Minimalistický byt v príjemných farbách s úžasným výhľadom na Bratislavu

03.04.2019  |     

Neveľký priestor s úžasným výhľadom na veľkomesto je zariadený v jednoduchom a mladistvom štýle. Minimalistický byt v príjemných farebných tónoch spestrili dve architektky originálnym prvkom. Perforovanými stenami vniesli do interiéru žiadanú štruktúru i dávku hravosti.

„Návrh kuchyne mal klient už skôr, než oslovil nás. Keďže je spojená s obývačkou, bola by škoda, keby tieto priestory vzájomne materiálovo a farebne neladili. Preto sme sa dohodli, že do projektu nakreslíme aj kuchyňu a konečné rozhodnutie, či ju bude chcieť od nás, necháme na neho.“

Ivana Paľková, KIVVI architects

 

Jeden celok

Dvojizbový byt v Panorama Towers si majiteľ vyhliadol na prenajímanie. V čase, keď oslovil architektky zo štúdia KIVVI architects, mal už hotový návrh kuchyne od kuchynského štúdia. Po rozhovore s dizajnérkami si však nechal do vizualizácie bytu zakomponovať aj kuchynskú časť. A dobre urobil.

Architektky tak mohli v celom byte použiť rovnaké zariadenie, ktoré vzájomne materiálovo i farebne ladí. Nábytok na mieru ponechal interiéru vzdušnosť a zároveň poskytol budúcim obyvateľom dostatok úložného priestoru. Ten je dôsledne ukrytý v kuchyni, v chodbe a najmä v spálni. Množstvo vecí pojme nielen veľká biela skriňa, ale i pracovný kút, dokonca i samotná posteľ.

Farebnosť celého interiéru vychádza z dubovej podlahy, ktorú si vybral majiteľ bytu sám. Neutrálne odtiene sivej, bielej a dreva dopĺňa jediný farebný akcent v podobe tmavomodrej sedačky, ktorú vyrobili na mieru podľa požiadaviek majiteľa. Originalitu do minimalistického interiéru vniesli efektné perforované obklady stien. Slúžia ako vešiaky na kabáty a tašky či na vystavenie rôznych dekorácií.

„V kuchyni sú poruke na zavesenie kuchynského náradia či utierok a pri jedálenskom stole sa premenia na poličkovú zostavu, ktorá môže byť plochou na odkladanie koreničiek, olejov či iných drobností potrebných pri stolovaní.“ približuje Ivana Paľková, z ateliéru KIVVI architects.

BIELA JE VŽDY DOBROU VOĽBOU do malej miestnosti. Oživí tmavé kúty a príjemne odráža svetlo. Sivá farba a detaily v dekore svetlého dreva vytvárajú spolu elegantný priestor.

Katkin pohľad

Byt v Panorama Towers na mňa pôsobí veľmi vkusne. Jednoduchý, funkčný a praktický. Tým, že je od samého začiatku navrhnutý na ďalšie prenajímanie, v ňom niet zbytočného kusu nábytku. A predsa tu nič podstatné nechýba. Budúcim obyvateľom ponúka dostatok úložného miesta a zároveň ponecháva priestor na vlastné dotvorenie interiéru. Hravé perforované steny si nájomníci môžu zaplniť obľúbenými bylinkami, fotografiami či suvenírmi z ciest. Páči sa mi, že dizajnérky pri návrhu mysleli aj na tzv. „home office“. Elegantná nika v spálni vytvorila kúzelný pracovný kútik. Veľmi sa mi páči príjemná kombinácia farieb, ktoré dizajnérky použili v celom byte. Podľa mňa vytvorili nadčasový mestský interiér, ktorý len tak ľahko nezovšednie.

„Chceli sme vytvoriť príjemný priestor pre dve osoby, ktorý bude zároveň praktický a ľahko udržiavateľný.“ 

Kristína Poržoltová, KIVVI architects

 

ARCHITEKTKY

Mgr. art. Kristína Poržoltová, Ing. arch. Ivana Paľková + tím

www.kivvi.sk

minimalistický byt

dispozícia 2 + kk

obytná plocha 49,3 m²

lokalita Bratislava

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: VENTURA PICTURES
ZDROJ: časopis Môj dom 3/2019

Tagy:
byty minimalistický štýl byty v Bratislave dvojizbové byty dubové podlahy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky