Drevo potrebuje viac než len ochranu

Drevo potrebuje viac než len ochranu

14. 05. 2013 Zdieľať

Dlhá zima je preč, všetkých nás to ťahá na terasy, na záhradky alebo do prírody k vode. Chceme plnými dúškami nasávať jar, tešiť sa zo zvukov prírody. Aby sme si túto pohodu vychutnali, chceme byť obklopený krásnymi vecami . Či už je to drevený nábytok, alebo drevený altánok, pod ktorým si vychutnávame jarný dážď.

Ochrana dreva je preto dôležitá z viacerých oblastí. Ak sa o drevo pravidelne nestaráme, nielen že stráca svoju farbu a tmavne, ale postupne sa degraduje a rozpadá sa. Preto existujú špeciálne lazúry na drevo ako LAZURTOP

 
LAZURTOP je hrubovrstvá lazúra na drevo. Vhodná je do exterierov, ako aj do interiérov. Všade tam, kde treba drevo chrániť si LAZURTOP nájde svoje nezastupiteľné miesto. Lazurovací náter LAZURTOP je vhodný na dlhodobú a účinnú ochranu, ale aj dekoráciu mäkkého i tvrdého dreva a je určený na ochranu dreva aj v najnáročnejších poveternostných podmienkach. Obsahuje vode odolné látky zabraňujúce prenikaniu vody do pórov dreva a tým zabraňuje vzniku trhlín a napúčaniu dreva. Lazurtop neobsahuje biocídy a preto sa môže použiť na ochranu dreva aj v interiéri. 

Drevo potrebuje viac než len ochranu

1218660
JUB, a.s.

Drevené prvky pôsobením poveternostných vplyvov strácajú svoje vlastnosti a vzhľad. Je jednoduchšie poškodeniu dreva predchádzať, ako následne napravovať chyby. A je to aj jednoznačne lacnejšie. 
 
Drevo ošetrené lazurovacím náterom LAZURTOP si zachová svoj plný vzhľad dreva a zostáva zachovaná aj štruktúra dreva, čo dáva dreveným výrobkom tú krásnu patinu.  Aby si drevo zachovalo svoju farebnosť, je potrebné, aby lazurovacie nátery obsahovali UV filtre a UV absorbéry. Tieto filtre bránia tomu, aby drevo stratilo svoju farbu. Správnym riešením je preto lazurovací náter  LAZURTOP, ktorý sa vyrába v 9. prírodných farebných odtieňoch, kde každý nájde to, čo potrebuje.

Drevo potrebuje viac než len ochranu

1218659
JUB, a.s.

Lazurtop pred použitím len dobre premiešame a nanášame ho na suché, čisté a dobre odprášené drevo v nezriedenom stave štetcom, valčekom, striekaním alebo ponáraním v dvoch až troch vrstvách. Na ochranu dreva v interiéri stačia jeden až dva nátery. Nasledujúcu vrstvu nanášame po 12 až 24 hodinách, tento čas závisí od poveternostných podmienok. Lazurtop nenanášame pri teplote nižšej ako +5°C. Drevo, ktoré je vystavené pôsobeniu atmosférických vplyvov a na ochranu dreva pred mikroorganizmami odporúčame pred natieraním Lazurtopom ochrániť jednou vrstvou impregnačným náterom na drevo.
 
Viac informácií nájdete na www.lazurtop.sk
Kategória: Záhradné stavby
Tagy: dreva ochrana
Zdieľať článok