Zdroj: Mountfield

Záhrada ako skutočný raj potešenia

07. 08. 2023 Zdieľať

Záhrada je ideálnym miestom na zábavu, pokoj a odpočinok po náročnom dni, ale aj na najrôznejšie aktivity. Napríklad grilovanie s priateľmi je skvelý spôsob, ako si užiť spoločný čas s ľuďmi, ktorých máte radi a ešte si pochutnať na skvelom jedle. Či už budete na záhrade robiť to či ono, bez správneho záhradného nábytku sa to nezaobíde.

Záhradný nábytok by mal byť naozaj odolný, aby ho nezničili prvé slnečné lúče či pár dažďových kvapiek, a zároveň mať nadčasový dizajn, aby zdobil záhradu aj po rokoch. Záleží len na vás, či si vyberiete nábytok z tradičných alebo nových materiálov.

Aké materiály ponúka trh?

Záhradná zostava Flamingo

Záhradná zostava Flamingo Zdroj: Mountfield

Tropický eukalyptus má veľmi tvrdé, odolné, a pritom ľahké drevo, ktoré bez problémov odoláva poveternostným vplyvom vrátane kyslých dažďov v mestách. Vyniká farebnou stálosťou a medovým zafarbením s nádychom do červena. Jeho jednoduché, štýlové tvary zapadnú do každej záhrady a vy ho už len farbou poťahov doladíte podľa svojho vkusu.

Záhradné kreslá Gentle + stôl Vegas

Záhradné kreslá Gentle + stôl Vegas Zdroj: Mountfield

Teak patrí k najcennejším drevinám vôbec. „Toto tropické drevo s vysokým obsahom kaučuku a prírodných olejov je veľmi tvrdé, pevné a pružné zároveň.  Vďaka tomu sa s prehľadom vyrovná s extrémnymi vonkajšími vplyvmi, odoláva striedaniu teplôt, slnečnému žiareniu, škodcom aj kyslým dažďom. Kľudne môže stáť pod šírym nebom hneď vedľa bazéna, pretože mu neublíži vlhkosť. Ošetrovať ho môžete vhodným olejom na daný typ dreva, aby ste sa vyhli prípadnej zmene farebného tónu, ale materiál je sám o sebe dostatočne odolný a svoje vlastnosti nestráca ani po rokoch,“ hovorí Jaroslav Křišťál, produktový manažér spoločnosti Mountfield.

Polohovacie kreslá Angela DeLuxe

Polohovacie kreslá Angela DeLuxe Zdroj: Mountfield

Pokiaľ máte radšej moderný a čistý dizajn, možná vám budú viac vyhovovať jednoduchšie línie nábytku zo zliatiny hliníka a medi. Pre ten je charakteristické spojenie stability a pevnosti s až prekvapivo nízkou hmotnosťou konštrukcie. Jeho povrch nebledne a je takmer bezúdržbový. Čistenie zvládnete handričkou a vlažnou vodou. Perfektne zapadne do konceptu modernej záhrady.

Kreslá Savoy + stôl Tavio

Kreslá Savoy + stôl Tavio Zdroj: Mountfield

Nábytok z ťahokovu je na vonkajšie použitie ako stvorený. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave je celoročne odolný voči poveternostným podmienkam aj slnečnému žiareniu a jeho povrch nebledne. A to, že je prakticky bezúdržbový, ocení snáď každý.

Záhradný altán: ideálny priestor na odpočinok, pohodu a zábavu

Záhradný altán Gazebo Kaldi

Záhradný altán Gazebo Kaldi Zdroj: Mountfield

Plánujete záhradnú slávnosť s rodinou či priateľmi, alebo si chcete len tak posedieť vonku s knihou a dobrým pitím, a súčasne mať istotu, že vám plány nepokazia rozmary počasia? To hravo vyrieši záhradný altán. Vytvorte si obývaciu izbu pod šírim nebom a vytvorte si oázu kľudu na vašej záhrade.

Vyberať si môžete z rôznych typov altánov, vrátane luxusných altánov z cédrového dreva, ktoré vás okúzlia svojou prirodzenou krásou a dlhou životnosťou. Prežijete jedinečné chvíle v harmónii s prírodou vo svojom vlastnom záhradnom raji.

