Luxusné podlahy pre všetkých

07. 07. 2011 Zdieľať

Pod pojmom luxus si väčšina ľudí predstaví drahé kovy, vzácne kamene, exotické dreviny či iné ušľachtilé materiály. Zároveň toto slovo evokuje pocit pohodlia, exkluzívnosti, ba dokonca až márnotratnosti. Súčasný trend v bývaní však už dlhodobo a vytrvalo poukazuje na to, že luxus môže mať aj podobu betónu, ocele, skla alebo plastu. Áno, konkrétne PVC (známy aj ako vinyl) sa čoraz viac využíva ako podlahová krytina v komerčných priestoroch alebo domácnostiach.

— Advertorial —

V USA a krajinách západnej európy je pojem vinyl veľmi často skloňovaným výrazom v spojitosti s podlahami, teší sa veľkej popularite a naberá nový rozmer v revolučnej podobe LVT. Táto skratka v sebe ukrýva rad produktov Luxury Vinyl Tiles – luxusné vinylové lamely/dlaždice.

Spoločnosť Tarkett je svetovým lídrom v produkcii vinylových podlahových krytín už desaťročia. Určuje trendy a často prichádza s revolučnými myšlienkami a produktami. V segmente Luxury Vinyl Tiles prichádza s produktovým radom I.D. Premier, určeným najmä do komerčných priestorov (hotelov, predajní či reštaurácií), I.D. Essential 30, I.D. Living a Starfloor, ktoré sú vhodné do domácností. Táto jedinečná podlahová krytina vyniká svojím exkluzívnym dizajnom, vysokou odolnosťou a jednoduchou údržbou, teplým a príjemným povrchom, a navyše je veľmi šetrná k životnému prostrediu.


Luxusné podlahy pre všetkých

1019892
Tarkett


Luxusné podlahy pre všetkých

1019893
Tarkett

Máte na výber z desiatok dizajnov dreva, kameňa či farebných odtieňov v tvare dlaždice alebo lamely. Ich vzájomnou kombináciou môžete veľmi jednoducho vytvoriť unikátnu dlážku a premeniť tak svoj domov či predajné priestory na skvost. Zároveň svojou povrchovou úpravou Top Clean XP zaručuje jednoduchú údržbu bez chemických čiastiacich prostriedkov a vysokú odolnosť proti opotrebovaniu. Vaša podlaha tak na prvý pohľad nikdy neprezradí svoj vek.

Obdobie, keď sa vinylová podlaha pokladala len z rozmerovo veľkých a ťažkých balov, je už dávno preč. Spoločnosť Tarkett zaručuje, že pokladanie podláh z radu I. D. je hrou a zaberie len zlomok z času, ktorý bol potrebný na položenie iných vinylových podláh, pričom ju zvládne položiť každý domáci majster. Použiť môžete klasické lepidlo na PVC krytiny alebo Tarkospray, čiže lepidlo vo forme spreja od spoločnosti Tarkett na ekologickej vodnej báze, ktoré sa aplikuje rýchlo, jednoducho a po inštalácii možno podlahu ihneď používať. Pri inštalácii podlahy Starfloor už dokonca nie je potrebné ani lepidlo! Starfloor je totiž samolepiaca vinylová podlaha.


Luxusné podlahy pre všetkých

1019896
Tarkett


Luxusné podlahy pre všetkých

1019897
Tarkett

Šetrným prístupom k životnému prostrediu sa spoločnosť Tarkett vyznačuje aj v produkcii vinylových podláh. Na výrobu sa používajú prírodné i recyklované materiály a všetky PVC podlahy sú úplne recyklovateľné. Ako jediné produkujú desaťnásobne menej výparov, tzv. emisií, ako sú požiadavky medzinárodných noriem.

Luxury Vinyl Tiles od spoločnosti Tarkett sú skutočnou inšpiráciou, ktorá spája na pohľad príjemný a prírodný materiál s jedinečným dizajnom.

www.tarkett.com

Kategória: Podlaha, dlažba Stavba a rekonštrukcia
Tagy: dlaždice drevo interiérový dizajn kameň krytina parkety podlaha pvc Tarkett vinylové podlahy
Zdieľať článok