Ovládnite svetlo a tieň

09. 06. 2008
Zdieľať

Aj keď máte radi svetlo a slnko, nastanú občas chvíle, keď hľadáte pravý opak. Keď chcete napríklad relaxovať v prítmí so zatvorenými očami alebo uchrániť svoje podkrovie pred horúcim letným slnkom. Na pomoc si prizvite rolety a žalúzie.
Komerčná prezentácia spoločnosti VELUX Slovensko, s. r. o.

V obytnom podkroví máte bližšie ku hviezdam a blankytnej oblohe a slnko vám svieti doslova nad hlavou. Lenže príliš veľa slnečných lúčov môže byť aj nepríjemných. Preto výrobca strešných okien, spoločnosť VELUX, ponúka aj široký výber roliet a žalúzií. S nimi vyčarujete útulné prítmie, zabránite prehrievaniu miestnosti, a ešte v nich získate zaujímavý doplnok pre svoj interiér.

Podľa čoho vyberať


Ovládnite svetlo a tieň

152472

Pri výbere roliet a žalúzií z novej kolekcie k strešným oknám VELUX budete možno váhať. Taká záplava možností, farieb a vzorov! Ale pomoc je jednoduchá. Najprv si ujasnite, do akej miestnosti tieniaci doplnok potrebujete, respektíve čo od neho očakávate. V spálni uvítate úplnú tmu, aby ste mohli v pokoji a ničím nerušení spať a odpočívať. Úplne zatemňovacia roleta by teda bola to pravé. A akú do obývačky? Tá by popri blahodarnom tieni pre občasné „pochrapkávanie“ na gauči mala predovšetkým dekorovať. Teda tvoriť jeden harmonický celok s vaším interiérom.


Výrazné, sýte a moderné farby, teraz sú veľmi žiadané napríklad oranžová, červená, tyrkysová, limetkovo zelená či olivová, rovnako ako niekoľko romanticky kvetinových vzorov nájdete pri tieniacej rolete. Podobné aktuálne farby len v pastelovom odtieni majú plisované rolety. Ich reliéfny tvar navyše pôsobí veľmi dekoratívne. Ak stále váhate medzi tou či onou, obstarajte si dvojitú roletu. Bielu plisovanú roletu doplňuje tmavomodrá či béžová celkom zatemňujúca roleta. Na jednom okne tak máte hneď dve možnosti zatienenia.

Biela línia

Spoločnosť VELUX tohto roku uviedla na trh jeden dizajnový bonbónik. Doposiaľ bola konštrukcia roliet a žalúzií v striebornom farebnom vyhotovení (materiálom je hliník). Teraz máte na výber aj takzvanú bielu líniu, teda rolety a žalúzie s bielou konštrukciou. Tá bude dokonale ladiť zvlášť s bielymi strešnými oknami s polyuretánovou vrstvou na povrchu.

Máte radi pohodlie?

Kto by nemal! Preto vás iste poteší, že kvôli svetlu či tieňu nemusíte behať od okna k oknu. Stačí jedno stlačenie na diaľkovom ovládači a miestnosť sa naraz ocitne v slnečnom kúpeli alebo naopak ponorí do prítmia.

Cvak a je to

Keď už teda viete, ako a podľa čoho sa orientovať v širokej ponuke roliet a žalúzií na strešné okná VELUX, môžete si ich kúpiť u najbližšieho predajcu alebo objednať cez internet na www.velux.sk/obchod/.

Ich montáž potom hravo zvládnete sami. Každé strešné okno VELUX je vybavené zabudovanými úchytkami v hornej časti okenného krídla. Takže roletu či žalúziu do nich jednoducho zacvaknete.

Kategória: Okná Stavba a rekonštrukcia
Tagy: okno rolety tienenie Velux žalúzie
Zdieľať článok

Diskusia