Inšpiratívny interiér, z ktorého vyžaruje teplo domova

07.10.2019  |     

Útulné a harmonické. Priam vás nabáda, aby ste sa usadili medzi teplé vankúše či pohojdali v kresle. Bývanie poľskej blogerky Marzeny Marideko, ktorá má veľký cit pre vytváranie krásnych a útulných zákutí, je naozaj nefalšovaným synonymom slovného spojenia teplo domova.

„Interiérový dizajn ma zaujímal odjakživa. Už ako tínedžerka som experimentovala so svojou izbou. Ale až keď som si kúpila svoj prvý byt, mohla som sa naplno vyžiť ako interiérová dekoratérka. Vtedy mi bol oveľa bližší štýl glamour v poriadne tmavých odtieňoch.“ 

Marzena Marideko, majiteľka

Na dobré veci sa oplatí čakať

Do tejto vety zhrnula majiteľka príbeh svojho vysnívaného bývania. Marzena útulný dom neďaleko lesa v jednej z varšavských mestských častí starostlivo zariaďuje už dlhé roky.

Využíva pri tom nielen svoj vycibrený vkus a estetické cítenie vyštudovanej historičky umenia, ale aj šikovné ruky, z ktorých vychádzajú krásne dekorácie. Nimi potom zdobí steny a zákutia v celom interiéri. Dom je inšpirovaný prírodou, tichom a nenútenou radosťou zo života.

Majitelia ho zariadili tak, aby sa v ňom cítili ako na nekonečnej dovolenke. Marzena preferuje drevo a jemné farby, jednoducho nadčasový dizajn, ktorý sa len tak nezunuje. Všetko v dome – od podlahy až po strop – si vyrobili s mužom sami.

„Stálo nás to veľa úsilia, preto som chcela, aby sme si tento náš dom mohli s radosťou užívať dlhé roky. Zamerala som sa na to, aby sa všetky miestnosti navzájom podobali. Keď zatúžim po zmene, stačí vymeniť doplnky v izbách: Presunúť vankúše zo spálne do obývačky alebo z kancelárie do detskej izby. A áno − mám ešte jeden malý sen. Krásny skleník s oddychovou zónou, oranžériou a dve ďalšie izby v našom dome. Všetko je ešte pred nami a má svoj čas.“

Tip: Všetky dekorácie a bytové doplnky na jednom mieste

„Spoluprácou s Westwing sa mi splnil sen. Pozitívna spätná väzba medzi mojimi sledovateľmi len potvrdila, že išlo naozaj o úspešnú spoluprácu, čomu sa nesmierne teším.“ 

Marzena, autorka interiéru

Katarínin pohľad

Tak toto je krásne a naozaj, naozaj útulné. Pre mňa v mnohých ohľadoch dokonalé. Keď som uvidela fotografie, okamžite som si živo vedela predstaviť atmosféru, aká v tomto domčeku panuje. Darmo, keď zariaďovanie zoberie do rúk šikovná a inšpiratívna žena s láskou k prírode, výsledok nemôže byť iný ako očarujúci.

Všadeprítomné drevo v kombinácii s prírodnými materiálmi neomrzí nikdy, stačí len z času na čas poobmieňať doplnky a občas žiadaná zmena je na svete. Nástenné dekorácie, ktoré Marzena vyrába, sú prekrásne a po ich zhliadnutí som okamžite začala pátrať, či a kde sa dajú kúpiť. Alebo možno aj niečo podobné skúsiť vyrobiť...?

Ako vravím, v mnohých ohľadoch je to inšpiratívne pôsobiaci interiér a také mám veľmi rada. Jediné, čo mi trochu chýba, sú farby. Napriek tomu je toto návšteva, ktorú si určite mnohí prelistujeme viackrát a ostane z nej v nás kúsok neopakovateľnej atmosféry...

ZÁHRADNÉ KINO. Oproti jedálenskému stolu s lavicami sa nachádza veľké premietacie plátno, na ktoré počas teplých letných večerov domáci premietajú obľúbené filmy pre svoju rodinu a priateľov.

„V lete milujeme tráviť čas na terase. Jej aranžovanie sa nelíši od štylizácie celého domu – aj tu vládne upokojujúca harmónia. Snažila som sa, aby nábytok a doplnky zvýraznili prirodzenú krásu záhrady.”

KTO TU BÝVA

Marzena Marideko, poľská blogerka a influencerka s rodinou a psíkom. Jej instagramový profil venovaný bytovým dekoráciam @marzena.marideko má približne 400 000 sledovateľov. Ako vraví, internet pre ňu nie je iba miestom, kde sa môže s ľuďmi podeliť o svoje fotografie. Je to miesto, kde môže slobodne vyjadrovať svoj pohľad na svet a jej blog je plný pozitívnej energie a lásky k prírode.

rodinný dom

dispozícia dve poschodia

lokalita Varšava

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: WESTWING
ZDROJ: časopis Môj dom 9/2019

Tagy:
rodinné domy interiérové dekorácie

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 1/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky