Ružovomodrá obývacia izba
Zdroj: shutterstock.com

Ako si drobnými maličkosťami oživiť interiér

07. 11. 2022 Zdieľať

Zovšednel vám pohľad na váš príbytok a radi by ste ho zmenili? Nemusíte sa hneď púšťať do nákladnej a rozsiahlej rekonštrukcie, niekedy vedia zahrať „veľa muziky“ aj ozajstné maličkosti, ktoré nezruinujú vašu peňaženku. Máme pre vás zopár tipov.

Počasie za oknami nás už bude nútiť tráviť doma čoraz viac času. Pre oku lahodiace zmeny v interiéri teda nastala ideálna príležitosť.

Vymeňte textílie

Veľmi efektným riešením býva výmena textílií. Okrem záclon či závesov je výborné meniť podľa sezóny aj farebnosť dekoračných vankúšov, deky či koberca. Je to presne ako s vianočnými ozdobami alebo obedovým servisom – v zálohe môžete mať niekoľko súprav a obmieňať ich podľa príležitosti či ročného obdobia. Mimochodom, vedeli ste, že vďaka závesom a záclonám môžete opticky zmeniť aj výšku miestnosti? Je to jednoduché! Čím bližšie k stropu bude garniža umiestnená, tým vyššie budú steny vyzerať. A naopak…

Biela obývacia izba

Zdroj: shutterstock.com

Pohrajte sa so stenami

Aj keď ste zástancom bielych stien, rýchlym a lacným riešením na oživenie priestoru je napríklad „inaká“ stena. Do úvahy prichádzajú tapety, ale aj náter. Nemusíte pritom nevyhnutne takto „dostajlovať“ celú stenu, zaujímavým riešením môže byť napríklad zvislý pruh za televíziou, čelná plocha kozubového telesa či iný výklenok. Tapety pritom nemusia ísť iba na steny, dobrým adeptom môže byť nábytok, napríklad zásuvky.

Viac tipov si môžete prečítať v článku na webe vdobrom.sk.

Kategória: Dekor
Tagy: zariaďovanie bytu závesy
Zdieľať článok