Záhradné altány poskytnú ideálny priestor pre odpočinok a pohodu, či už trávite čas s rodinou, hostíte večierky, alebo si jednoducho užívate chvíle vonku. Nechajte sa inšpirovať širokou ponukou a vyberte si ten najlepší záhradný altán pre vašu záhradu.

Relax spojený s grilovaním

K letu neodmysliteľne patrí tiež vonkajšie grilovanie spojené s dobrým jedlom a pitím. A preto by na záhradách nemal chýbať poriadny gril.

Plynový gril Char-Broil Professional 4400S

Plynový gril Char-Broil Professional 4400S Zdroj: Mountfield

Najčastejšou voľbou bývajú grily plynové, ktoré sú obľúbené predovšetkým pre skvelý výkon a ľahkou obsluhu pred aj v priebehu grilovania.

„Okamžité vznietenie horákov zaistí elektronický spínač a regulácia teploty je vďaka samostatne ovládaným horákom a integrovanému teplomeru hračkou. Pod uzatvoreným vekom rozpálite kúrenisko na vysokú teplotu za 10 – 15 minút. Navyše technológia TRU-Infrared legendárnej americkej značky Char-Broil mení teplo z horákov v rovnomerne prúdiace  infračervené žiarenie. Vďaka nemu sa mäso nepripaľuje, nevysúša, je extra šťavnaté, má chrumkavú kôrku, a ešte mu odparovaný tuk dodáva intenzívnejšiu chuť aj vôňu,“ vysvetľuje Jaroslav Křišťál, produktový manažér spoločnosti Mountfield.

Hybridný gril Char-Broil Gas2Coal 3B

Hybridný gril Char-Broil Gas2Coal 3B Zdroj: Mountfield

Hitom medzi grilovacími fajnšmekrami sú hybridné grily, ktoré umožňujú grilovať na plyne aj drevenom uhlí. Aký postup zvolíte je teda len na vás. Prechod z plynu na uhlie a naopak je otázkou necelej minúty. Zásobník s dreveným uhlím jednoducho vložíte medzi rošt a plynové horáky, ktoré uhlie rozpáli rýchlo a rovnomerne. Potom už môžete s využitím oboch metód v priebehu procesu prípravy mäsa donekonečna experimentovať.

Elektrický gril Alexia

Elektrický gril Alexia Zdroj: Mountfield

Elektrické grily si obvykle volia priaznivci grilovania na menšie terasy alebo balkóny. Sú skvelým riešením pre malé priestory s prístupom k elektrickej sieti a vďaka tomu, že neprodukujú viac dymu ako bežné pečenie alebo smaženie, môžete ich využiť aj v interiéri.

Viac informácií nájdete na www.mountfield.sk.

Zdroj: PR článok Mountfield a.s.

Kategória: Záhradný nábytok
Tagy: altánok grilovanie záhradné grily záhradné sedenie
Zdieľať článok
Ako si vybrať vonkajší gril? Na toto sa zamerajte pri výbere, aby vám čo najlepšie slúžilUrob si sám

Ako si vybrať vonkajší gril? Na toto sa zamerajte pri výbere, aby vám čo najlepšie slúžil

10 najlepších receptov na gril, všetko o letnom reze drevín, prístrešok na terasu aj záhradné ohnisko. Júlový Urob si sám je v predaji!Urob si sám

10 najlepších receptov na gril, všetko o letnom reze drevín, prístrešok na terasu aj záhradné ohnisko. Júlový Urob si sám je v predaji!

Na mieste starej šopy vytvoril priestor pre opekanie, grilovanie a posedenie s priateľmi za každého počasiaUrob si sám

Na mieste starej šopy vytvoril priestor pre opekanie, grilovanie a posedenie s priateľmi za každého počasia

Neviete sa nabažiť hortenzií? Takto si ich teraz môžete rozmnožiť pomocou odrezkovUrob si sám

Neviete sa nabažiť hortenzií? Takto si ich teraz môžete rozmnožiť pomocou odrezkov