Je krásna a dlho hreje

Je krásna a dlho hreje

09. 09. 2011 Zdieľať

Česká firma Romotop, líder v oblasti kozubových pecí, prináša na trh rad noviniek v mnohých variantoch kozubových pecí aj kozubových vložiek. Veľmi zaujímavými, a najmä u nás nezvyčajnými sú kozubové pece ARONA a LUGO s akumuláciou, ktoré sa vyznačujú špičkovým dizajnom a – ako je už dobrým zvykom – aj niečím navyše. To niečo navyše sa tentoraz ukrýva v schopnosti pece akumulovať vyrobené teplo a rozložiť tak jeho sálanie na dlhší časová interval. A že je tento čas sálania naozaj výnimočný, zistíte, keď si prečítate náš článok.

— Advertorial spoločnosti ROMOTOP spol. s r.o. —

Kozubová pec ARONA s akumuláciou je naozaj luxusným kúskom. Honosí sa kvalitnou veľkoplošnou keramikou od firmy Hein & spol. Keramické kachle veľkoplošného formátu si možno zadovážiť v 30 farebných variantoch glazúr – lesklých, matných a tzv. efektných. Kozubová pec ARONA jasne ukazuje, že použitie keramických kachieľ má svoje miesto nielen v klasických kachľových peciach, ale aj v tých najmodernejších výrobkoch. Táto pec predstavuje nový trend, keď keramika pôsobí príjemným a zároveň reprezentatívnym dojmom.


ARONA

ARONA
Romotop

Srdcom kozubovej pece ARONA je výkonná a overená kozubová vložka Romotop KV 075/02. Pri menovitom výkone 9 kW a účinnosti 90 % spĺňa pec nielen európsku normu EN 13 240, ale aj prísne rakúske a nemecké normy 15Abvg, Din+, BimschV – prvý aj druhý stupeň, pričom platnosť druhého stupňa bude až od roku 2015!


sálanie tepla ARONA

sálanie tepla ARONA
Romotop

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Bežná pec vydáva do svojho okolia krátko po priložení vysoký tepelný výkon a, naopak, po dohorení ich výkon, a teda aj teplota v miestnosti rýchlo klesajú. Pec ARONA je konštrukčne riešená tak, že vďaka starostlivo vyladenému pomeru konvekcie a akumulácie dokáže zabezpečiť tak pomerne rýchly nástup teploty v miestnosti pri zakúrení, ako aj dlhodobú výdrž a ohrieva vzduch ešte ďalších 13 hodín po poslednom priložení paliva. Kozubová pec ARONA umožňuje temperovaž bežný moderný nízkoenergetický dom v čase, keď ste v práci.

Podobnými novinkami firmy Romotop na tento rok sú kozubové pece GIRONA a LUGO AKUM s akumuláciou a možnosťou obkladu z keramiky i prírodného kameňa. (foto GIRONA 01 keramika a LUGO AKUM keramika)


GIRONA – keramika červená elegant

Romotop


LUGO AKUM keramika)

LUGO AKUM keramika)
Romotop

Kozubová pec je dnes veľmi žiadaným doplnkom interiéru. Kto si z priestorových alebo finančných dôvodov nemôže dovoliť väčšiu stavbu kozuba vo svojom obydlí, volí alternatívu kozubovej pece. Veľkou výhodou kozubovej pece je jednoduchá inštalácia, priestorová nenáročnosť, a najmä nižšia obstarávacia cena. Majitelia kozubových pecí oceňujú aj možnosť okamžitého použitia – na rozdiel od zložitej stavby kozuba. V ponuke značky Romotop nájdete niekoľko desiatok modelov s moderným dizajnom s širokou škálou farebných kombinácií keramiky vlastnej výroby, prírodného kameňa, pieskovca alebo skla. Nechýba ani kozubová pec s teplovodným výmenníkom na prípravu teplej vody.


Vyvýšené ohnisko umiestnené na elegantnej nôžke a otočný mechanizmus kozubových pecí Stromboli N02 dávajú možnosť cítiť sálajúce teplo vo všetkých kútoch miestnosti. (foto: Romotop)

Vyvýšené ohnisko umiestnené na elegantnej nôžke a otočný mechanizmus kozubových pecí Stromboli N02 dávajú možnosť cítiť sálajúce teplo vo všetkých kútoch miestnosti. (foto: Romotop)

Firma Romotop patrí vo vývoji a inovácií kozubových pecí a kozubových vložiek medzi európsku špičku.

Romotop dnes vďaka dlhoročným skúsenostiam a komplexnej ponuke v oblasti vykurovania zdarma poskytuje poradenstvo a ponúka vhodné riešenie vrátane odborného servisu. Disponuje silným zázemím a niekoľkými stovkami vyškolených partnerov po celej ČR. Poskytnú vám cenné informácie, poradia s výberom, navrhnú vhodné riešenie, zabezpečia odbornú realizáciu stavby kozuba alebo kozubovej pece a zaistia montáž aj dopravu.

ROMOTOP spol. s r.o.
český výrobca kozubových pecí a kozubových vložiek
Komenského 325
742 01  Suchdol nad Odrou
tel.: +420 556 770 975
e-mail: info@romotop.cz
www.romotop.cz

Kategória: Energia Stavba a rekonštrukcia
Tagy: kozubová pec romotop
Zdieľať článok