky

Koľkých ľudí by ste do vašej vírivky radi pozvali? Pokiaľ túžite mať svoju vírivku len pre vás a vašu polovičku, siahnite po dvojmiestnej vírivke. Pokiaľ by ste radi usporadúvali večierky alebo pozvali susedov, odporúčame vírivku so siedmimi až desiatimi miestami.

jacuzzi spa pre 6 ľudí vo wellnese

Zdroj: renovuj.sk

Masážne trysky

Do vašej vírivky môžu byť masážne trysky zakomponované v rôznych počtoch a typoch. Otázkou je, aký je váš želaný efekt? Vírivky môžu mať v ponuke trysky pre masáž krku, ramien, chrbta a chodidiel.

Chceli by ste nastaviteľné trysky s možnosťou nastavenia smeru a sily prúdenia? Možno najlepšie zrelaxujete len v jemne bublinkujúcej vírivke. V tom prípade, trysky nemusia byť také silné. V prípade záujmu o konkrétny druh masáže a intenzity vám radi poradíme na stránke renovuj.sk, kde si môžete vybrať vírivku s vhodnou konfiguráciou trysiek.

6osob-jacuzzi

Zdroj: renovuj.sk

Dobré umiestnenie

Nie je nič horšie ako zistiť, že vysnívaná vírivka sa nezmestí do našej záhrady. Predtým ako sa rozhodnete si vírivku objednať, dobre si premyslite jej umiestnenie. Premerajte si rozmery danej plochy a naplánujte si, akým spôsobom vírivku osadíte. Nie ste si istý, koľko priestoru potrebujete pre inštaláciu vírivky? Zavolajte nám na 0908 254 407. Radi vám pomôžeme.

vírivka v dreve

Zdroj: Unsplash.com

Miera potrebnej údržby o vírivku

Každá vírivka si vyžaduje inú náročnosť údržby. V prípade, že chcete čo najmenej času venovať údržbe, odporúčame vám vybrať si kvalitnú filtráciu. Spoľahlivé filtračné systémy účinne čistia vodu a znižujú tak potrebu externej obsluhy pre správny chod vašej vírivky. Taktiež vyžadujú menšie množstvo potrebných chemikálií na prevádzku.

Pri výbere vírivky do vašej domácnosti vám odporúčame zohľadniť každý z týchto 4 faktorov. Každopádne, investovanie do vírivky jednoznačne stojí za to nie len kvôli relaxu, pohodovým večerom s priateľmi alebo zvýšenej pozornosti vašich susedov, ale hlavne kvôli zdravotným benefitom, vďaka ktorým vaše telo kvalitne zregeneruje či už po náročnom dni v práci za počítačom alebo po ťažkej fyzickej činnosti.

V prípade záujmu o akékoľvek informácie alebo rady ohľadom výberu vírivky nás neváhajte kontaktovať priamo v našom eshope.

Zdroj: PR článok Andrej Liktor – Internetový predaj – renovuj.sk

Kategória: Relax
Tagy: kúpanie oddych vírivá vaňa vírivky wellness
Zdieľať článok