Zdroj: iStock

Ako si rýchlo a efektívne zútulniť bývanie?

23. 04. 2021
Zdieľať

Každý má rád pocit domova, jeho typickú vôňu, farby a materiály. Evokujú v nás pocit bezpečia a pohodlia. Niektorí majú radi jednoduchosť, iní útulnosť a farebnosť. Máme pre vás pár rád, ako to dosiahnuť.

Všetko má svoje miesto

Ideálnym príkladom je odkladanie vecí do úložných boxov alebo košíkov. Na drobnosti môžete použiť malé prútené škatuľky, ktoré dodajú miestnosti uprataný a zjednotený vzhľad. Na väčšie predmety, ako napríklad deky v obývačke, vám môžu poslúžiť drôtené alebo prútené koše.

Prečítajte si tiež
Chcete dosiahnuť rýchlu zmenu v interiéri? Spravte si galériu na stene!

Nevyhadzujte, recyklujte

Zútulniť priestor sa dá nielen zakúpením nových doplnkov, ale aj využitím starých a na prvý pohľad nepotrebných vecí. Staré a obité hrnčeky, z ktorých vám už nie je príjemné piť nedeľnú kávu, viete využiť rôznymi spôsobmi. Môžu slúžiť ako črepník na kvety, nádoba na kuchynské pomôcky, svietnik alebo ako dekorácia na poličku. Ak sa vám farebne nehodia do interiéru, viete ich jednoducho namaľovať obyčajnými temperovými farbami.

Hrnčeky ako kvetináče

Zdroj: iStock

Deky, vankúše a koberce

Niet lepšieho pocitu ako sa oprieť a mäkký vankúš a prikryť sa príjemnou dekou. Vankúše, deky a koberce dodávajú priestoru mäkký vzhľad a tvárnosť. Miestnosť už nie je taká chladná a hranatá, ale práve naopak, príjemná a pohodlná. Čím huňatejší koberec a nadýchanejšie vankúše vyberiete, tým bude vaša izba útulnejšia. Nebojte sa kombinovať rôzne veľkosti a materiály na vankúšoch.

Prečítajte si tiež
Chcete mať dobrý spánok? Držte sa týchto dizajnérskych tipov
Vankúše v posteli

Zdroj: iStock

Kúsok prírody u vás doma

Izbové rastliny a kytice kvetov vždy rozjasnia priestor. Ak máte radi rezané kvety, váza s kyticou by u vás nemala chýbať. Izbové rastliny sú dlhodobým riešením a voľbou zaujímavého kvetináča, či už recyklovaného z hrnčeka alebo nového, viete úžasne oživiť miestnosť. Trendom, ktorý tu už raz bol, sú rastliny vo visiacich črepníkoch. Takýto netradičný prvok sa dá jednoducho vyrobiť z lana a zaručene zaujme.

Kvetináče v sieti

Zdroj: iStock

Doplnky

Rámiky s rodinnými fotkami, svietniky a knihy vytvárajú zabývaný pocit z miestnosti. Ak máte prázdny väčší rám, viete si z neho jednoducho vytvoriť fotorámik na viac fotiek.

Fotografie na špagáte

Zdroj: iStock

Na vnútorný bok rámu prilepte taviacou pištoľou alebo sekundovým lepidlom začiatok šnúrky alebo lanka. Druhý koniec lanka prilepte na druhý bok, ale dbajte na to, aby lanko nebolo príliš napnuté. Na toto lanko potom spinkami alebo malými štipcami pripevníte fotografie. Postup lepenia lanka zopakujte tak, aby sa vám do rámika zmestilo, čo najviac fotiek. 

Prečítajte si tiež
30 tipov na trendové interiérové doplnky, ktoré vás nebudú stáť viac ako 30 €

Text: Nina Macáková

Foto: istock.com

Kategória: Doplnky
Tagy: izbové rastliny recyklácia relax
Zdieľať článok

Diskusia